Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Norisinājusies jaunā projekta “Pabūsim kopā” pirmā sieviešu atbalsta grupas tikšanās

29. jūlijā notika jaunā integrācijas projekta “Pabūsim kopā” pirmā sieviešu atbalsta grupas tikšanās Latvijas iedzīvotājām ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgajām.

Pirmajā tikšanās reizē sievietes no Turcijas, Afganistānas, Pakistānas, Ķīnas u.c valstīm iepazinās, runāja par saviem hobijiem un interesēm, kā arī diskutēja par sievietes lomu Latvijā un pasaulē. Nodarbību vadīja psiholoģe un personīgās izaugsmes trenere Nataļja Gudakovska. Sākotnēji tika plānots, ka sieviešu atbalsta grupā tiks uzņemtas 10 dalībnieces, taču pieprasījums bija lielāks, tāpēc pirmajā tikšanās reizē tika uzņemtas 17 sievietes. Pasākumā iesaistījās arī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes brīvprātīgie, kas kopā ar sieviešu grupas dalībnieču bērniem spēlēja dažādas spēles, zīmēja un nodarbojās ar rokdarbiem.

Tikšanās tiks organizētas reizi mēnesī līdz pat projekta beigām, 2020. gada novembrim. Nākamajās reizēs tiks diskutēts par tādām tēmām kā bērnu audzināšana digitālajā laikmetā, sociālā aizsardzība un drošība, kulinārijas māksla, skaistumkopšana, rokdarbi un citas.

“Ļoti iedvesmojošs pasākums ar sievietēm ar bēgļu un patvēruma meklētāju pieredzi. Sarunas par sievietes identitāti un sociālajām lomām, stiprajām un vājajām pusēm, jaukā darbošanās kopā un nedaudz zīmēšanas ar krāsainajām smiltīm.” – Nataļja Gudakovska

Paldies Rīgas jauniešu centram “Kaņieris” par mājīgajām telpām!

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” projektu “Pabūsim kopā” (Nr. DIKS-20-472-lī) finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pamatojoties uz to, ka bēgļi un patvēruma meklētāji regulāri informē LSK par grūtībām izveidot kontaktu ar vietējo sabiedrību un integrēties dzīvei Latvijā, LSK radis iespēju piesaistīt papildus resursus integrācijas veicināšanai. Jūnijā uzsāktā LSK projekta “Pabūsim kopā” mērķis ir veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un Trešo valstu valstspiederīgo aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības, iedrošināt viņus un nodrošināt iespēju iepazīt veidus, kā lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā. Sociālās integrācijas aktivitātes īpaši būtiskas šobrīd, kad COVID-19 ierobežojumu dēļ bēgļi un patvēruma meklētāji pastiprināti izjūt sociālo izolāciju, bailes un trauksmi saistībā ar neziņu par savu nākotni.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku

29.septembrī 2020 Jaunieši
Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku, izkustoties un elpojot svaigu gaisu!

Pasaules sirds diena: parūpējies par savas sirds veselību, 12 ieteikumi

29. septembris: Pasaules sirds diena. Šodien īpaši aicinām parūpēties par savas sirds veselību un dalāmies ar 12 vienkāršiem ieteikumiem

SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”

28.septembrī 2020 Sociālie centri
17. septembrī LSK SAC “Derpele” norisinājās pasākums "Jautrie starti rudens gaidās"

SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni

28.septembrī 2020 Sociālie centri
1. septembrī SAC "Derpele" ar Viestura ordeni tika godināta centra kliente Mihalīna Supe. 

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā.

LSK Rīgas apriņķa komiteja godina asins Goda donorus

25.septembrī 2020 Komitejas
Svinīgā pasākumā sveikti asins Goda donori un vecbiedri - goda jubilāri.