Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk


2021. gadā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) ir kļuvusi par Eurodesk reģionālo koordinatoru. 

Kas ir Eurodesk?

Tas ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas sniedz uzticamu informāciju un konsultācijas jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par dažādām mobilitātes iespējām visā Eiropā.

Eurodesk misija ir palielināt izpratni par Eiropas iespējām un mudināt jauniešus kļūt par aktīviem pilsoņiem.

Eurodesk nodrošina arī informatīvu atbalstu Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” potenciālajiem un esošajiem projektu īstenotājiem.

Eurodesk organizē mācības un pasākumus jauniešiem visā Latvijā, tostarp ik gadu oktobrī kampaņu “Time to Move“.

Eurodesk programmu datubāzē atradīsi ērti lietojamu un pārskatāmu rīku, lai meklētu un pieteiktos mācībām, brīvprātīgajam darbam, praksei, konkursiem un pretendētu uz stipendijām vai grantiem.

Eurodesk reģionālie koordinatori veicina jauniešu mobilitāti Eiropā, izplatot informāciju un materiālus par “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu, sniedzot konsultācijas jauniešiem un jaunatnes organizācijām un arī organizējot dažādus aģentūras apmaksātus pasākumus.

LSKJ ir kļuvis par Eurodesk reģionālo koordinatoru Latgales reģionā un veiks informācijas izplatīšanu, atpazīstamības veicināšanu un atbalstu, galvenokārt, Latgalē, kā arī visā Latvijas teritorijā.

Eurodesk tīkls ir izveidots 1990. gadā, un tas darbojas 36 Eiropas valstīs.


Rēzeknē notikusi EURODESK akcija “Time to Move”

Ziņa publicēta 07.12.2021.

Latvijas valsts svētku izskaņā, šī gada 20. novembrī, Rēzeknē norisinājās Eurodesk akcijas “Time to Move” jauniešu pasākums “Izvirzi! Notēmē! Trāpi!”. Pēc iepriekšējas atcelšanas, sekojot valdības jaunajiem norādījumiem, pasākumu bija iespējams organizēt “Zaļajā režīmā”.

Pasākuma mērķis bija sekmēt Latgales reģiona jauniešu informētību par dažādām mobilitātes iespējām, iedrošinot sasniegt mērķus sportiskā veidā – loku šaušanā.

Pasākuma programmā ietilpa loku šaušanas nodarbība, kas metaforiski lika jauniešiem koncentrēties uz mērķu sasniegšanu, jauniešu pieredzes stāsti un informācija par mobilitātes iespējām programmu Erasmus+ un Eiropas solidaritātes korpuss ietvaros, kā arī apzinātības nodarbība, kuras laikā tika iemācītas metodes savu mērķu formulēšanai un mērķtiecīgai virzībai uz priekšu.

Latgales komitejas jaunieši izsaka pateicību programmai Eurodesk par iespēju īstenot šādu pasākumu un ļaut jauniešiem atkal kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, satiekoties un izkustoties.


Noslēgusies Eiropas Jaunatnes nedēļa “Mūsu nākotne mūsu rokās” 24. – 30.maijs

Ziņa publicēta 31.05.2021.

No 24. – 30. maijam 27 valstīs, kas piedalās Eiropas Savienības “Erasmus+” programmā, tostarp arī Latvijā, tika atzīmēta “Eiropas Jaunatnes nedēļa” (EJN2021). Daudzveidīgus pasākumus un aktivitātes kā tiešsaistē, tā klātienē jauniešiem piedāvāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk Latvijā, tai skaitā LSK Jaunatne. Šī gada temats “Mūsu nākotne ir mūsu rokās” īpašu uzmanību pievērsa jauniešu aktīvas līdzdalības, iekļaušanas un dažādības, veselības un garīgās veselības, dabas aizsardzības un ilgtspējas jautājumiem.

Vairāk informācija pieejama šeit un starptautiskajā tīmekļa vietnē: https://europa.eu/youth/week_en#eyw-youth-events 

Piedāvājam ieskatu 3 LSK Jaunatnes organizētās aktivitātēs

24. maijā atklājot EJN 2021 JSPA organizētā diskusijā piedalījās 3 jaunieši, tai skaitā LSKJ pārstāve Vija Nāzere, kuri dalījās pieredzē un viedokļos par to, kas viņus motivē strādāt ar noteiktiem problēmjautājumiem, kā motivēt citus iesaistīties, un kāds atbalsts ir nepieciešams, lai jaunieši būtu aktīvāki un vēlētos aktīvi iestāties par kādu sabiedrībai aktuālu tematu, piemēram, līdzdalību demokrātiskajā dzīvē, veselību un garīgo veselību, iekļaušanu un dažādību, kā arī klimata izmaiņām un vides ilgtspēju.

Video ar paneļdiskusijas ierakstu pieejams 2 vietnēs:

JSPA Facebook lapā;
Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portālā LSM.LV šeit.

Paneļdiskusijas viesi:

 • Vija Nāzere – Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas vadītāja, brīvprātīgā, mentālās veselības projekta “ELP[A]” idejas autore. Veidojusi kampaņas un aktivitātes par jauniešu mentālo un fizisko veselību, kā arī veselīgu dzīvesveidu. 2. kursa medicīnas studente RSU.
 • Natālija Knipše – jauniešu pilsoniskās un politiskās iesaistes aktīviste kopš 2015. gada, patlaban – ANO Latvijas Jauniešu delegāte un maģistrantūras studente LU Juridiskajā fakultātē.
 • Diāna Ponaskova – invaliditātes aktīviste, sabiedrisko attiecību speciāliste, dziedātāja un aktīva četrriteņa braucēja, kas darbojas kultūras, NVO un sociālās uzņēmējdarbības jomās, mērķtiecīgi pārvarot barjeras starp sabiedrību un cilvēkiem ar invaliditāti.
 • Diskusiju vadīja improvizators Vilhelms Karlsons.

27. maijā norisinājās 2 tematiski pasākumi:

 • Vebinārs jauniešiem par mentālo veselību “Kā “nepanikot” izvēļu priekšā?” kopā ar psihoterapeiti Katrīnu Žaltkovsku. Ņemot vērā to, ka šī gada EJN2021 vadmotīvs bija “Mūsu nākotne ir mūsu rokās”, vebināra mērķis bija veicināt jauniešu prasmi izprast, kur rodas trauksme un panika, kā to atpazīt, kā arī, kā strādāt ar sevi dažādās stresa situācijās un panikas lēkmēs, tuvojoties eksāmeniem, sesijām un studiju vai citu tālāko gaitu izvēles procesam.
 • “Dzīvā bibliotēka” jeb stāstu vakars ar 4 viesiem no LGBTQ+ kopienas Latvijā. Pasākuma mērķis bija sekmēt iecietību, sapratni. Jaunieši ar dažādu seksuālo orientāciju dalījās savā pieredzē, kā runāt ar ģimeni, tuvākajiem draugiem un kā reaģēt uz apkārtējās sabiedrības atšķirīgajiem viedokļiem un reakcijām.

EURODESK vebinārs LSK brīvprātīgajiem jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem Latgalē un apkārtējos novados

Ziņa publicēta 22.03.2021.

24. martā plkst. 17:30 notiks informatīvs vebinārs LSK brīvprātīgajiem jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras koordinēto programmu Eurodesk.

Vebinārā interesenti tiks informēti par to, kas ir programma Eurodesk, kā arī kas ir Eiropas Jaunatnes mērķi un kā tos realizēt reģionos, veicot darbu ar jaunatni. Pasākuma ietvaros tiks sniegta informācija par programmām „Erasmus+”, “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu.

Vebināra programma:

 • 17:30 – Iepazīšanās; Programmas prezentācija
 • 17:45 – Kas ir Eurodesk un Eiropas Jaunatnes mērķi?
 • 18:00 – Noteikumi Eurodesk pasākumu rīkošanai
 • 18:10 – Darbs grupās
 • 18:30 – Pauze
 • 18:40 – Darbs grupās
 • 19:00 – Grupu darba prezentācijas
 • 19:15 – Noslēgums

Pieteikšanās – https://forms.gle/WMq37j1gGkuoqtHv9

Vairāk informācija par programmu Eurodesk – https://jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/eurodesk/