Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projekts “Zināšanas rīcībā: Klimata pārmaiņu sekas”

02.septembrī 2019 Jaunieši 1

Sākoties jaunajam mācību gadam, ir noslēdzies programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, ko Latvijā koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, jauniešu apmaiņas projekts “Zināšanas rīcībā: Klimata pārmaiņu sekas” (“Knowledge into action: Climate Change Consequence (CCC)”), kurā piedalījās Sarkanā Krusta jaunieši no 6 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Somijas, Nīderlandes, Itālijas un Vācijas.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2019. gada aprīļa sākumā, notika projekta aktivitāšu un loģistikas plānošana, tika piesaistīti dalībnieki sešās Sarkanā Krusta nacionālajās biedrībās, komplektētas dalībnieku grupas. Aktīvi notika gatavošanās projekta galvenajai aktivitātei, jauniešu apmaiņai, kas 10 dienas jūlijā notika Latvijā. Tāpat, tika rīkotas tiešsaistes sapulces, kuru laikā iesaistītie projekta dalībnieki savstarpēji sadalīja uzdevumus un aktivitātes, ko katras valsts pārstāvji apņēmās organizēt.

11. – 14.  jūnijā notika Iepriekšējās plānošanas vizīte Rīgā, uz kuru ieradās pārstāvji no katras partnervalsts. Vizītes laikā tika apskatītas naktsmājas, detalizēti apspriesta apmaiņas programma, tika veiktas pēdējās izmaiņas, pārrunāti potenciālie riski, ar ko var saskarties jaunietis, nonākot citā valstī, tika definēti katras grupas uzdevumi un veicamie darbi.

Pēc Iepriekšējās plānošanas vizītes aktīvi tika organizētas nacionālo grupu tikšanās, t.sk. arī tiešsaistē. Katrai grupai bija dots savs temats, par kuru bija jāsagatavo neliels teorētiskais apskats, kā arī radošā darbnīca. Katrai valstij bija jāsagatavo plāns arī nacionālajam vakaram. Temati, par kuriem tika runāts apmaiņā bija šādas:

Siltumnīcas efekts un tā izraisītās gāzes;
Draudi savvaļai;
Ūdens aizsardzība un klimata ietekme uz jūras dzīvi;
Klimata pārmaiņas;
Dabas postījumu novēršanas menedžments;
Sarkanā Krusta iesaistīšanās palīdzības sniegšanā dabas katastrofās;
Bezatkritumu/mazatkritumu dzīvesveids.
Pati galvenā projekta aktivitāte – apmaiņa, sākās ar iepazīšanos, aktivitātēm, lai iemācītos dalībnieku vārdus, kā arī veiksmīgai sadarbībai tik ļoti nepieciešamās komandas veidošanas aktivitātes. Tam tika veltīta visa pirmā diena, lai dalībnieki iepazītu viens otru, iepazītu apkārtni. Pirmās 5 apmaiņas dienas dalībnieki dzīvoja kempingā “Abragciems” – brīnišķīgā vietā pašā jūras krastā.

Projekta laikā ar lekcijām un radošajām darbnīcām pie dalībniekiem devās uzņēmums “Bee In” ar lekciju par mazatkritumu dzīvesveidu un vaska drāniņu darbnīcu, kas ir lieliska alternatīva pārtikas plēvei; uzņēmums “Ber un sver” ar lekciju par bezatkritumu dzīvesveidu un radošo darbnīcu, kurā tika gatavota zobu pasta; “Pasaules Dabas Fonda” pārstāvji ar lekcijām par siltumnīcas efektu, savvaļas un ūdens aizsardzību; pārstāvis no “Latvijas Valsts Mežiem” dalījās ar savu nostāju par mežu apsaimniekošanu un to, kādēļ tiek izcirsti meži un to vietā stādīti jauni; tika apmeklēts Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar tā darbību un to, kādā veidā klimata pārmaiņas ietekmē Zemi; tika organizēta ekskursija uz SIA “Getliņi EKO”, kur tika stāstīts par atkritumu pārstrādes procesu un šī procesa rezultātā radošos enerģijas izmantošanu darbā.

Apmaiņas sākumā jaunieši tika iepazīstināti ar Jaunatnes Pasi (Youthpass), kas bija neatņemama sastāvdaļa visas apmaiņas garumā, izvērtējot katra dalībnieka mācīšanās procesu.

Tā kā Sarkanā Krusta Jaunatnes neatņemama sastāvdaļa ir pirmās palīdzības apgūšana, tās sniegšana un citu apmācīšana, dalībnieki apmainījās ar zināšanām un pirmās palīdzības sniegšanas noteikumiem katrā valstī, kā arī profesionāla apmācītāja pavadībā tika apgūts, kā izvilkt cietušo no automašīnas, vai kā, asiņošanas vai citas nepieciešamības gadījumā, cietušam motociklistam novilkt ķiveri.

Katra nacionālā grupa bija sagatavojusi aizraujošu radošo darbnīcu atbilstoši izvēlētajai tēmai. Kāds bija sagatavojis interaktīvu spēli, cits informatīvu prezentāciju vai uzdevumu pārbaudīt ūdens kvalitāti Rīgas jūras līcī.

Apmaiņas noslēgumā plānojām, kādas projekta aktivitātes pēc apmaiņas beigām jaunieši veiks katrs savā valstī, iezīmējām nākotnes plānus turpmākai sadarbībai, kā arī izvērtējām apmaiņas gaitu, sasniegtos rezultātus, sajūtas un jauniešu mācīšanās procesu.

Pēc projekta noslēguma, komunikācija ar partneriem turpinās, lai nākotnē īstenotu citus kopīgus projektus un stiprinātu esošo sadarbību.

Tev varētu arī interēsēt:

Austrālijas Sarkanajam Krustam pārskaitīti finansiālie ziedojumi no Latvijas

21.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Saistībā ar nepieciešamo palīdzību cietušajiem uguns postījumos Austrālijā, esam pārskaitījuši Austrālijas Sarkanajam Krustam finansiālo palīdzību. Tā sastāv no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ziedojumu kontā saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem, LR Ārlietu ministrijas izdalītiem un LSK līdzekļiem.

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.