Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projekts “Zināšanas rīcībā: Klimata pārmaiņu sekas”

02.septembrī 2019 Jaunieši 1

Sākoties jaunajam mācību gadam, ir noslēdzies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, ko Latvijā koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, jauniešu apmaiņas projekts “Zināšanas rīcībā: Klimata pārmaiņu sekas” (“Knowledge into action: Climate Change Consequence (CCC)”), kurā piedalījās Sarkanā Krusta jaunieši no 6 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Somijas, Nīderlandes, Itālijas un Vācijas.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2019. gada aprīļa sākumā, notika projekta aktivitāšu un loģistikas plānošana, tika piesaistīti dalībnieki sešās Sarkanā Krusta nacionālajās biedrībās, komplektētas dalībnieku grupas. Aktīvi notika gatavošanās projekta galvenajai aktivitātei, jauniešu apmaiņai, kas 10 dienas jūlijā notika Latvijā. Tāpat, tika rīkotas tiešsaistes sapulces, kuru laikā iesaistītie projekta dalībnieki savstarpēji sadalīja uzdevumus un aktivitātes, ko katras valsts pārstāvji apņēmās organizēt.

11. – 14.  jūnijā notika Iepriekšējās plānošanas vizīte Rīgā, uz kuru ieradās pārstāvji no katras partnervalsts. Vizītes laikā tika apskatītas naktsmājas, detalizēti apspriesta apmaiņas programma, tika veiktas pēdējās izmaiņas, pārrunāti potenciālie riski, ar ko var saskarties jaunietis, nonākot citā valstī, tika definēti katras grupas uzdevumi un veicamie darbi.

Pēc Iepriekšējās plānošanas vizītes aktīvi tika organizētas nacionālo grupu tikšanās, t.sk. arī tiešsaistē. Katrai grupai bija dots savs temats, par kuru bija jāsagatavo neliels teorētiskais apskats, kā arī radošā darbnīca. Katrai valstij bija jāsagatavo plāns arī nacionālajam vakaram. Temati, par kuriem tika runāts apmaiņā bija šādas:

Siltumnīcas efekts un tā izraisītās gāzes;
Draudi savvaļai;
Ūdens aizsardzība un klimata ietekme uz jūras dzīvi;
Klimata pārmaiņas;
Dabas postījumu novēršanas menedžments;
Sarkanā Krusta iesaistīšanās palīdzības sniegšanā dabas katastrofās;
Bezatkritumu/mazatkritumu dzīvesveids.
Pati galvenā projekta aktivitāte – apmaiņa, sākās ar iepazīšanos, aktivitātēm, lai iemācītos dalībnieku vārdus, kā arī veiksmīgai sadarbībai tik ļoti nepieciešamās komandas veidošanas aktivitātes. Tam tika veltīta visa pirmā diena, lai dalībnieki iepazītu viens otru, iepazītu apkārtni. Pirmās 5 apmaiņas dienas dalībnieki dzīvoja kempingā “Abragciems” – brīnišķīgā vietā pašā jūras krastā.

Projekta laikā ar lekcijām un radošajām darbnīcām pie dalībniekiem devās uzņēmums “Bee In” ar lekciju par mazatkritumu dzīvesveidu un vaska drāniņu darbnīcu, kas ir lieliska alternatīva pārtikas plēvei; uzņēmums “Ber un sver” ar lekciju par bezatkritumu dzīvesveidu un radošo darbnīcu, kurā tika gatavota zobu pasta; “Pasaules Dabas Fonda” pārstāvji ar lekcijām par siltumnīcas efektu, savvaļas un ūdens aizsardzību; pārstāvis no “Latvijas Valsts Mežiem” dalījās ar savu nostāju par mežu apsaimniekošanu un to, kādēļ tiek izcirsti meži un to vietā stādīti jauni; tika apmeklēts Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar tā darbību un to, kādā veidā klimata pārmaiņas ietekmē Zemi; tika organizēta ekskursija uz SIA “Getliņi EKO”, kur tika stāstīts par atkritumu pārstrādes procesu un šī procesa rezultātā radošos enerģijas izmantošanu darbā.

Apmaiņas sākumā jaunieši tika iepazīstināti ar Jaunatnes Pasi (Youthpass), kas bija neatņemama sastāvdaļa visas apmaiņas garumā, izvērtējot katra dalībnieka mācīšanās procesu.

Tā kā Sarkanā Krusta Jaunatnes neatņemama sastāvdaļa ir pirmās palīdzības apgūšana, tās sniegšana un citu apmācīšana, dalībnieki apmainījās ar zināšanām un pirmās palīdzības sniegšanas noteikumiem katrā valstī, kā arī profesionāla apmācītāja pavadībā tika apgūts, kā izvilkt cietušo no automašīnas, vai kā, asiņošanas vai citas nepieciešamības gadījumā, cietušam motociklistam novilkt ķiveri.

Katra nacionālā grupa bija sagatavojusi aizraujošu radošo darbnīcu atbilstoši izvēlētajai tēmai. Kāds bija sagatavojis interaktīvu spēli, cits informatīvu prezentāciju vai uzdevumu pārbaudīt ūdens kvalitāti Rīgas jūras līcī.

Apmaiņas noslēgumā plānojām, kādas projekta aktivitātes pēc apmaiņas beigām jaunieši veiks katrs savā valstī, iezīmējām nākotnes plānus turpmākai sadarbībai, kā arī izvērtējām apmaiņas gaitu, sasniegtos rezultātus, sajūtas un jauniešu mācīšanās procesu.

Pēc projekta noslēguma, komunikācija ar partneriem turpinās, lai nākotnē īstenotu citus kopīgus projektus un stiprinātu esošo sadarbību.

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinām apmeklēt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pasākumu, kurā tiks prezentēta arī LSk darbība 1918.-1919.gadā

12.novembrī 2019 Izstādes
Laipni aicinām apmeklēt mūsu sadarbības partnera, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, pasākumu, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara simtgadei, akcentējot medicīnisko situāciju Latvijā un Latvijas Sarkanā Krusta darbības mazāk zināmos aspektus! Norises laiks: šī gada 20. novembris, plkst. 17.00, Antonijas iela 1, Rīga, Muzeja telpās. Programma: LZA īstenais loceklis, LU profesors, vēsturnieks Ēriks Jēkabsons „Latvijas Neatkarības …

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu oktobrī saņēmuši  98 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

2019. gada oktobra mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2019. gada septembrī saņēma 98 klienti, no tiem – 69, kas uzturējās Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, un 29 personas, …

LSKJ jaunieši piedalās starptautiskā projektā “Digital Condom”

05.novembrī 2019 Starptautiskā sadarbība
No 20. līdz 28. septembrim Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) brīvprātīgie –  Anastasija, Lusine, Natālija, Klāvs un Marija – piedalījās lieliskā jauniešu apmaiņas projektā “Digital Condom”, ko organizēja Ungārijas Sarkanā Krusta kolēģi. Īpašs prieks par to, ka LSKJ pārstāvēja brīvprātīgās, kuras ir dzimušas Dienvidāfrikas Republikā un Armēnijā. Meitenes šobrīd dzīvo un studē Latvijā un ir …

Rēzeknē noslēdzas projekts “Rokas darba Rēzeknes pilsētā nebijās”

05.novembrī 2019 Uncategorized
25. oktobrī LSK Latgales komitejas telpās noslēguma pasākumā pulcējas projekta “Rokas darba Rēzeknes pilsētā nebijās” dalībnieki. Tikšanās reizē dalībnieki nesa savas sagataves un izaudzētos dārzeņus, lai varētu dalīties viens ar otru. Pasākuma laikā ar dalībniekus uzrunāja psiholoģe Gunta Ivanova un projekta vadītāja Gunta Stepiņa. Katrs saņēma nelielu pateicības dāvaniņu un nelielu rokasgrāmatu ar vērtīgiem padomiem …

Ilūkstes sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļu iemītnieki pavada dienu labestības un atsaucības gaisotnē

05.novembrī 2019 Komitejas
29. oktobrī LSK Daugavpils-Ilūkstes novadu komiteja projekta „Protam, varam, darām” ietvaros organizēja radošās darbnīcas Ilūkstes veselības centra „Ilūkste” sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļu iemītniekiem un darbiniekiem. Tāpat, kopā ar viņiem radošajās darbnīcās darbojās projekta īstenotāji, LSK brīvprātīgie no Bebrenes senioru kopas  „Varavīksne” un biedrības  „Sēlene”.  Šoreiz radošo darbnīcu laikā dalībnieki mācījās, kā pagatavot sviestmaizes …