Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts “Maznodrošinātu ģimeņu integrācija un jēgpilna līdzdalība iekļaujošā sabiedrībā”

Projekta īstenošanas periods: 2018. gada septembris – 2019. gada novembris

Projektu finansē: Ziemeļvalstu Ministru padome

Projektu realizē: biedrība “Dānijas Sarkanais Krusts”, biedrība “Baltkrievijas Sarkanais Krusts” un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta mērķis: ar dažādu aktivitāšu realizēšanu maznodrošinātām ģimenēm, vietējām amatpersonām un citām personām, stiprināt Sarkanā Krusta kapacitāti sociālajā iekļaušanā un palielināt kopienu elastību.

Projekta specifiskais mērķis: stiprināt sadarbību, paaugstināt kapacitāti, dalīties pieredzē starp cilvēkiem un organizācijām Dānijā, Latvijā un Baltkrievijā, realizējot pārrobežu sadarbību maznodrošināto ģimeņu sociālās iekļaušanas aktivitātēs.

Projekts izstrādāts, balstoties uz Dānijas SK labo praksi, kā atbalstīt neaizsargātās ģimenes radošā, iekļaujošā un stiprinošā veidā. Projekta galvenais fokuss ir ģimenes, kurām ir sarežģīti dzīves apstākļi. Ģimeņu atbalsta grupu mērķis ir radīt izaicinājumu ikdienas dzīvē, stiprināt noturību, lai pārvarētu krīzes situācijas un sarežģītus dzīves apstākļus (bezdarbs, slimības, šķiršanās utt.), lai stiprinātu sociālās saites un attīstītu bērnu labklājību.  

Dānijas SK dalīsies ar saviem materiāliem un metodoloģiju, kas tiks adaptēta partneru vajadzībām un ieviesta reģionos. Dānijas SK ģimeņu atbalsta modelis tiks pilotēts Grodno reģionā Baltkrievijā un Daugavpils pilsētā Latvijā.

Ar projekta palīdzību mērķa grupas ģimenes un brīvprātīgie apgūs un pilnveidos savas prasmes un veidos jaunus kontaktus, kas palielinās viņu cilvēcisko un sociālo kapacitāti. Projekta mērķa grupa tiks atbalstīta, lai pārvarētu neaizsargātību, stigmatizāciju un izslēgšanu no sabiedrības. Ģimenes palielinās savu izpratni un zināšanas, un tām būs iespēja paaugstināt savu kapacitāti un paust savu viedokli, iesaistoties brīvprātīgajā darbā.

Izmantojot pārrobežu pieeju, projekts piedāvā platformu, lai dalībnieki varētu dalīties pieredzē, metodēs un pieejās Dānijas SK, Baltkrievijas SK un Latvijas SK nacionālajās biedrībās. Sagaidāms, ka šī apmaiņa balstīsies uz esošajām kompetencēm un turpinās stiprināt visu iesaistīto partneru spējas. Tā kā projekts ietver pārrobežu tīklu veidošanu un spēju veidošanu, tas izveidos saites starp Baltkrieviju, Latviju un Ziemeļvalstīm, tādējādi veicinot starptautisko saziņu starp brīvprātīgajiem Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā.

Plānotie projekta rezultāti:

  • Baltkrievijas un Latvijas SK būs stiprinājušas savu kapacitāti atbalsta sniegšanā maznodrošinātām ģimenēm un sadarbības veicināšanā ar vietējām amatpersonām, valsts institūcijām saistībā ar ģimeņu atbalsta jautājumiem;
  • Vismaz 80 SK darbinieki un brīvprātīgie būs izmantojuši īpašas zināšanas par ģimenes atbalstu, kas iegūtas, veicot vienaudžu mācīšanos un apmācības;
  • Labās prakses piemēri, kas iegūti projektā, tiks apkopoti un izsūtīti SK kustības partneriem un valsts institūcijām Baltkrievijā, Latvijā un Dānijā;
  • Tiks izveidotas un funkcionēs vismaz sešas ģimeņu atbalsta grupas izveidotas un funkcionē Grodno reģionā Baltkrievijā un vismaz divas ģimeņu atbalsta grupas – Daugavpils pilsētā Latvijā.

Projekta kontaktpersona Latvijā: Evija Eglīte, Tālrunis: + 371 67336653, E-pasts: evija.eglite@redcross.lv

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ziņa publicēta: 19.08.2019.

Starptautiskā projekta “Maznodrošinātu ģimeņu integrācija un jēgpilna līdzdalība iekļaujošā sabiedrībā” ietvaros 2019. gada 15. augustā notika partneru tikšanās Daugavpilī, kurā piedalījās pārstāvji no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sekretariāta un Daugavpils komitejas, kā arī pārstāvji no biedrības “Baltkrievijas Sarkanais Krusts” Minskas un Grodņas nodaļām.

Tikšanās laikā tika apspriesta projekta gaita Daugavpilī un Grodņā, kā arī pārrunāti sasniegtie rezultāti un plānotie pasākumi. Augusta beigās Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils pilsētas komitejas brīvprātīgie jaunieši, kas aktīvi piedalījās projekta realizācijas procesā, un viena no projektā iesaistītajām ģimenēm dosies uz nedēļu ilgu nometni Grodņā, kur tiksies ar ģimenēm, kas iesaistījās šajā projektā, pateicoties Baltkrievijas Sarkanajam Krustam.