Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” 2023. gada aprīlī uzsāka Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) finansiāli atbalstīto projektu  Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmā.

LSK programmas ietvaros laika posmā no 2023. gada 1.aprīlim līdz 2024. gada 29. februārim īstenos šādas aktivitātes:

 • dāvanu karšu izsniegšanas sistēmas izveide un 1500 dāvanu karšu katras 50,00 EUR vērtībā izsniegšanu Ukraiņu ģimenēm, kurās aug skolas vecuma bērni, kuri mācās izglītības iestādē Latvijā. 890 dāvanu kartes 100 EUR vērtībā no 2024. gada 15. janvāra līdz 29. februārim izsniegs ukraiņiem, kas vecāki par 60 gadiem un viņu ģimenes, kurām ir trūcīgas vai maznodrošinātas statuss, ko apliecina Sociālā dienesta izsniegta derīga izziņa par attiecīgo statusu, pieaugušie cilvēki ar invaliditāti, kuri ir vecāki par 21 gadiem un kuriem ir kurām ir trūcīgas vai maznodrošinātas statuss, ko apliecina Sociālā dienesta izsniegta derīga izziņa par attiecīgo statusu un ģimenes, kas iebraukušas Latvijā mazāk par trim mēnešiem un kuras saņēmušas izziņu no Sociālā dienesta par krīzē esošas ģimenes statusu.
 • specializētā transporta iegāde personu ar kustību traucējumiem pārvadāšanai Latvijā un ārpus tās robežām;
 • papildus pirmās palīdzības sniegšanas un apmācību aprīkojuma iegāde un bezmaksas pirmās palīdzības apmācību nodrošināšana valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas veic darbu ar Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā;
 • aprīkojuma iegāde rīcībai ārkārtas situācijās un LSK rīcībspēju ārkārtas situācijās paaugstināšana;
 • papildus medicīnas preču un iekārtu iegāde, lai paaugstinātu LSK rīcībspēju ārkārtas situācijās;
 • izbraukuma veselības dienu rīkošana Latvijas reģionos, t.sk. uz Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas vietām;
 • psiholoģiskā atbalsta programmas ieslodzījuma vietās īstenošana ar mērķi veicināt notiesāto personības izaugsmi un socializāciju, apgūstot sabiedrībā pieņemtas prasības, attieksmes, vērtību orientācijas;
 • jaunu, bērniem draudzīgu vietu izveidi LSK reģionālo komiteju telpās;
 • informatīvā atbalsta turpināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā;

Budžets: 265 039 EUR

Projekta koordinatore Latvijā: Aija Strazda, aija.strazda@redcross.lv, +371 67336653


Cilvēcības spēks: Irynas stāsts par sociālo atbalstu, kas iedvesmo

26.01.2024.

Iryna ir Ukrainas pilsone, viņai ir 26 gadi, un kopš pērnā gada decembra dzīvo šeit, Latvijā. Uzzinot par iespēju saņemt Atbalsta karti, viņa 25. janvārī ieradās LSK Dienvidlatgales komitejā. Jaunā sieviete ir patīkami pārsteigta par draudzīgo un iejūtīgo attieksmi ne tikai no Daugavpils pilsētas Sociālā dienesta, bet arī no nevalstisko organizāciju un vietējo iedzīvotāju puses. Viņa apzinās, ka vajadzīgo atbalstu var saņemt vienkārši un ātri.

Lai iedzīvotos Latvijā un spētu sazināties, Iryna ir pieteikusies tiešsaistes Latviešu valodas kursiem un plāno intensīvi to apgūt.

Dāvanu karšu programmai Iryna kvalificējas, jo Latvijā ieradusies pēdējo 90 dienu laikā no kara plosītā Mikolajivas apgabala Ukrainā. Iryna no LSK saņemtās divas Atbalsta kartes (savu un meitiņas) 200,00 EUR vērtībā izmantos pārtikas, pamperu un citu mazulim vajadzīgo lietu iegādei. Viņa labprāt izmanto iespēju saņemt arī ESF+ programmas pārtikas pakas. Ietaupītā nauda palīdzēs Irynai atļauties apmeklēt bērnu attīstības veicināšanas nodarbības un zīdaiņu masāžu, tādējādi veicinot savas meitas pilnvērtīgu attīstību.

LSK visā Latvijas teritorijā turpina Atbalsta karšu izdali vismazāk aizsargātajām Ukrainas civiliedzīvotāju grupām – personām vecumā virs 60 gadiem un  personām ar invaliditāti ar maznodrošināto vai trūcīgo statusu,  kā arī personām no Ukrainas, kas Latvijā iebraukušas pēdējo 90 dienu laikā. Karšu izdali Daugavpils valstspilsētā un reģionā nodrošina LSK Dienvidlatgales komiteja.  Par dāvanu karšu saņemšanu Daugavpils reģionā, aicinām sazināties ar reģionālo koordinatoru: + 371 25751843, lsk.dienvidlatgale@redcross.lv

Atbalsta kartes Ukrainas civiliedzīvotājiem LSK nodrošina starptautiskā projekta “Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programma Latvijā” ietvaros ar Starptautiskā Sarkanā Krusta Federācijas (IFRC) atbalstu.


LSK projekta ietvaros stiprina Pirmās palīdzības programmas tehnisko nodrošinājumu

26.01.2024.

LSK starptautiskā projekta “Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programma Latvijā”, ko finansē Starptautiskā Sarkanā Krusta federācija  2024.gadu iesākusi ar jauna aprīkojuma iegādi pirmās palīdzības programmai. Ir atjaunota apmācību tehniskā bāze ar jauniem QCPR manekeniem pieaugušā, bērna un zīdaiņa atdzīvināšanas pasākumu treniņiem, ko iespējams savienot ar mobilo aplikāciju, lai iegūtu atgriezenisko saiti par treniņa produktivitāti. Papildināts aprīkojums ar taktiskajiem žņaugiem, mugurkaula imobilizācijas dēļiem un kakla šinām, lai palielinātu kapacitāti nodrošināt paplašināto pirmās palīdzības 40h programmu pieredzējušu instruktoru palīgu pavadībā.
 
Ņemot vērā paaugstināto interesi sabiedrībā par defibrilatora lietošanu publiskās telpās un gaidāmos Ministra kabineta noteikumus šajā jomā, esam iegādājušies papildus mācību defibrilatorus “Cardi Aid”. Atjaunotais mācību inventārs nodots visām LSK reģionālām komitejām, lai kvalitatīvas apmācības turpinātu organizēt visā valsts teritorijā.
 
Lai pieteiktos pirmās palīdzības apmācībām individuāli vai grupā, aicinām sazināties:+371 27834274, pirmapalidziba@redcross.lv

 


No 15. janvāra līdz 29. februārim LSK ukraiņiem dalīs atbalsta kartes

Ziņa publicēta 08.01.2024.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ar Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas (SSKSPF) atbalstu no 2024. gada 15. janvāra līdz 29. februārim izsniegs atbalsta kartes šādām Ukrainas civiliedzīvotāju grupām ar uzturēšanās atļauju Latvijā:

 1. personām, kas vecāki par 60 gadiem, kam ir trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, ko apliecina derīga Sociālā dienesta izsniegta izziņa;
 2. personām ar invaliditāti, sākot no 21 gada vecuma, un kuriem ir trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, ko apliecina derīga Sociālā dienesta izsniegta izziņas (pieņemtas tiek Latvijas un Ukrainas invaliditātes apliecības);
 3. ģimenēm, kas iebraukušas Latvijā pēdējo trīs mēnešu laikā, un kuras saņēmušas izziņu no Sociālā dienesta par krīzes situācijā esošas mājsaimniecības statusu.

Atbalsta kartes 100,00 EUR vērtībā tiek izsniegtas LSK iepirkumu konkursa ietvaros, kurā uzvarēja veikalu ķēde MAXIMA. Kartes tiks izsniegtas Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes katrai personai, kas atbilst iepriekš minētajiem kritērijiem.

Aicinām savlaicīgi sazināties ar LSK reģionālās komitejas koordinatoru, lai iepriekš pieteiktos Atbalsta kartei un vienotos par tās saņemšanas laiku un vietu.

 • Dienvidlatgales reģions (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils): reģionālais koordinators: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv, +371  28206267, +371  25751843 (LSK Daugavpils komiteja).
 • Kurzemes reģions (Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils novadi, Ventspils pilsēta): reģionālais koordinators: Tatjana Zabarina, tatjana.zabarina@redcross.lv, +371 26513347 (LSK Kurzemes komiteja). 
 • Latgales reģions (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta): reģionālie koordinatori: Inga Ramane inga.ramane@redcross.lv, +371 26436684 (Balvu, Līvānu, Madonas novadi); Solvita Smirnova, solvita.smirnova@redcross.lv, +371 64625292 (Ludzas, Preiļu Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta).
 • Rīga (Rīga, Jūrmala): reģionālais koordinators: Olha Lysenko, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (LSK Rīgas komiteja). Precīzu informāciju aicinām saņemt, sazinotes ar Olhu. 
 • Vidzemes reģions (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi): reģionālais koordinators:   Kristene, kristine.juhnevica@redcross.lv, +371 26224205 (LSK Vidzemes komiteja).
 • Zemgales reģions (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava): reģionālais koordinators: Olha Lysenko, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177.

Plašāka informācija: tel. +371 29407177,  +371 67336651, secretariat@redcross.lv.

LSK 2023. gada aprīlī uzsāka Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) finansiāli atbalstīto projektu Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmā.

ATBALSTA KARTE. 

 


Pirmās palīdzības apmācību aktivitātes Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

Ziņa publicēta 15.12.2023.

25.novembrī LSK organizēja klātienes pirmās palīdzības apmācības Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā. Apmācību laikā vairāk 30 dalībnieki apguva teorētiskās un praktiskās zināšanas 4 stundu apjomā par šādām tēmām:

 • darbību algoritmi pirmās palīdzības sniegšanai;
 • glābšanas ķēdīte;
 • atdzīvināšanas pasākumi;
 • dzīvībai bīstama asiņošana;
 • ārkārtas un plānotas evakuācijas veidus postījumu gadījumā.

Pēc apmācībām dalībnieki atzina, ka šīs zināšanas ir būtiskas un noderīgas, sniedzot viņiem pārliecību un prasmes rīkoties ārkārtas situācijās. Apmācību otrajā daļā tika demostrēti praktiskie vingrinājumi, kuros dalībnieki varēja pielietot jauniegūtās zināšanas un iegūt praktiskas iemaņas. Apmācību organizēšana par civilās drošības jautājumiem sekmē Ukrainas civiliedzīvotāju pārliecību par savām spējām rīkoties krīzes situācijā un sagatavo viņus rīcībai, ja ir apdraudētu viņu vai tuvinieku dzīvība un veselība.

2023.gada 20. un 21. decembrī LSK Ukrainas civiliedzīvotājiem organizēs bezmaksas pirmās palīdzības 12 stundu apmācības ar 3 stundu zināšanu pārbaudi. Pēc zināšanu pārbaudes dalībnieki saņems apliecību, kas ir arī paredzēta transportlīdzekļu vadītājiem, ieroču nēsātājiem un glabātājiem.

Lai pieteiktos apmācībām, lūdzu aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT! Vairāk informācijas pa tālruni: 29407177

Apmācības tika realizētas IFRC atbalstītājā Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmā.


LSK atbalsts Ukraiņu ģimenēm, kuru bērni mācās Latvijā: paplašināta mērķa grupa (LV, UKR)

Ziņa publicēta 30.10.2023.

 

Biedrība Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) ar Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas (SSKSPF) atbalstu no 2023. gada 1. līdz 30. novembrim dalīs atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un, kurās ir bērni vecumā no 1.5 līdz 21 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs (bērnudārzā, skolā vai augstskolā Latvijā).

Atbalsta kartes 50,00 EUR vērtībā par katru skolas vecuma bērnu LSK iepirkumu konkursā uzvarējušajā veikalu ķēdē MAXIMA Ukraiņu civiliedzīvotāju ģimenes varēs saņemt, uzrādot šādus divus dokumentus:

 1. Izziņa no pašvaldības Sociālā dienesta par atbilstību trūcīgas, maznodrošinātas vai krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības statusam. Ir derīga Sociālā dienesta iepriekš izsniegta izziņa, kas izmantojama arī ESF+ atbalsta paku saņemšanai. Papildus izziņa nav nepieciešama;
 2. Izziņa no izglītības iestādes, ka bērns/-i izglītību apgūst konkrētajā izglītības iestādē vai derīga skolēna apliecība, ja tāda ir, vai līgums, kas noslēgts ar izglītības iestādi.

Aicinām savlaicīgi sazināties ar LSK reģionālās komitejas koordinatoru, lai iepriekš pieteiktos Atbalsta kartei un vienotos par tās saņemšanas laiku un vietu.

Ja ģimene ir jau saņēmusi LSK atbalsta karti 2023.gada septembrī vai oktobrī, atkārtoti tā nepienākas par skolas vecuma bērnu, bet var saņemt papildus karti par bērnu dārza vecuma bērnu vai studentu.

Saziņai ar LSK reģionālajiem koordinatoriem:

Dienvidlatgales reģions (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils): reģionālais koordinators: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv, +371  28206267, +371  25751843 (LSK Daugavpils komiteja).

Kurzemes reģions (Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils novadi, Ventspils pilsēta): reģionālais koordinators: Tatjana Zabarina, tatjana.zabarina@redcross.lv, +371 26513347 (LSK Kurzemes komiteja). Piesakies kartes saņemšanai ŠEIT.

Latgales reģions (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta): reģionālais koordinators: Eva Rubene, eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052 (LSK Latgales komiteja).

Rīga (Rīga, Jūrmala): reģionālais koordinators: Olha Lysenko, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (LSK Rīgas komiteja). Mērķa grupas ērtībai, lai samazinātu gaidīšanas laiku, aicinām iepriekš pieteikties uz Jums izdevīgu ierašanās laiku ŠEIT.

Vidzemes reģions (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi): reģionālais koordinators: Sandra Našeniece, sandra.naseniece@redcross.lv, +371 26547927 (LSK Vidzemes komiteja).

Zemgales reģions (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava): reģionālais koordinators: Laura Pumpute, lsk.zemgale@redcross.lv, +371 29430533 (LSK Zemgales komiteja).

Plašāka informācija: tel. +371 29407177,  +371 67336651, secretariat@redcross.lv.

Plašāka informācija par Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmu Latvijā, ko īsteno LSK, pieejama ŠEIT.


Підтримка ЛЧХ сімей громадян України, чиї діти здобувають освіту в Латвії

Товариство Латвійського Червоного Хреста (ЛЧХ) за підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФТЧК і ЧП ) упродовж листопада 2023 року буде видавати картки підтримки українським нужденним, малозабезпеченим сім’ям та родинам, що знаходяться у кризовій ситуації у Латвії, які були змушені покинули Україну через збройний конфлікт, в яких зростають діти віком від 1,5 до 21 років та здобувають освіту в навчальних закладах (дитячих садочках, школах, технікумах, коледжах, університетах) Латвії у 2023/24 навчальному році, які не отримували картки підтримки у вересні-жовтні 2023.

Сім’ї громадян України зможуть отримати картки підтримки на суму 50,00 євро в мережі магазинів MAXIMA, що перемогла в конкурсі на закупівлю ЛЧХ, на кожну дитину, що здобуває освіту в латвійських навчальних закладах, надавши два документи:

 1. Довідка соціальної служби муніципалітету про відповідність статусу нужденної, малозабезпеченої сім’ї чи родини у кризовій ситуації. Правомочним є сертифікат, що був виданий раніше Соціальною службою та залишається дійсним на дату видачі карти, за яким також можна отримати пакети підтримки ESF+. Додаткова інформація не потрібна;
 2. Довідка з навчального закладу про те, що дитина навчається у конкретному навчальному закладі, або дійсну шкільну картку, за наявності, або угоду, укладену з навчальним закладом.

Просимо завчасно зв’язатися з регіональним координатором ЛЧХ для попереднього оформлення картки підтримки та узгодження часу та місця її отримання.

Якщо родина вже отримала карту підтримки від ЛЧХ у вересні чи жовтні 2023 року, ця програма не поширюється на дитину шкільного віку, але можливо отримати додаткову картку на дитину дошкільного віку чи студента.

Для зв’язку з регіональними координаторами ЛЧХ

Південна Латгалія (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils). Регіональний координатор: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv,  +371 28206267, +371 25751843 (комітет ЛЧХ Даугавпілса).

Курземський регіон (повіти Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils, та місто Ventspils). Регіональний координатор: Tatjana Zabarina, tatjana.zabarina@redcross.lv, +371 26513347 (Комітет ЛЧХ Курземе). Для зручності цільової групи, з метою скорочення часу очікування, запрошуємо завчасно подати заявку на зручні для Вас час прибуття та дату ТУТ.

Латгальський регіон (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta). Регіональний координатор: Eva Rubene, Електрона пошта: eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052 (Комітет ЛЧХ Латгале).

Рига (Rīga, Jūrmala). Регіональний координатор: Ольга Лисенко, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (Ризький комітет ЛЧХ). Для зручності цільової групи, з метою скорочення часу очікування, запрошуємо завчасно подати заявку на зручні для Вас час прибуття та дату ТУТ.

Відземський регіон (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi). Регіональний координатор: Sandra Našeniece, sandra.naseniece@redcross.lv, +371 26547927 (Комітет ЛЧХ Відземе).

Земгальський регіон (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava). Регіональний координатор: Laura Pumpute, lsk.zemgale@redcross.lv, +371 29430533 (Комітет ЛЧХ Земгале).

Додаткова інформація: тел. +371 29407177,  +37167336651, secretariat@redcross.lv.

Більше інформації про програму надзвичайних ситуацій в Україні та постраждалих країнах у Латвії, яку реалізує ЛЧХ, доступно ТУТ.


Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

Ziņa publicēta 03.10.2023.

LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs.

Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā:

 • Dienvidlatgales reģions (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils):

Reģionālais koordinators: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv, +371  28206267, +371  25751843 (LSK Daugavpils komiteja).

 • Kurzemes reģions (Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils novadi, Ventspils pilsēta):

Reģionālais koordinators: Rihards Bērziņš, rihards.berzins@redcross.lv, +371 28011511 (LSK Kurzemes komiteja).

 • Latgales reģions (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta):

Reģionālais koordinators: Eva Rubene, eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052 (LSK Latgales komiteja).

 • Rīga (Rīga, Jūrmala):

Reģionālais koordinators: Olha Lysenko, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (LSK Rīgas komiteja). 

 • Vidzemes reģions (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi):

Reģionālais koordinators: Sandra Našeniece, sandra.naseniece@redcross.lv, +371 26547927 (LSK Vidzemes komiteja).

 • Zemgales reģions (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava):

Reģionālais koordinators: Laura Pumpute, lsk.zemgale@redcross.lv, +371 29430533 (LSK Zemgales komiteja).


Товариство Латвійського Червоного Хреста продовжує до 31 жовтня видачу карток підтримки українським нужденним, малозабезпеченим сім’ям та родинам, що знаходяться у кризовій ситуації у Латвії, які були змушені покинули Україну через збройний конфлікт, а також в яких зростають діти віком від 7 до 18 років та здобувають освіту в навчальних закладах Латвії у 2023/24 навчальному році.

Для погодження дати отримання зв’яжіться з регіональними координаторами ЛЧХ вашого регіону:

Південна Латгалія (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils)

 • Регіональний координатор: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv,  +371 28206267, +371 25751843 (комітет ЛЧХ Даугавпілса)

Курземський регіон (повіти Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils, та місто Ventspils):

 • Регіональний координатор: Rihards Bērzins, rihards.berzins@redcross.lv, +371 28011511 (Комітет ЛЧХ Курземе).

Латгальський регіон (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta):

 • Регіональний координатор: Eva Rubene, Електрона пошта: eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052 (Комітет ЛЧХ Латгале)

Рига (Rīga, Jūrmala):

 • Регіональний координатор: Ольга Лисенко, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (Ризький комітет ЛЧХ).

Відземський регіон (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi):

 • Регіональний координатор: Sandra Našeniece, sandra.naseniece@redcross.lv, +371 26547927 (Комітет ЛЧХ Відземе)

Земгальський регіон (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava):

 • Регіональний координатор: Laura Pumpute, lsk.zemgale@redcross.lv, +371 29430533 (Комітет ЛЧХ Земгале)

 

 


Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

Publicēts 20.09.2023.

Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet veiksmīgi uzsākta Atbalsta karšu izsniegšana ukraiņu ģimenēm, kurās ir skolas vecuma bērni.

Par to, kā saņemt Atbalsta karti, plašāk ukraiņu un latviešu valodā var uzzināt ŠEIT.

LSK Kurzemes komiteja dalījusies ar kādas ģimenes aizkustinošo stāstu par dzīvi Latvijā. Pēc atbalsta Kuldīgā bija ieradusies Peretjatko ģimene. Kamēr māmiņa Marina kārtojusi dokumentus, viņas vīramāte Lidija pastāstīja:

„Kuldīgā ieradāmies 3. jūnijā. Tagad te dzīvojam es, dēls Vadims, vedekla Marina un mani trīs mazbērni: Marks, Kirils un Vladislava.” Lielākais mazdēls Kuldīgā iet skolā, mazmeitiņa apmeklē bērnudārzu, bet jaunākajam puikam vēl nav divu gadu, un viņš ar mammu dzīvo mājās. „Ja mēs būtu Ukrainā, tad arī mazmeitiņa būtu skolniece, jo pie mums skolu sāk apmeklēt no sešiem gadiem, bet Latvijā tikai no septiņiem. Dēls Kuldīgā strādā kokapstrādes uzņēmumā Stiga RM. Pēc izglītības viņš ir inženieris un Ukrainā strādāja specialitātē, bet šeit tādā jomā darbu atrast neizdevās. Arī es pagaidām darbu neesmu atradusi, jo esmu ukraiņu valodas skolotāja. Tajā pašā namā, kurā mēs mītam, dzīvo vēl viena ukraiņu ģimene – tajā ir deviņi bērni. Cilvēki šeit draudzīgi un palīdz: ir iedevuši pārtiku un dažādas mantas, viens vīrietis arī naudu mums atvēlēja. Apmeklējam pasākumus – pagājušonedēļ bijām kinozālē uz filmu ukraiņu valodā, svētdien tikāmies ar brīvprātīgajiem no Ukrainas, kuri bija ieradušies par saziedoto naudu iegādāties mašīnu frontes vajadzībām. Ļoti sirsnīga tikšanās. Mēs katru dienu lūdzamies, lai karš ātrāk beigtos un mēs varētu atgriezties mājās.”

Kopā varam palīdzēt!

Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros, sadarbībā ar Starptautisko SKSP federāciju.

Plašāka informācija par Atbalsta kartēm ukraiņu un latviešu valodā pieejama ŠEIT.

 


LSK atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenēm, kuru bērni iegūst izglītību Latvijā (LV, UKR)

 

Publicēts 11.09.2023.

Biedrība Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) ar Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas (SSKSPF) atbalstu  no 2023. gada 18. līdz 30. septembrim dalīs atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. 

Atbalsta kartes 50,00 EUR vērtībā par katru skolas vecuma bērnu LSK iepirkumu konkursā uzvarējušajā veikalu ķēdē MAXIMA Ukraiņu civiliedzīvotāju ģimenes varēs saņemt, uzrādot šādus divus dokumentus:

 1. Izziņa no pašvaldības Sociālā dienesta par atbilstību trūcīgas, maznodrošinātas vai krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības statusam. Ir derīga Sociālā dienesta iepriekš izsniegta izziņa, kas izmantojama arī ESF+ atbalsta paku saņemšanai. Papildus izziņa nav nepieciešama;
 2. Izziņa no izglītības iestādes, ka bērns/-i izglītību apgūst konkrētajā izglītības iestādē (skolā) vai derīga skolēna apliecība, ja tāda ir.

Aicinām savlaicīgi sazināties ar LSK reģionālās komitejas koordinatoru, lai iepriekš pieteiktos Atbalsta kartei un vienotos par tās saņemšanas laiku un vietu.

Saziņai ar LSK reģionālajiem koordinatoriem:

Dienvidlatgales reģions (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils): reģionālais koordinators: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv, +371  28206267, +371  25751843 (LSK Daugavpils komiteja).

Kurzemes reģions (Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils novadi, Ventspils pilsēta): reģionālais koordinators: Rihards Bērziņš, rihards.berzins@redcross.lv, +371 28011511 (LSK Kurzemes komiteja).

Latgales reģions (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta): reģionālais koordinators: Eva Rubene, eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052 (LSK Latgales komiteja).

Rīga (Rīga, Jūrmala): reģionālais koordinators: Olha Lysenko, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (LSK Rīgas komiteja). Mērķa grupas ērtībai, lai samazinātu gaidīšanas laiku, aicinām iepriekš pieteikties uz Jums izdevīgu ierašanās laiku ŠEIT.

Vidzemes reģions (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi): reģionālais koordinators: Guna Paegle, guna.paegle@redcross.lv, +371 26253559 (LSK Vidzemes komiteja).

Zemgales reģions (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava): reģionālais koordinators: Laura Pumpute, lsk.zemgale@redcross.lv, +371 29430533 (LSK Zemgales komiteja).

Plašāka informācija: tel. +371 67336651, secretariat@redcross.lv.

Kopā varam palīdzēt!

 

 


Підтримка ЛЧХ сімей громадян України, чиї діти здобувають освіту в Латвії

Товариство Латвійського Червоного Хреста (ЛЧХ) за підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФТЧК і ЧП ) з 18 по 30 вересня 2023 року буде видавати картки підтримки українським нужденним, малозабезпеченим сім’ям та родинам, що знаходяться у кризовій ситуації у Латвії, які були змушені покинули Україну через збройний конфлікт, а також в яких зростають діти віком від 7 до 18 років та здобувають освіту в навчальних закладах Латвії у 2023/24 навчальному році.

Сім’ї громадян України зможуть отримати картки підтримки на суму 50,00 євро в мережі магазинів MAXIMA, що перемогла в конкурсі на закупівлю ЛЧХ, на кожну дитину шкільного віку надавши два документи:

 1. Довідка соціальної служби муніципалітету про відповідність статусу нужденної, малозабезпеченої сім’ї чи родини у кризовій ситуації. Правомочним є сертифікат, що був виданий раніше Соціальною службою та залишається дійсним на дату видачі карти, за яким також можна отримати пакети підтримки ESF+. Додаткова інформація не потрібна;
 2. Довідка з навчального закладу про те, що дитина навчається у конкретному навчальному закладі (школі) або дійсну шкільну картку, за наявності.

Просимо завчасно зв’язатися з регіональним координатором ЛЧХ для попереднього оформлення картки підтримки та узгодження часу та місця її отримання.

Для зв’язку з регіональними координаторами ЛЧХ

Південна Латгалія (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils). Регіональний координатор: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv,  +371 28206267, +371 25751843 (комітет ЛЧХ Даугавпілса).

Курземський регіон (повіти Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ventspils, та місто Ventspils). Регіональний координатор: Rihards Bērzins, rihards.berzins@redcross.lv, +371 28011511 (Комітет ЛЧХ Курземе).

Латгальський регіон (Balvu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes novadi, Rēzeknes pilsēta). Регіональний координатор: Eva Rubene, Електрона пошта: eva.rubene@redcross.lv, +371 27321052 (Комітет ЛЧХ Латгале).

Рига (Rīga, Jūrmala). Регіональний координатор: Ольга Лисенко, olha.lysenko@redcross.lv, +371 29407177 (Ризький комітет ЛЧХ). Для зручності цільової групи, з метою скорочення часу очікування, запрошуємо завчасно подати заявку на зручні для Вас час прибуття та дату ТУТ.

Відземський регіон (Alūksnes, Ādažu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras novadi). Регіональний координатор: Guna Paegle, guna.paegle@redcross.lv, +371 26253559 (Комітет ЛЧХ Відземе).

Земгальський регіон (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres novadi, Jelgava). Регіональний координатор: Laura Pumpute, lsk.zemgale@redcross.lv, +371 29430533 (Комітет ЛЧХ Земгале).

Додаткова інформація: тел. +371 67336651, secretariat@redcross.lv.

Більше інформації про програму надзвичайних ситуацій в Україні та постраждалих країнах у Латвії, яку реалізує ЛЧХ, доступно ТУТ.

 


Aicinām pieteikties Ukrainas civiliedzīvotājus pirmās palīdzības nodarbībai tiešsaistē

Publicēts 21.08.2023.

LV

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina Ukrainas civiliedzīvotājus piedalīties tiešsaistes nodarbībā par pirmo palīdzību, kas notiks 29. augustā no 14:00 līdz 17.00.

Programmā:

 • Glābšanas ķēdīte,
 • Atdzīvināšanas pasākumi,
 • Dzīvībai bīstama asiņošana,
 • Ķīmisku vielu izraisīti nelaimes gadījumi,
 • Slimības, 
 • Auditorijas jautājumi.

Nodarbība notiks krievu valodā. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Interesentus aicinām pieteikties, aizpildot anketu ŠEIT

Aktivitāte organizēta projekta “Ārkārtas aicinājums MGR65002-Ukraina un ietekmētās valstis, MDR66001- Latvija PLV512” ietvaros.

UKR

29 серпня 2023, 14:00 – 17:00, року Латвійський Червоний Хрест Проведе безкоштовний онлайн семінар з першої допомоги.

На заході інструктори з першої допомоги навчать:

 •  алгоритмам дій при наданні першої допомоги;
 • як і коли робити серцево-легеневу реанімацію;
 • методам надання допомоги під час кровотечі;
 • яку допомогу необхідно надавати під час нещасних випадків, викликаних хімічними речовинами.

У вас також буде шанс поставити свої запитання щодо надання першої допомоги.

Місце: Zoom. Вартість: безкоштовно. Мова: російська. Всі деталі проведення будуть надані в особистому повідомленні-запрошенні після реєстрації. Кількість людей обмежена❗️

Реєстрація за посиланням

Проект «Надзвичайне звернення MGR65002-Україна та постраждалі країни, MDR66001- Латвія PLV512»