Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Jauniešu apmaiņa ”Doing local, changing global”: noslēgums

20.augustā 2017 Projekti

Ziņa publicēta 20.08.2017.

Noslēguma dienā apmaiņas dalībnieki un organizatori pulcējās A/K “Purgaiļi”, lai kopīgi izvērtētu visu JA ”Doing local, changing global”: norisi, pasākumus, aktivitātes, prezentācijas, iegūtās zināšanas par dažādiem brīvprātīgo darbu veidiem un iespējām.

Tāpat, tika rīkota diskusija par to, kas izdevies un ko būtu nepieciešams uzlabot, lai turpmāk šādas jauniešu apmaiņas būtu vēl efektīvākas un daudzpuspīgākas. Dalībnieki dalījās ar viedokļiem, iespaidiem, pieredzi, kas iegūta piedaloties starptautiskā jauniešu apmaiņā.

Kā viens no JA mērķiem bija tās noslēgumā organizēt starptautiskas vienotas brīvprātības aktivitātes norisi projekta dalībvalstīs – Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē un Portugālē. Pēc ilgām diskusijām un ideju apmaiņām, tika lemts organizēt sociālu kampaņu #YouthIsNow vietnē Facebook.com. Kampaņas mērķis būs piesaistīt līdzcilvēku uzmanību tam, cik nozīmīgs ir jaunatnes brīvprātīgais darbs un ka Sarkanā Krusta organizācijas jaunieši ir vienoti ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, kur vien darbojas Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness kustības jauniešu nodaļas.

Lai kampaņa #YouthIsNow būtu vienota visās projekta dalībvalstīts, jaunieši izlēma to atklāt 12. augustā – Starptautiskajā Jaunatnes dienā, kuru atzīmē visā pasaulē. Katrs projekta dalībnieks un projekta organizators savā Facebook.com profilā publicēs ierakstu latviešu un angļu valodās:

“12. augusts – Starptautiskā jaunatnes diena! 
2.-12. jūlijā 36 jaunieši no Latvijas, Portugāles, Nīderlandes, Vācijas un Austrijas piedalījās starptautiskā jauniešu apmaīņā “Doing local, changing global” (#ErasmusPlus ietvaros). 12 dienas jaunieši mācījās par brīvprātīgā darba veidiem, iespējām, praktiski veica BD vietējā sabiedrībā, apmainījās ar pieredzi, kā vēl efektīvāk palīdzēt cilvēkiem, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk!
Vairāk par jauniešu apmaiņas projektu iespējams lasīt šeit: http://www.redcross.lv/lv/projekts-doing-local-changing-global/“.

Ierakstam tiks pievienotas mirkļbirkas  #YouthIsNow  #TogetherWeCanHelp  #RedCrossYouth  #RedCross  #DoingLocalChangingGlobal  #ErasmusPlus

Noslēguma dienā dalībnieki uzņēma katrs savu portreta foto, parādot SK simbolus “mīlestība” vai “spēks”, tāpat, tika izveidotas katras grupas fotogrāfijas, no kurām tiks sagatavotas kolāžas, ar kurām visi dalībnieki brīvprātīgi 12. augustā varēs dalīties ar saviem draugiem, ģimenes locekļiem, paziņām, kolēģiem un citiem savā Facebook.com profilā. Dalībnieki apmņēmās aicināt savus draugus uzņemt līdzīgus foto un ar tām dalīties savos profilos, tai skaitā, pievienojot augstāk minētās mirkļbirkas.

Noslēguma dienas laikā dalībnieki piedalījās JA īsfilmas tapšanā, sniedzot intervijas un atbildot uz jautājumiem un izvērtējot, kā, viņuprāt, jauniešu apmaiņa ”Doing local, changing global” ir izdevusies. Video tuvākajā laikā tiks publicēts LSK un LSKJ mājaslapās un Facebook lapās.

 

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.