Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

6 mēneši humānās krīzes apstākļos: karš Ukrainā

08.septembrī 2022 Starptautiskā sadarbība

Pēdējo 6 mēnešu laikā bruņotais konflikts Ukrainā ir laupījis neskaitāmu cilvēku dzīvības, daudzi tūkstoši ievainoto, plaši izpostīta infrastruktūra. Tas izraisījis neatgriezenisku emocionālu kaitējumu kara upuriem, viņu ģimenēm. Miljoniem cilvēku piedzīvojuši traumatiskus notikumus, jo viņiem bija jāatstāj viss, lai bēgtu no dzīvībai draudošajām briesmām, jāšķiras no ģimenes locekļiem, kuriem bija jāpaliek valstī.

Ir bojātas un iznīcinātas skolas, veselības aprūpes iestādes, mājas. Mainoties frontes līnijām, arvien vairāk civiliedzīvotāju ir pakļauti kara šausmām. To papildina arī astoņus gadus ilgušais konflikts Donbasā.

Starptautiskā SK Komiteja (SSKK), Starptautiskā SK un SP federācija un SK nacionālās biedrības aktīvi un nenogurstoši strādā, lai palīdzētu tiem, kam nepieciešams, taču darāmā vēl ir ļoti daudz. Kopumā 5 miljoni cilvēkI saņēmuši palīdzību pamata vajadzību nodrošināšanai: ūdens, higiēnas preces. Vismaz 8 miljoniem iedzīvotāju nodrošināta piekļuve dzeramajam ūdenim. Uz drošākām vietām evakuēti tūkstoši iedzīvotāju, tai skaitā no smagi izpostītās Mariupoles.

Vairāk kā 3000 ģimeņu saņēmušas atbalstu, lai atkal apvienotos ar tiem tuviniekiem, ar kuriem kontakti pārtrūkuši kara dēļ.

Neskatoties uz lielo humāno krīzi, novērotas pozitīvas tendences, kas vieš cerības, ka palīdzēt izdosies arvien vairāk cilvēkiem – SSKK ar karā iesaistītajām pusēm un Apvienoto Nāciju organizāciju izdevies saskaņot un organizēt trīs drošas civiliedzīvotāju evakuēšanas no Mariupoles un citiem reģioniem, uz drošākām vietām Ukrainas teritorijā.

SSKK aktīvi strādā, lai tiktu ievērotas karagūstekņu tiesības un drošas pārvietošanas līgumi. Kopš februāra sākuma SSKK izdevies piekļūt karagūstekņiem, taču tiesa, ne visiem. SSKK turpina pieprasīt tikšanās ar karagūstekņiem, neatkarīgi no cietumu atrašanās vietas, ievērojot humānisma, neitralitātes pamatprincipus, saskaņā ar Ženēvas konvencijām.

Aktuālie dati par Sarkanā Krusta sniegto palīdzību Ukrainā

  • Piekļuve drošam dzeramajam ūdenim tika nodrošināta 8 miljoniem cilvēku.
  • 576 000 cilvēku saņēma būtisku atbalstu, piemēram, pārtiku un higiēnas preces.
  • 329 000 cilvēku saņēmuši ārkārtas palīdzību skaidras naudas formā.
  • 50 000 valsts iekšienē pārvietoto cilvēku saņēmuši palīdzību dzīves apstākļu uzlabošanai.
  • Vairāk nekā 10 300 cilvēku tika brīvprātīgi evakuēti no dzīvām konfliktu zonām, veicot drošas pārvietošanās operācijas.
  • 125 veselības aprūpes iestādes saņēma medicīnas aprīkojumu, instrumentus un medikamentus.

LSK regulāri saņem atjaunotu un papildinātu informāciju par Starptautiskās SK Komitejas, Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas un Ukrainas Sarkanā Krusta nacionālās biedrības aktivitātēm un sniegto palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem. 

Kopš LSK labdarības kampaņas “Palīdzi mums palīdzēt Ukrainai” sākuma pagājuši vairāk kā 6 mēneši. Līdz šim fiziskas un juridiskas personas Ukrainas atbalstam ziedojušas vairāk nekā EUR 460 000. Daļa no visiem saņemtajiem finansiālajiem ziedojumiem (ap 60%) Ukrainas atbalstam tiek pārskaitīta Ukrainas SK un Starptautiskajai SK Komitejai Starptautiskajai SK un SP nacionālo biedrību federācijai. Otra daļa ziedojumu tiek un tiks izmantota, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem Latvijā. Vairāk par ziedojumu izlietojumu aicinām lasīt šeit. Par to, kā LSK palīdz un iesaistās atbalsta sniegšanā, var uzzināt šeit.


 

LSK īstenotās programmas bēgļu atbalstam:

Plašāk ŠEIT

Palīdzības nodrošināšana notiek ciešā sadarbībā ar valsts institūcijām, tai skaitā pašvaldībām un citām nevalstiskajām organizācijām.

Sakām paldies katram ziedotājam un atbalstītājam par izrādīto solidaritāti, sniedzot finansiālu un praktisku atbalstu! Līdzcietības un labestības stiprināšana Latvijas un pasaules sabiedrībā šajos humānās krīzes apstākļos ir nenovērtējama. Paldies, ka palīdzat mums palīdzēt cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem!

Kopā varam palīdzēt!

 

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.