Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

 

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma. Projekts „Sociāli neaizsargāto sabiedrības grupu brīvprātīgās aprūpes sistēmas uzlabošana Lietuvā, Latvijā un Baltkrievijā pārrobežu sadarbības programmas ietvaros” (LLB-2-157)

Projekta īstenošanas periods: 12.2013. – 12.2014.

Projekta vispārējais mērķis: sekmēt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas reģiona teritoriālo kohēziju, koncentrējoties uz veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu attīstību.

Projekta mērķa grupa: Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežu reģionu iedzīvotāji – vecāka gadagājuma cilvēki; cilvēki ar īpašām vajadzībām; cilvēki, kuriem nepieciešama pastāvīga sociālā palīdzība (kopā ~ 2000).

Projekta partneri: biedrība “Lietuvas Sarkanais Krusts”  (vadošais partneris), biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, biedrība “Baltkrievijas Sarkanais Krusts”.

Projekts uzlabos dzīves kvalitāti un sociālo labklājību vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas reģionos, veidojot ilgtspējīgu brīvprātīgo pakalpojumu tīklu Sarkanā krusta (SK) biedrību organizētajām vietējām kopienām. Sociālās aprūpes pakalpojumu nepieciešamība visās trīs partnervalstīs ir ievērojami pieaugusi saistībā ar straujo iedzīvotāju novecošanos (īpaši lauku apvidos), saslimstību, nabadzību un sociālo atstumtību. Valsts institūcijas nespēj apmierināt augošo pieprasījumu pēc sociālās aprūpes un cenšas veidot partnerību ar nevalstiskajām institūcijām. Saskaņā ar tiesību aktiem, SK biedrības ir palīgs valsts valdībai. SK biedrības ir ieguvušas zināmu pieredzi, mobilizējot brīvprātīgos resursus, organizējot savstarpējās palīdzības shēmas kopienas līmenī un nodrošinot sociālo aprūpi gados vecākiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un sociāli neaizsargātajiem sabiedrības locekļiem. Šī pieredze ir jāattīsta un jāpilnveido sadarbības ceļā.

Projekta ietvaros realizēts:

  • izveidoti 12 dienas aprūpes centri (1 Latvijā);
  • organizētas 5250 mājas vizītes (1600 Latvijā);
  • izstrādāta programma 250 brīvprātīgo apmācībai (80 Latvijā);
  • izveidota rokasgrāmata un konsultatīvā digitālā platforma, apkopojot brīvprātīgā darba pieredzi;
  • organizēta brīvprātīgo starptautiskā vasaras nometne;
  • stiprināta pārrobežu sadarbība brīvprātīgās aprūpes sistēmas jomā.

Programmas kopējais budžets: 267 691 €

Programmas līdzfinansējums: 240 921, 90 €

Papildus informātivo materiālu par projekta darbību skatīt šeit (prezentācija).

Par šīs publikācijas saturu ir atbildīga biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, un tā nekādā veidā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.