Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzies projekts “Maznodrošinātu ģimeņu integrācija un jēgpilna līdzdalība iekļaujošā sabiedrībā”

10.decembrī 2019 Projekti

2019. gada 30. novembrī noslēdzās projekts “Maznodrošinātu ģimeņu integrācija un jēgpilna līdzdalība iekļaujošā sabiedrībā”, kas ilga 15 mēnešus, no 2018. gada septembra. Projekta ietvaros notika 2 apmācību cikli brīvprātīgajiem no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Daugavpils pilsētas komitejas, kas iesaistījās darbā ar ģimenēm. Izveidojot ģimeņu atbalsta grupu Daugavpilī, tika iesaistītas 10 ģimenes. Tika organizētas 6 ģimeņu atbalsta grupu tikšanās, kur brīvprātīgie bija sagatavojuši aktivitātes kā bērniem, tā pieaugušajiem, lai darbotos gan kopā, gan atsevišķi. Visu aktivitāšu pamatā bija, ar spēļu un uzdevumu palīdzību, parādīt un izskaidrot, kas ir ģimene un ka kopā strādāšana var padarīt priecīgāku laiku kopā ar ģimeni, padarot dienu mazliet gaišāku.

Balstoties uz jauniegūto pieredzi ģimeņu atbalsta grupas izveidošanā un aktivitāšu organizēšanā, tika izveidoti 2 informatīvi materiāli – rokasgrāmata ģimeņu atbalsta grupu vadītājiem un ideju katalogs ar rotaļām, lai uzlabotu bērnu spējas pārvarēt grūtības, kam par pamatu tika ņemti Dānijas Sarkanā Krusta izveidotie informatīvie materiāli tos pielāgojot Latvijas kontekstam. Abi informatīvie materiāli tika izdalīti Latvijas Sarkanā Krusta komitejās, kā arī tika organizēti informatīvi pasākumi sociālajiem darbiniekiem un mērķauditorijas ģimenēm Dienas aprūpes centrā “Stropiņš” un Īslaicīgās uzturēšanās mītnē “Burtnieks”, kur tika pastāstīts par projektu, kā arī izmēģinātas dažas ideju katalogā atrodamās rotaļas.

Kā viens no projekta augstākajiem punktiem tiek uzskatīts starptautiskā nometne projektā iesaistītajām ģimenēm un brīvprātīgajiem, kurā no Latvijas piedalījās viena ģimene un brīvprātīgie. Nometne tika organizēta augustā un deva neatsveramu pieredzi kā ģimenēm, tā arī brīvprātīgajiem.

Projekta ietvaros tika organizētas 5 starptautiskās mācību vizītes. Trīs no tām notika Baltkrievijā, viena Latvijā un viena Dānijā. Baltkrievijā tika organizēts projekta uzsākšanas pasākums, Starptautiskā nometne projektā iesaistītajām ģimenēm, kā arī projekta noslēguma forums. Mācību vizītes laikā Latvijā, tika organizēts pieredzes apmaiņas pasākums, kurā tika pārrunāta projekta gaita Baltkrievijā un Latvijā. Tika apmeklēta gan Logopēdiskā skola, gan bērnu nams “Priedīte”, kas iesaistījās projekta aktivitātēs. Mācību vizīte Dānijā tika veltīta, lai smeltos pieredzi un iedvesmu no ģimeņu atbalsta grupu organizēšanas tur, kur tas tiek darīts katrā pilsētā. Vizītes laikā bija iespēja piedalīties vienā ģimeņu atbalsta grupas tikšanās pasākumā, kas tika pavadīts Helovīna zīmē.

Arī pēc projekta beigām turpinās projekta rezultātu izplatīšana un informēšana par iespējām savā pilsētā vai pagastā izveidot šādu ģimenes atbalsta grupu, lai šīs idejas vērtības netiktu pazaudētas līdz ar projekta beigām.

Tev varētu arī interēsēt:

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 27.03.2020.) Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.

Pasargā sevi un citus – turies 2 metrus atstatus no citiem

Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot gan sevi, gan apkārtējos.

“Latvijas Sarkanais Krusts” aicina atbalstīt maznodrošināto iedzīvotāju mīluļus

26.martā 2020 Sociālais atbalsts
Laikā, kad īpašas rūpes un uzmanība tiek pievērsta veselībai, nevajag aizmirst arī par mājas mīluļiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar “Mars Latvia” un “Maxima” aicina ziedot suņu un kaķu barību maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju mīluļiem.

LSKJ jaunieši tiekas Rēzeknē

26.martā 2020 Jaunieši
No 29. februāra līdz 1. martam biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) nodaļu pārstāvji tikās Rēzeknē,  lai kopā diskutētu, mācītos un dalītos pieredzē par jauniešu nodaļas spēku, tēlu, organizācijas pamatprincipiem, nodaļas dzīves un aktivitāšu organizēšanas soļiem un izaicinājumiem. Sakām paldies LSKJ Daugavpils un LSKJ Rēzeknes nodaļu pārstāvjiem un projekta “Rosība Burtniekā” …