Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Norisinājies vebinārs jauniešiem “Neapēd problēmas”

19.jūnijā 2020 Projekti

9. jūnijā, LSKJ projekta “Elpo, lai priecātos 2” ietvaros norisinājās vebinārs jauniešiem “Neapēd problēmas”, izzinot mentālās veselības saistību ar ēšanas traucējumiem, kurā psiholoģe Diāna Zande jauniešiem stāstīja un palīdzēja labāk izprast ēšanas traucējumu psiholoģiskos aspektus. Pasākumā gaitā tika rastas atbildes uz svarīgiem jautājumiem:

  1. Kā mentālā veselība saistīta ar ēšanas traucējumiem?
    Vai emocijas, stresu un kompleksus iespējams “apēst”?
  2. Pie kādiem ēšanas traucējumiem var novest mentālās veselības problēmas?
  3. Kā iespējams pašam sevī pamanīt nevēlamas pārmaiņas? Kā ēšanas traucējumus pamanīt citam sev tuvam cilvēkam?

 

Jaunieši ieguva daudz vērtīgu atziņu. Dažas no tām šeit:

 

  • “Guvu plašāku izpratni par pārēšanos, kā arī stresa un emociju apēšanu, par ko arī visvairāk vēlējos uzzināt. Uzzināju, kādas pazīmes raksturo pārēšanos, kā to atšķirt no bulīmijas un kā sekmīgāk cīnīties ar pārēšanos.”
  • “Mazākiem soļiem var aiziet tālāk, nekā uzstādot milzīgus mērķus.”
  • “Ļoti vērtīgi. Jūtos, ka neesmu viena, ka ir iespējams palīdzēt, un tas nekas, ka reizēm neizdodas un atkal ir jāsāk no jauna…”

Psiholoģe saprotami un ar piemēriem izskaidroja ēšanas traucējumu atšķirības, izpausmes. Atgādināja, ka šādos gadījumos ēšana izraisa trauksmi un iekšēju nemieru, kas tālāk var attīstīties nopietnos traucējumos. Lektore uzsvēra, ka būtiski šajos gadījumos vērsties pēc palīdzības pie psihiatriem, terapeitiem, lai problēmu risinātu un nebaidīties lūgt palīdzību, jo katrs no šiem speciālistiem vēlas tikai palīdzēt.

Paldies, visiem par piedalīšanos! Aicinām sekot līdzi jaunumiem un uz tikšanos jau nākamajos pasākumos!

 

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. 

VAIRĀK PAR PROJEKTU “ELPO, LAI PRIECĀTOS 2” ŠEIT

Tev varētu arī interēsēt:

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …

Tava veselība ir svarīga, stiprini to: aicinām uz izglītojošiem bezmaksas pasākumiem

18.martā 2024 Veselības drošība
LSK Starptautiskās SKSP federācijas atbalstītā projekta “Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programma Latvijā” ietvaros  organizē veselības dienas dažādās pilsētās Latvijā.   Veselības dienu ietvaros iedzīvotājiem bez maksas ir iespēja piedalīties izglītojošās lekcijās un individuālās konsultācijās, kurās kopā ar medicīnas darbinieku var izvērtēt savu veselības stāvokli.  Veselības dienu norise reģionos:  VALMIERA, 21. marts RŪJIENA, …

Pasaules tuberkulozes diena: rūpējies par savu veselību

18.martā 2024 Pirmā palīdzība
Pasaulē un Latvijā 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena. Arī šogad, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumiem, kas ir saistīti ar tuberkulozi, tās profilaksi un plaušu veselību kopumā, laika posmā no šā gada 18. – 25. martam tiek organizētas dažādas aktivitātes gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Apskati aktivitāšu kalendāru un uzzini vairāk! 

LSK Vidzemes Komiteja aicina darbā aprūpētājus, sociālo aprūpētāju un sociālo rehabilitētāju

15.martā 2024 Darba iespējas
LSK sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un nama teritorijā; uzraudzīt …