Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

Publicēts 04.08.2022.

Papildināts 01.09.2022.

Pateicoties iedzīvotāju finansiālajam un praktiskajam atbalstam, LSK nerimstoši turpina strādāt, lai palīdzētu Ukrainas karā cietušajiem civiliedzīvotājiem. LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā, jo tikai kopā iespējams palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams visvairāk.

Kopš LSK labdarības kampaņas “Palīdzi mums palīdzēt Ukrainai” sākuma pagājuši vairāk kā 6 mēneši. Līdz šim fiziskas un juridiskas personas Ukrainas atbalstam ziedojušas vairāk nekā EUR 460 000.

Ziedojumu izlietojums

Visi ziedojumi, kas saņemti ar atzīmi Ukrainai, tiek uzskaitīti kopējā vienumā un netiek dalīti atsevišķi. Arī mantiskie ziedojumi tiek uzskaitīti un glabāti centrālajā LSK Humānās palīdzības noliktavā un pēc vajadzības nogādāti kopumā 50 humānās palīdzības punktos visā Latvijā. Pēc pieprasījuma un nepieciešamības ziedotās mantas tiek izsniegtas palīdzības saņēmējiem.

LSK ziedotāju atbalstītā palīdzība tiek sniegta divos virzienos – tiem, kas atrodas Ukrainā un bēgļiem, kas ierodas Latvijā.

Daļa no visiem saņemtajiem finansiālajiem ziedojumiem (ap 60%) Ukrainas atbalstam tiek pārskaitīta:

 

Par Latvijas un citu valstu ziedojumiem Ukrainas SK iegādājies pārtiku, higiēnas preces, būvmateriālus cietušās infrastruktūras atjaunošanai. Daļa ziedojumu novirzīti uz pārtikas kuponu un humānās palīdzības programmu, pagaidu izmitināšanas centriem, reģionālajām komitejām, lai tās varētu sniegt nepieciešamo atbalstu vietējām kopienām. Nauda izmantota arī degvielas iegādei un loģistikas atbalstam. Plašāka informācija pieejama ŠEIT.

  • Starptautiskajai SK Komitejai, kas Ukrainā ir nogādājusi vairāk nekā 500 tonnas medicīnas, pārtikas un citas palīdzības preču, izvietojusi dzeramā ūdens ņemšanas iekārtas. SSKK ir nosūtījusi uz reģionu medicīnas darbiniekus, tostarp ķirurgus, psihologus, ieroču piesārņojuma speciālistus, inženierus, loģistikas un citus, kas var nekavējoties palīdzēt cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama.
  • Starptautiskajai SK un SP nacionālo biedrību federācijai, kas Ukrainā un Eiropas reģionālajā birojā nodrošina ārkārtējo atbalstu operāciju vadībā, veselības aprūpē, palīdzības sniegšanā, loģistikā, informācijas pārvaldībā un komunikācijā.

6 mēnešu laikā Ukrainas SK, Starptautiskā SKSP Federācija un Starptautiskās SK komiteja palīdzējusi

  • 5 miljoniem cilvēku saņemt palīdzību pamata vajadzību nodrošināšanai,
  • 8 miljoniem piekļūt tīram dzeramajam ūdenim,
  • 700 tūkstošiem cilvēku saņemt veselības veicināšanas pakalpojumus.

Otru daļu ziedojumu LSK izmanto, lai nekavējoties palīdzētu Ukrainas bēgļiem, kuri ierodas Latvijā, kā arī, lai veidotu Ukrainas bēgļu atbalsta fondu palīdzības sniegšanai nākotnē, tai skaitā palīdzot iekārtot pastāvīgajās dzīvesvietās.

LSK īstenotās programmas bēgļu atbalstam:

Plašāk ŠEIT

Palīdzības nodrošināšana notiek ciešā sadarbībā ar valsts institūcijām, tai skaitā pašvaldībām un citām nevalstiskajām organizācijām.

Sakām paldies katram ziedotājam un atbalstītājam par izrādīto solidaritāti, sniedzot finansiālu un praktisku atbalstu! Līdzcietības un labestības stiprināšana Latvijas un pasaules sabiedrībā šajos humānās krīzes apstākļos ir nenovērtējama. Paldies, ka palīdzat mums palīdzēt cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem!

Kopā varam palīdzēt!

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK darbinieki un brīvprātīgie mācās no kolēģiem Eiropā

06.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība
Kopā notikušas 4 mācības 3 dažādās valstīs.

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.