Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

rcrc-flags_2Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) ir Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (turpmāk – SSKSP) biedrību federācijas locekle, un tās darbība atbilst SSKSP kustības statūtiem un SSKSP biedrību federācijas konstitūcijai.

LSK darbība balstās uz Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības šādiem pamatprincipiem:

LSK darbibas pamatprincipi

Humānisms – atvieglot cilvēku ciešanas, aizsargāt dzīvību un veselību, nodrošināt cieņu pret cilvēku, veicināt savstarpējo sapratni, draudzību, sadarbību un ilgstošu mieru.
Objektīvums – cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība, netiek šķiroti pēc tautības, rases, statusa sabiedrībā, ticības vai politiskiem uzskatiem, jo LSK tiecas atvieglot ciešanas balstoties uz vajadzībām, prioritāri palīdzot tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.
Neitralitāte – lai saglabātu uzticamību, LSK iesaistītie biedri un brīvprātīgie nenostājas neviena pusē, neiesaistās politiska, reliģiska vai ideoloģiska satura darbībās.
Neatkarība – kustība ir neatkarīga. Nacionālās biedrības, kā palīgs savas valsts valdībai humāno pakalpojumu sniegšanā, un darbojoties saskaņā ar savas valsts likumdošanu, vienmēr saglabā savu autonomiju, lai jebkurā gadījumā rīkotos saskaņā ar Kustības pamatprincipiem.
Brīvprātība – darbība tiek veikta brīvprātīgi, negūstot personisku labumu.
Vienotība – katrā valstī ir tikai viena Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness biedrība. Tā ir pieejama visiem un veic humānu darbu visā valsts teritorijā.
Visaptverošums – SSK/SP kustība, kurā visām nacionālajām biedrībām ir vienādas tiesības un pienākumi, aptver visu pasauli.

2015.gada 8.oktobrī atzīmēta 7 pamatprincipu oficiālās pieņemšanas 50.gadadiena.