Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Jūnijā sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmuši 83 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

2020. gada jūnijā biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada jūnijā saņēma 83 klienti, no kuriem  19 sievietes, 35 vīrieši un 29 bērni (no tiem 18 skolēni). 64 patvēruma meklētāji dzīvoja PMC, Muceniekos, un 19 klienti Rīgā.

LSK jūnijā turpināja regulāri informēt klientus par noteikto kārtību un izmaiņām valstī saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību, tostarp izmaiņām no 9. jūnija, kad tika atcelta ārkārtējā situācija valstī, vienlaikus saglabājot vairākus ierobežojumus un drošības prasības. Nevienam klientam līdz 30. jūnijam netika konstatēta  inficēšanās ar COVID-19. Pēc sociālo mentoru novērojumiem patvēruma meklētāji ļoti rūpīgi ievēroja visus ierobežojumus, tai skaitā, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, klienti valkāja sejas aizsargmaskas.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt palīdzību primāro vajadzību nodrošināšanā – apģērba un sadzīves preču sagādē, klientu pierakstīšanā un pavadīšanā pie ārstiem. Tāpat, tika sniegta palīdzība sadzīvisku problēmu risināšanā, kā arī formalitāšu kārtošanā, piemēram, klientu pieteikšanu PMLP vizītēm, banku kontu atvēršanu, iesniegumu par pabalstu saņemšanu noformēšanu. Jūnija mēnesī sociālie darbinieki un mentori devās ar statusu saņēmušajiem klientiem uz Sociālajiem dienestiem, kas atsāka darbu klātienē.

LSK jūnija mēnesī turpināja sadarboties ar valsts iestādēm, vietējām un ārvalstu nevalstiskajām organizācijām, piemēram, biedrībām “Gribu palīdzēt bēgļiem” un “Patvērums “Drošā māja””, Tulku koordinācijas centru, Latvijas Cilvēktiesību centru, Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijā pārstāvniecību, ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR), Rīgas mācību iestādēm, kurās mācās klientu bērni. COVID-19 ietekmē atsevišķiem skolēniem tika pagarināts mācību gads, lai sekmīgi pabeigtu to. Sociālie darbinieki un mentori atbalstīja šos skolēnus un viņu vecākus.

20. jūnijā tika atzīmēta Pasaules bēgļu diena 2020. Šīs dienas ietvaros LSK atsaucās UNHCR Ziemeļeiropas pārstāvniecības aicinājumam un no 19. līdz 21. jūnijam savos komunikācijas kanālos (mājaslapā www.redcross.lv un facebook.com lapā) dalījās ar 72 stundu tiešsaistes video “Bēgļu balsis no visas pasaules” (tulk.: “Refugee voices from around the world”), kurā ikviens varēja vērot un uzzināt vairāk par bēgļu ikdienu, izaicinājumiem un grūtībām pametot savu izcelsmes valsti un uzsākot dzīvi citā zemē. Tāpat, video tika parādīti jaunākie dati un atklāti fakti par šī brīža situāciju pasaulē saistībā ar migrāciju. Tāpat, Pasaules bēgļu dienas kontekstā LSK savos komunikācijas kanālos publicēja informāciju, kā LSK ikdienā palīdz bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Vairāk par UNHCR Ziemeļeiropas pārstāvniecības iniciatīvu aicinām lasīt šeit

Lai stiprinātu Latvijas Sarkanā Krusta sociālo darbinieku un sociālo mentoru kapacitāti jūnija mēnesī notika apmācības par starpkultūru komunikācijas un antropoloģijas jautājumiem, ar ko ikdienā strādā sociālie darbinieki un mentori. Apmācību lektori bija Sabiedrības integrācijas fonda izvēlētie eksperti. Tās bija ļoti noderīgas LSK darbiniekiem darbā ar klientiem.

Jūnija  mēnesī PMLP alternatīvo statusu  piešķīra 1 klientam no Irākas. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 1 klients no Uzbekistānas, 3 no Krievijas. Negatīvs Administratīvais tiesas lēmums, pārstrīdot PMLP lēmumu par statusa piešķiršanu bija 7 patvēruma meklētājiem. Uz 30.06.2020. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 17 klienti

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. +371 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Sabiedrības integrācijas fonds

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. +371 67078226

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Vairāk par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojuma nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu šeit

Tev varētu arī interēsēt:

LSK jaunieši Daugavpilī organizējuši nometni jauniešiem “Dzīvo droši. Dzīvo vesels”

13.augustā 2020 Komitejas
No 27. līdz 31. jūlijam LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši organizēja vasaras nometni jauniešiem “Dzīvo droši. Dzīvo vesels”.

Pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

13.augustā 2020 Pirmā palīdzība
LSK vairākas reizes mēnesī organizē pirmās palīdzības apmācības. Grafiks atjaunots 13.08.2020.

LSK aicina Jūrmalniekus piedalīties jogas nodarbībās

LSK un Jūrmalas dome aicina Jūrmalā deklarētas personas ar invaliditāti septambrī piedalīties bezmaksas jogas nodarbībās.

LSK un Jūrmalas dome aicina Jūrmalniekus bez maksas apgūt šūšanas prasmes

13.augustā 2020 Komitejas
LSK un Jūrmalas dome aicina jūrmalniekus septembrī piedalīties regulārās šūšanas nodarbībās.

Sveicam jauniešus starptautiskajā jaunatnes dienā!

12.augustā 2020 Jaunieši
Sirsnīgi sveicieni Starptautiskajā jaunatnes dienā 2020! Esam neizsakāmi pateicīgi par katru radošo, sirsnīgo, atbildīgo, līdzjūtīgo un darošo jaunieti, kas savā ikdienā, darot lielākas un mazākas lietas, veido labāku un skaistāku pasauli! Paldies visiem LSK Jaunatnes jauniešiem par to, ka esat! Šī diena ir JŪSĒJĀ! 

Kas jāzina, dodoties uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā?

12.augustā 2020 Pirmā palīdzība
Slimību profilakses un kontroles centrs speciālisti atgādina, kas jāievēro, dodoties uz svētkiem Aglonā.