Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Latvijas Radio: Labdarības programma «Pats savam galdam» mudina ģimenes Latgalē sēt un stādīt

16.septembrī 2021 Komitejas

Jau vairākus gadus biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Latgales reģionā piedalās Borisa un Ināras Teterevu fonda organizētajā programmā “Pats savam galdam”, kuras ietvaros novadu ģimenēm tiek dota iespēja ierīkot pašiem savus mazdārziņus, tos iekopt un rezultātā izaudzēt dārzeņus, augļus un garšaugus, kurus pēc tam sagatavot kā krājumus ziemai. 

Latvijas Radio devās uz Dagdu un Andrupeni, lai satiktu programmā iesaistītos un iepazītos ar līdz šim paveikto. 

LSK Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas nodaļas vadītāja Sandra Drozdova: “Atbalstītas bija 50 ģimenes. Pārsvarā tās bija maznodrošinātās, ģimenes ar zemiem ienākumiem, daudzbērnu, ģimenes ar īpašām vajadzībām, kuri nevar atrast darbu šajos laikos un īpaši grūtā situācijā. Viņi ieekonomē uz sēklu iegādi. Tās mēs piedāvājām. Tāpat arī nodrošinājām darba rīkus – kapļus, ķerras, lāpstas, grābekļus. Tas arī ieekonomē viņu budžetu. Ar katru gadu mums to ģimeņu skaits pieaug, jo ar katru gadu arvien vairāk cilvēki vēlas darboties.Viņi pieņem palīdzību, audzē un ravē. Viņi zina, ka brauksim un pārbaudīsim. Bet svarīgākais, ka viņi zina, ka audzē priekš sevis.”

Ar Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondentes Silvijas Smagares rakstu “Labdarības programma «Pats savam galdam» mudina ģimenes Latgalē sēt un stādīt” aicinām iepazīties Latvijas Sabiedrisko mediju mājaslapā ŠEIT!

Paldies Borisa un Ināras Teterovu fondam par atbalstu!


Saistīta informācija

Arī Rēzeknes novadā LSK Latgales komiteja jau vairākus gadus programmas “Pats savam galdam” ietvaros darbojas, lai palīdzētu novada ģimenēm. LSK Latgales komiteja 2021. gadā noslēdza vienošanās ar 19 ģimenēm par darbarīku, siltumnīcas plēvju, minerālmēslu, stādu, sēklu iegādi un nodošanu ģimenēm.  Palīdzību saņem 72 cilvēki, no tiem 39 bērni. Vairāk lasi ŠEIT!

 

Tev varētu arī interēsēt:

Adamovā notikušas sporta spēles Ukrainas bēgļu ģimenēm

Pasākums veltīts Pasaules bēgļu dienai, ko atzīmē 20. jūnijā.

Pasaules bēgļu diena: katram stāstam ir nozīme

Katra bēgļa stāstam ir nozīme, jo tas atspoguļo tūkstošiem citu cilvēku pieredzi.

EAFVP LSK izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

20.jūnijā 2022 Sociālais atbalsts
Izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība
Frančesko Roku ievēlēja 192 SKSP nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.