Aizvadīta Pasaules Hepatīta diena

Pasaules Hepatīta dienas ietvaros 28.jūlijā sabiedrība tika informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tika pievērsta uzmanība slimību profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai. Tāpat tika skaidrota nepieciešamība vakcinēties pret B hepatītu.

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” piedāvāja iespēju veselības istabās Latvijas reģionos un Rīgā veikt bezmaksas C hepatīta eksprestestu. Šo iespēju izmantoja 56 personas, 5 gadījumos testi bija pozitīvi. Pozitīva testa rezultāta gadījumos apmeklētājiem tika sniegta informācija, kur nekavējoties jāvēršas pozitīva testa gadījumā, lai savlaicīgi uzsāktu ārstēšanos un nenodarītu vēl lielāku kaitējumu savai veselībai.

Liela iedzīvotāju atsaucība bija arī LSK Rēzeknes komitejā, kur 28. jūlijā no plkst. 13.00 lidz 16.00 tika rīkota atvērto durvju diena. Līdzīgi kā citviet Latvijā, Rēzeknē LSK veica iedzīvotāju informēšanu par hepatīta slimību, diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi, kā arī bija nodrošināta iespēja veikt eksprestestu. Cilvēku atsaucība bija liela, kas apliecina Rēzeknes iedzīvotāju interesi par šāda veida akcijām. LSK Rēzeknes komiteja norāda, ka šāda veida pasākumu rīkošana ir ļoti labs veids, kā informēt iedzīvotājus, tādēļ centīsies tos īstenot arī turpmāk.