LSKJ brīvprātīgās devušās uz starptautisku nometni Austrijā

Ziņa publicēta 07.08.2019.

8. jūlijā LSKJ brīvprātīgās Alise Roga (Rīga) un Olga Sprance (Daugavpils) uzsāka lidojumu uz Austriju, lai piedalītos divu nedēļu starptautiskā sadraudzības nometnē, kuru rīkoja Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācija (SKSPF) un Austrijas Sarkanais Krusts .

Šāda nometne tiek rīkota jau 64. reizi un tā norisinājās Austrijas pilsētā Langenloisā. Nometnē piedalījās jaunieši no 24 valstīm, (kopā 45 dalībnieki) un 10 nometnes vadītāji.

2019. gada nometnes tēma bija ”Crack the code” (tulk. “Uzlauzt kodu”), tās laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par starptautiskajām humanitārajām tiesībām, nukleārajiem ieročiem, cilvēku rakstura tipiem, SKSP vēsturi, 2 pasaules karu, drošību internetā un stereotipiem par valstīm un kultūrām.

Viena no lielākajām starptautiskās nometnes vērtībām bija iespēja iepazīt un uzzināt par citu tautu kultūru. Jauniešiem tika dota iespēja izveidot 2 plakātus – vienu par savu valsti un otru par Sarkanā Krusta nacionālo biedrību savā valstī.

Tāpat, tika rīkoti nacionālie vakari, kuros katra valsts varēja iemācīt citiem dalībniekiem deju, dziesmu vai pagatavot ēdienu. LSKJ jaunietes pārējiem dalībniekiem iemācīja deju ”Cūkas driķos”.

Pats grandiozākais bija noslēguma festivāls, kuru organizēja paši nometnes dalībnieki. Festivāla laikā katras valsts pārstāvji sniedza 2 minūšu garu prezentāciju.

22. jūlijā ar iegūtiem jauniem iespaidiem, zināšanām, pozitīvām emocijām un atgriezās Latvijā. Meitenes atzina, ka just vienotību un būt kopā ar citu valstu SKSP jauniešiem bijis vienreizēji un nenovērtējami.

Paldies SKSPF un Austrijas Sarkanajam Krustam par uzaicinājumu un iespēju piedalīties nometnē!