Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Publicēts 21.06.2022.

Papildināts 17.08.2022.

21. jūnijā, 19. jūlijā un 16. augustā Rīgā notika 12 veselīgo pastaigu ciklā iekļautās pastaigas maršrutā “Lielie kapi”, ko senioriem organizē biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) un Rīgas domes Labklājības departaments. 

Pastaigu laikā Lielajos kapos bija iepazīšanās gan ar memoriālās mākslas pieminekļiem, kuru tajos saglabājies gana daudz, gan iepazīšanās ar zināmu un mazāk zināmu 19. un 20. gadsimta ievērojamu rīdzinieku piemiņas vietām. Te apbedīti Rīgas 18 – 20. gs. vācu,  krievu, vēlāk arī latviešu tirgotāji, ierēdņi un inteliģences pārstāvji.  Apmeklētas tika arī Latvijas dižgaru – Krišjāņa Valdemāra, Krišjāņa Barona un Andreja Pumpura – kapu vietas, bet netika aizmirsti arī daudzi citui, bez kuriem nav iedomājama Rīgas un Latvijas vēsture un kultūra: Kristoferu Broci, Augustu Folcu, Kristoferu Haberlandu, plašo Grosvaldu dzimtu, Reinholdu Šmēlingu, Kristapu Bergu, kā arī Viju Artmani, Veras Muhinas dzimtu un Eiženu Finku. 

Pastaigas dalībnieki iepazina dažādu laiku kapu modes tendences no romantiskiem tauriņiem un noslēpumainām melnām rozēm līdz lāpām ar liesmām uz leju un galvaskausiem uz pieminekļiem. Pastaiga sākās Mēness un Miera ielu stūrī. 

Tās laikā seniori veica stiepšanās vingrinājumus mugurkaula veselības uzturēšanai. 

Pastaigas ir bez maksas, gida pavadībā – pauzēs ir iespēja vingrot sporta trenera vadībā. 

 

Pateicoties senioru lielajai atsaucībai, uz šo pastaigu augustā vairs nav iespējams pieteikties. Tomēr vairākas brīvas vietas ir 23. augusta pastaigā maršrutā “Kontrastiem bagātā Bolderāja”. Lai pieteiktu savu dalību, lūdzam zvanīt uz tālr. nr. 27812388 vai rakstīt uz ekskursijas@redcross.lv.


Foto galerija no 16. augusta pastaigas


Foto galerija no 19. jūlija pastaigas


Foto galerija no 21. jūnija pastaigas

 

 

Visu pastaigu kalendārs un maršrutu apraksti pieejami šeit

 

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.