Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Albānijā notikušajā zemestrīcē cietušajiem palīdzību sniedz Sarkanais Krusts

27.novembrī 2019 Starptautiskā sadarbība

Albānijā 2019. gada 26. novembrī plkst. 3:54 pēc vietējā laika notikusi 6,4 balles stipra zemestrīce. Tās epicentrs atradās 30 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas aptuveni 20 kilometru dziļumā. Visvairāk skartie apgabali ir piekrastes pilsētas Duresa un Tumane. Tumanes pilsētā sabrukušas četras ēkas, savukārt Duresā divas daudzdzīvokļu ēkas un divas viesnīcas. Vismaz 14 cilvēki gājuši bojā un aptuveni 600 cilvēki tikuši ievainoti, jo iedzīvotāji bija ieslodzīti zem sabrukušo ēku gruvešiem.

Albānijas Sarkanais Krusts reaģējis uz notikušo, mobilizējot 160 darbinieku un brīvprātīgo palīdzību notikumu vietā. Ārsti un pirmās palīdzības brīvprātīgie sniedz medicīnisko un psihosociālo atbalstu (PSS) ievainotajiem un pārvietotajiem cilvēkiem. Tumane pilsētā Sarkanā Krusta komandas nodrošina ūdeni un pārtiku, kā arī PSS. Savukārt, Duresas Sarkanā Krusta komiteja ir atvērta visu diennakti, un tajā tiek pasniegta karsta tēja, kafija, ūdens un karstie ēdieni cietušajiem cilvēkiem. Palīdzība – segas un higiēnas komplekti – tiek nodrošināta arī vietējā futbola stadionā, kur valdība izveidojusi telšu nometni cietušajiem iedzīvotājiem.

Foto: Albānijas Sarkanais Krusts

Tev varētu arī interēsēt:

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” martā notikušās aktivitātes

16.aprīlī 2021 Projekti
Martā projekta dalībnieki radoši darbojušies, lai sveiktu sievietes svētkos.

LSK nodrošina pedagogus PMC “Mucenieki” un “Rīta vēsmā”

14.aprīlī 2021 Projekti
Projekts “Droši būt, droši mācīties”: PMC "Mucenieki" un sociālajā centrā “Rīta Vēsma” LSK nodrošina pedagogus

Maxima un LSK, atsāk trūcīgo un maznodrošināto mājas mīluļu iepriecināšanu

13.aprīlī 2021 Humanitāte
Atsākas labdarības akcija Mīluļu dienas. Tā ļauj ne vien iegādāties pūkaiņiem nepieciešamo īpaši izdevīgi, bet arī palīdzēt līdzcilvēkiem.

SARC “Seda” klienti radoši sagaida Lieldienas

12.aprīlī 2021 Komitejas
Gatavojoties Lieldienām, sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Seda" klienti iesaistījās dekoru izveidē.

LSK Vidzemes komitejā Lieldienās sāk gaidīt Ūsiņus

12.aprīlī 2021 Komitejas
LSK Vidzemes komitejā biedri un brīvprātīgi rāda savus radošos talantus.