Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Latvijas Zaļā punkta kampaņas “Nav, ko vilkt?” ietvaros LSK parakstījis labas gribas memorandu

16.septembrī 2020 Sociālais atbalsts

Tekstils bez pielietojuma, kas nonāk vidē vai sadzīves atkritumos, ir tikpat bīstams piesārņojuma avots kā plastmasa, riepas, baterijas un citi atkritumi. Sintētisko tekstilizstrādājumu sadalīšanās atkritumu poligonos var ilgt pat 200 gadu, un jāņem vērā, ka gandrīz divas trešdaļas visu tekstilšķiedru ir sintētiskas. Kā liecina statistikas dati, gada laikā 87% no visiem nederīgajiem un nolietotajiem pasaules tekstilizstrādājumiem nonāk atkritumu poligonos  – tiek aprakti vai sadedzināti, jo trūkst dzīvotspējīgu pārstrādes stratēģiju. 

Mudinot rast risinājumus tekstila atkritumu apjoma mazināšanai arī Latvijā, 10. septembrī tika atklāta AS “Latvijas Zaļā punkta” organizēta kampaņa “Nav, ko vilkt?”, kas atgādina – pirms iegādāties jaunu apģērbu, ir vērts pārskatīt savus skapjus, jo ikviens no mums var palīdzēt mazināt tekstila atkritumu radīto piesārņojumu. Pašā Rīgas centrā, Kronvalda parkā, atklāta vides instalācija – drēbju kalns, simbolizējot ik gadu Latvijas tirgū nonākušos tekstila apjomus, kas krājas iedzīvotāju skapjos vai atkritumu poligonos.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” ilgus gadus Latvijas iedzīvotājiem nodrošina humāno palīdzību, tās ietvaros aicinām iedzīvotājus ziedot sev nevajadzīgas, taču lietojamā kārtībā esošas drēbes, kas nonāk pie cilvēkiem, kuriem ikdienā tās var būt noderīgas. Tādā veidā apģērbam tiek dota otra dzīve un tas nenonāk atkritumos. Atbalstot tekstila izstrādājumu ilgtermiņa un atkārtotu lietošanu, kā arī rūpējoties par apkārtējo vidi, “Nav, ko vilkt?” kampaņas ietvaros LSK parakstījis labas gribas memorandu. 

Foto: Deep White

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.