Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Vidzemes reģionā sniegts atbalsts nodarbinātībā un izglītībā 59 diskriminācijai pakļautām personām

16.jūlijā 2021 Projekti

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes reģionā īsteno motivācijas un atbalsta programmu cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistīties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, tautības, invaliditātes vai vecuma dēļ. Laika posmā 2020.gada novembra līdz 2021.gada aprīlim atbalsts sniegts 59 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem Limbažu un Alojas novadā, no kuriem 43 jeb 73% atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

“Esam patiesi priecīgi, ka pakalpojuma īstenošanas laikā mums bija iespēja atbalstīt cilvēkus dažādās mērķa grupās, no kurām vairākas visbiežāk nesaņem pienācīgu atbalstu vai vīlušās līdz šim sniegto atbalsta pakalpojumu kvalitātē un nav informētas par tām pieejamiem nozīmīgiem atbalsta pakalpojumiem. Sociālās nevienlīdzības un diskriminācijas mazināšanai ir nepieciešamība pēc individuāla, mērķtiecīga un profesionāla atbalsta sniegšanas. Pārmaiņu aģenti un citi speciālisti strādā ar cilvēku, kas pakļauti sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam, rīcībspēju, spēju apzināties problēmu cēloņus un savus resursus, saprast, kur meklēt palīdzību, un rosināt vēlmi mainīt savu līdzšinējo situāciju,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

 

“Šajā motivācijas programmas posmā Vidzemes reģionā piedalījās 59 personas, no kurām vairāk kā puse bija vīrieši vecumā līdz 55 gadiem. Šī ir iezīme, ko varam novērot, sniedzot pakalpojumu attālajos novados – daudzi vīrieši paliek kopā ar saviem vecākiem līdz mūža beigām viensētās, neuzdrīkstas paši uzsākt savu dzīvi ārpus vecāku mājām, bieži lieto alkoholu un savos sirds dziļumos ir vientuļi, nomākti, ar zemu pašvērtējumu un nepietiekamām sociālām prasmēm. Vairums no viņiem ir ilgstošie bezdarbnieki, kuri saņem sociālo palīdzību, t.sk. Eiropas Atbalsta fonda pārtikas pakas. Izaicinoši ir tas, ka programmas laikā klienti tiek sagatavoti pārmaiņām, tomēr dzīvesvieta nav pārmaiņu veicinoša ilgtermiņā – nav darbavietu, trūkst sakārtotas infrastruktūras, t.sk. nav pietiekoši reģionālie sabiedrisko transporta reisi, slikts interneta pārklājums un nepietiekama digitālo prasmju pratība utt. Tāpat papildus izaicinājums bija attālinātā mācīšanās klientu bērniem un mazbērniem, kas būtiski ietekmēja visu ģimenes dzīvi un paradumus. Novērojām, ka lielākās problēmas ģimenēm nebija ar viedierīču pieejamību, jo skolas un pašvaldības par to rūpējās, bet tieši pārtikas sagāde pietiekamā apjomā un ēdiena pagatavošana mājās bērniem darbadienās, kā arī kvalitatīva bērnu pieskatīšana apstākļos, kad daļai vecāku arī jāstrādā no mājām,” atzīst biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāve, Vidzemes reģionālā koordinatore Sandra Našeniece.

Sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautas personas, kuras pakļautas diskriminācijas riskam dzimuma dēļ, personas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, no vardarbības cietušas personas, personas, kuras kopj citu ģimenes locekli, un viena vecāka ģimenes pārstāvji, personas pēc 50 gadu vecuma, invaliditātes dēļ, tai skaitā bezdarbnieki ar invaliditāti, personas ar invaliditāti un zemu izglītības līmeni, etniskās piederības dēļ, tai skaitā romi un citas etniskās minoritātes.

Motivācijas un atbalsta programmas ietvaros izveidota profesionāla komanda, kurā līdzās sociālajam darbiniekam/pārmaiņu aģentam darbojās gan psihologs, gan karjeras konsultants, gan jurists. Tiek nodrošinātas gan individuālās, gan grupu konsultācijas. Tas sniedz iespēju ne tikai strādāt grupu nodarbībās, tādējādi motivējot cilvēkus uz tālāku darbību, bet arī apzināt un rast risinājumus katra klienta individuālos dzīves jautājumus, tādējādi veidojot stabilu pamatu viņa nākotnes virzībai. Kā atzīst pārmaiņu aģenti, kas ar šiem cilvēkiem bija ciešā tiešsaistē visu atbalsta programmas īstenošanas laiku no pirmās dienas, speciālistu konsultācijas maina ne vien paša cilvēka, bet visu viņa ģimenes dzīvi, uzlabojot gan psiholoģisko gaisotni ģimeni, gan nodrošinot bērniem labākas iespējas izglītības apguvei un dažādām ārpusskolas nodarbībām.

Vairumā gadījumā pārmaiņu aģentiem sadarbībā ar citiem programmas speciālistiem izdevās paaugstināt klientu dzīves kvalitāti, veicināt pozitīvas pārmaiņas, kā arī atbalstīt viņus jaunu prasmju un zināšanu apguvē. 43 klienti mēnesi pēc programmas beigām apguva apmācību programmu “Darba aizsardzība un drošība”, kuras laikā tiem bija iespēja apzināties, kā sevi pasargāt darba vidē un, kāpēc darba aizsardzības pasākumi ir būtiski ik vienam. Īpaši noderīga šī programma bija tiem dalībniekiem, kas strādā fiziski smagos darbos augstumā, karstumā un ar elektroinstrumentiem. Dalībnieki bija pateicīgi par iegūtām zināšanām, jo tagad varēs sevi “pasargāt” un zināt, kādi individuālie drošības līdzekļi viņiem pienākas no darba devēja. Tāpat pārmaiņu aģenti lielu nozīmi pievērsa klientu psihoemocionālās veselības uzlabošanai un sociālā loka paplašināšanai, t.sk. atjaunojot ģimenes saites un palīdzot mazināt konfliktsituācijas ar radiniekiem un kaimiņiem.  Klientu psihoemocionālā veselība COVID 19 pandēmijas laikā ir kļuvusi vēl aktuālāka nekā pirms tam, jo daudzi iedzīvotāji ir būtiski samazinājuši sociālo loku, kļuvuši noslēgtāki, baidās apmeklēt sabiedriskās vietas un izmantot publisko transportu. Protams, pārmaiņu aģenti arī turpināja izglītojošo darbu saistībā ar COVID 19 pandēmiju, valstī noteiktiem ierobežojumiem un to ievērošanu.

Kopš 2018.gada projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros tiek sniegti motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumi sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautām personām. Motivācijas programma tiek īstenota visā Latvijā. Jau vairāk nekā 2000 cilvēki, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistīties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, tautības, invaliditātes vai dzimuma dēļ, saņem profesionālu speciālistu (sociālā darbinieku, jurista, psihologa, karjeras konsultanta un citi profesionāļu) palīdzību, individuālās un grupu konsultācijas, tādejādi veicinot viņu integrāciju sabiedrībā, iekļaušanos sociālajā dzīvē, veidojot izpratni savu tiesību aizstāvībā, palīdzot iesaistīties nodarbinātībā, tostarp pašnodarbinātībā, izglītībā/ apmācībā, kvalifikācijas celšanā. Vidusposma izvērtējums par līdzšinējā motivācijas programmas pakalpojuma īstenošanas procesu un sasniegtajiem rezultātiem.

Motivācijas programma un atbalsta pasākumi cilvēkiem, kas vēlas iekļauties nodarbinātībā un izglītībā, tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Tev varētu arī interēsēt:

Piedāvā bezmaksas šūšanas nodarbības Jūrmalas iedzīvotājiem

25.aprīlī 2024 Komitejas
Jūrmalnieki var pieteikties bezmaksas šūšanas nodarbībām. Tās paredzētas iedzīvotājiem pirmspensijas un pensijas vecumā, ilgstošiem bezdarbniekiem, iedzīvotājiem ar invaliditāti un visiem, kam ir nepieciešams īpašs atbalsts. Nodarbības ir bez maksas, tās tiek apmaksātas no Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības budžeta, aktivitātes “Šūšanas darbnīcas sociālās atstumtības riskam pakļautām iedzīvotāju grupām” ietvaros. Nodarbības notiks grupās atbilstoši dalībnieku prasmju līmenim – gan …

Vienotā ceļā uz kopīgiem mērķiem: LSK Komiteju un programmu līderi tiekas ikgadējā seminārā

22.aprīlī 2024 Komitejas
18. aprīlī Rīgā notika LSK reģionālo Komiteju izpilddirektoru, struktūrvienību un programmu vadītāju sanāksme, vērtējot 2023. gada veikumu un izvirzot uzdevumus turpmākajam. Tika runāts arī par nākotnes vīzijām un realizācijas iespējām ekonomiskās izaugsmes, ārkārtas situāciju pārvaldīšanas, LSK biedru un brīvprātīgo statusa nostiprināšanā un Komiteju aktīvu iesaistīšanos projektu īstenošanā. Ar iedvesmojošu uzrunu pasākuma dalībniekus sveica LSK Prezidente …

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …