Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk


2021. gadā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) ir kļuvusi par Eurodesk reģionālo koordinatoru. 

Kas ir Eurodesk?

Tas ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas sniedz uzticamu informāciju un konsultācijas jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par dažādām mobilitātes iespējām visā Eiropā.

Eurodesk misija ir palielināt izpratni par Eiropas iespējām un mudināt jauniešus kļūt par aktīviem pilsoņiem.

Eurodesk nodrošina arī informatīvu atbalstu Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” potenciālajiem un esošajiem projektu īstenotājiem.

Eurodesk organizē mācības un pasākumus jauniešiem visā Latvijā, tostarp ik gadu oktobrī kampaņu Time to Move.

Eurodesk programmu datubāzē atradīsi ērti lietojamu un pārskatāmu rīku, lai meklētu un pieteiktos mācībām, brīvprātīgajam darbam, praksei, konkursiem un pretendētu uz stipendijām vai grantiem.

Eurodesk reģionālie koordinatori veicina jauniešu mobilitāti Eiropā, izplatot informāciju un materiālus par “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu, sniedzot konsultācijas jauniešiem un jaunatnes organizācijām un arī organizējot dažādus aģentūras apmaksātus pasākumus.

LSKJ ir kļuvis par Eurodesk reģionālo koordinatoru Latgales reģionā un veiks informācijas izplatīšanu, atpazīstamības veicināšanu un atbalstu, galvenokārt, Latgalē, kā arī visā Latvijas teritorijā.

 

Eurodesk tīkls ir izveidots 1990.gadā un tas darbojas 36 Eiropas valstīs.


EURODESK vebinārs LSK brīvprātīgajiem jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem Latgalē un apkārtējos novados

Ziņa publicēta 22.03.2021.

24. martā plkst. 17:30 notiks informatīvs vebinārs LSK brīvprātīgajiem jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras koordinēto programmu Eurodesk.

Vebinārā interesenti tiks informēti par to, kas ir programma Eurodesk, kā arī kas ir Eiropas Jaunatnes mērķi un kā tos realizēt reģionos, veicot darbu ar jaunatni. Pasākuma ietvaros tiks sniegta informācija par programmām „Erasmus+”, “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu.

Vebināra programma:

  • 17:30 – Iepazīšanās; Programmas prezentācija
  • 17:45 – Kas ir Eurodesk un Eiropas Jaunatnes mērķi?
  • 18:00 – Noteikumi Eurodesk pasākumu rīkošanai
  • 18:10 – Darbs grupās
  • 18:30 – Pauze
  • 18:40 – Darbs grupās
  • 19:00 – Grupu darba prezentācijas
  • 19:15 – Noslēgums

Pieteikšanās – https://forms.gle/WMq37j1gGkuoqtHv9

Vairāk informācija par programmu Eurodesk – https://jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/eurodesk/