Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona

E-pasts: meklesana@redcross.lv

Tel. +371 26143344

P.-C. 9:00 – 17:00, Pk. 9:00 – 16:00

Klientu pieņemšana darba dienās, iepriekš vienojoties,

zvanot pa tel. +371 26143344

Adrese: Gaiziņa iela 7, Rīga, SC “Gaiziņš”

Meklēšanas dienesta koordinators: Lauris Mainieks

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) un Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrības visā pasaulē sadarbojas, lai palīdzētu atrast pazudušus ģimenes locekļus, lai atjaunotu kontaktus starp radiniekiem un atkalapvienotu izšķirtas ģimenes.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Meklēšanas dienests ir daļa no starptautiskā “Restoring family links” tīkla (tulk. ģimenes saišu atjaunošana, RFL) un darbojas, ievērojot tā principus un darba metodes. Vairāk par RFL var lasīt ŠEIT

LSK Meklēšanas dienesta pakalpojumus var izmantot visi, kas vēlas:

  • sameklēt kara laikā vai dabas stihijās pazudušus tuviniekus;
  • sameklēt radiniekus, kuri dzīvo ārzemēs un ar kuriem pēkšņi ir zuduši kontakti (vairs neatbild uz zvaniem, vēstulēm u. tml.);
  • nosūtīt īsas vēstulītes tiem tuviniekiem, kuri atrodas kara darbības zonā.
  • sameklēt kara laikā kritušo tuvinieku kapa vietas*;

*Atsevišķās valstīs kapa vietu meklēšana nav iespējama (piemēram, Krievija, Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda u.c.)

Katra Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness nacionālā biedrība īsteno RFL aktivitātes, pamatojoties uz meklēšanas kritērijiem, kas izstrādāti atbilstoši meklēšanas iespējām katrā valstī atsevišķi. Lūdzam ņemt vērā, ka Amerikas Sarkanā Krusta un Kanādas Sarkanā Krusta Meklēšanas dienesti neveic meklēšanu, ja meklēšanas pieteicējam ar meklējamo personu nekad nav bijis kontakts.

RFL kustības pamatprincipi nosaka, ka meklēšana netiek veikta šādos gadījumos:

  • ja starp meklēšanas pieteicēju un meklēto personu bijis konflikts;
  • ja persona meklē bioloģiskos vecākus vai tiek meklēts adoptēts bērns (adopcijas lietas);
  • ja tiek meklēti mantinieki (mantojuma lietas).

Detalizētāku informāciju par meklēšanas kritērijiem un meklēšanas procesu var iegūt, zvanot Meklēšanas dienestam, tālrunis +371 26143344.

Meklēšanas pieprasījumi no Latvijas iedzīvotājiem tiek pieņemti tikai gadījumos, ja informācija jāmeklē ārpus Latvijas.

Lai varētu uzsākt meklēšanu, Jums ir jāaizpilda meklēšanas pieprasījuma anketa, kurā jāsniedz pēc iespējas plašāka un detalizētāka informācija par meklējamo personu. Lai meklēšana būtu iespējama, obligāti jānorāda meklējamās personas vārds, uzvārds, dzimšanas dati un pēdējā zināmā atrašanās vieta ārzemēs. Anketa pieejama PDF formātā: Lejuplādēt anketu PDF formātā. Anketa ir jāizdrukā, jāaizpilda un pašrocīgi jāparaksta. Elektroniski aizpildīta un parakstīta anketa nav derīga. Aizpildīta anketa jānosūta elektroniski uz e-pastu meklesana@redcross.lv vai pa pastu LSK Meklēšanas dienestam, SC “Gaiziņš”, Gaiziņa iela 7, Rīga, LV-1050.

Meklēšanas dienesta koordinators izvērtēs, vai Jūsu sniegtā informācija ir pietiekama, lai uzsāktu meklēšanu, un vai iesniegtais meklēšanas pieteikums atbilst Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas noteiktajiem meklēšanas kritērijiem. LSK Meklēšanas dienesta pakalpojumi ir konfidenciāli un bez maksas. Anketā norādītie dati tiks izmantoti tikai meklēšanas procesa nolūkos.

“Sirsnīgi pateicos Jums par sen gaidītu ziņu par mana vectēva bojāejas apstākļiem. Beidzot sirds ir mierīga. Ar cieņu un pateicību!” Šos sirsnīgos vārdus esam saņēmuši no kāda kunga, kurš, pateicoties biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” meklēšanas dienesta palīdzībai, ir uzzinājis sava radinieka likteni. Kopā varam palīdzēt!


#StolenMemory – palīdzēsim atgriezt nacistu nozagtās atmiņas!

Starptautiskais Meklēšanas dienests (The International Tracing Service – ITS) īsteno kampaņu #StolenMemory, kuras ietvaros mantas, kas saglabātas ITS arhīvā Vācijā, tiek atdotas tām personām (vai tuvākajiem radiniekiem, ja persona ir mirusi), kuras bijušas ieslodzītas koncentrācijas nometnēs, geto, piespiedu darbu nometnēs un Gestapo cietumos. ITS ir arhīvs, kas glabā informāciju par holokausta un nacistu tirānijas upuriem – personām, kuras tika ieslodzītas koncentrācijas nometnēs, geto, piespiedu darbu nometnēs un Gestapo cietumos no 1933. līdz 1945. gadam. Šis arhīvs glabā 30 miljonus oriģināldokumentu par 17,5 miljoniem nacistu upuru likteņiem.

ITS arhīvā atrodas arī 18 latviešiem piederošas mantas. Latvijas Sarkanā Krusta Meklēšanas dienests veicis kampaņas realizāciju Latvijā, meklējot 18 latviešu radiniekus. Pirmā meklēšanas lieta noslēgusies pozitīvi –  Meklēšanas dienestam izdevies atrast latvieša meitu, kurai Starptautiskais Meklēšanas dienests nodevis tēva laulības gredzenu ar gravējumu (ziņa publicēta 17.04.2019.) Priecājamies, ka gredzens atgriezies Latvijā un ceram, ka tas būs kā sirsnīga piemiņa meitai par tēvu!

Kampaņa tika uzsākta 2016. gadā Starptautiskajā Holokausta piemiņas dienā. ITS izveidoja izstādi “#StolenMemory – Returning Memories Stolen from Nazi Victims” un izvietoja liela formāta plakātus ap UNESCO galvenās mītnes Parīzē ārējo perimetru. Katrā plakātā ir attēlota kāda personīgā manta, piemēram, pulkstenis, laulību gredzens, pildspalva vai ķemme, kā arī informācija, ko ITS izdevies noskaidrot par šīs mantas īpašnieku un viņa likteni. Plakāti tika izvietoti, cerot, ka garāmgājēji atpazīs un tiks mudināti palīdzēt ITS atrast attēloto objektu īpašnieku. Kopā mēs varam palīdzēt atrast latviešus, kuru mantas saglabātas, un atdot viņiem “nozagtās” atmiņas!


LTV raidījums 4. studija: kā uzsākt radinieka meklēšanu

Ziņa publicēta 07.04.2021.

Ir tik daudz stāstu, kuros tuvāku un tālāku radinieku ceļi šķiras un kontakti pārtrūkst. Bet kā uzsākt radinieka meklēšanu? To atklāj LTV ziņu raidījuma “4. studija” sižets “Kā vistuvākie ģimenes locekļi gadu desmitiem meklē cits citu un – kā atrod?”.

Stāstā aprakstīts arī LSK meklēšanas dienests un kāds aizkustinošs meklēšanas stāsts, ar ko dalās meklēšanas dienesta koordinatore Alīna Kaņepa.

 

 


Sarkanā Krusta Meklēšanas dienests palīdz brāļiem atrast vienam otru

Ziņa publicēta 15.02.2021.

2020. gada decembrī LSK Meklēšanas dienests saņēma vēstuli no Ukrainas Sarkanā Krusta ar lūgumu palīdzēt kādam Ukrainas iedzīvotājam atrast brāli Latvijā, ar kuru kontakti zuduši 2018. gadā, jo brālis Latvijā saskāries ar veselības problēmām.
Iesaistoties arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, brālis Latvijā ir atrasts.


LSK Meklēšanas dienests palīdz satikties divām pasaules malām

Ziņa publicēta 04.02.2021.

2020. gada augustā LSK Meklēšanas dienests saņēma meklēšanas pieteikuma anketu no kāda Latvijā dzīvojoša kunga, kurš vēlējās atjaunot kontaktus ar savu radinieci (savas vecmammas māsīcu) un viņas meitu.

Meklētā persona, būdama bērns, 1945. gadā ar vecākiem devās bēgļu gaitās. Dzīvojot Jaunzēlandē, kontaktus uzturēja ar savu Latvijā palikušo brālēnu, tomēr pēc brālēna nāves sazināšanās pārtrūkusi.

LSK Meklēšanas dienests sazinājās ar Jaunzēlandes Sarkano Krustu, kam izdevās sievieti atrast. Viņa ir vesela, jūtas labi un bija gatava nodot savu kontaktinformāciju radiniekam Latvijā. Jaunzēlandes Sarkanā Krusta pārstāvji sazinājās arī ar meklētās personas meitu, kas pašlaik dzīvo Austrālijā. Arī meita dalījās ar savu kontaktinformāciju, jo ļoti vēlas apciemot dzimtas mājas Latvijā. 

Pieteikuma iesniedzējam ir nodota visa saņemtā informācija. Tāpat, kungs dalījies sirsnīgos pateicības vārdos:

“Ļoti pateicos Jums par palīdzību kontaktu atjaunošanā ar maniem radiniekiem! Lai Dievs svētī arī Jūsu turpmāko darbu un palīdzēšanu cilvēkiem!”

 


LSK Meklēšanas dienests aicina iedzīvotājus ieskatīties “Arolsen Archives” datubāzē

Ziņa publicēta 17.09.2020.

2016. gadā aizsāktā Starptautiskā Meklēšanas dienesta (The International Tracing Service – ITS) kampaņa #StolenMemory vēl aizvien turpinās. Tās ietvaros mantas, kas saglabātas dienesta arhīvā Vācijā, tiek atdodas tām personām (vai tuvākajiem radiniekiem, ja persona ir mirusi), kuras bijušas ieslodzītas koncentrācijas nometnēs, geto, piespiedu darbu nometnēs un Gestapo cietumos. ITS ir arhīvs, kas glabā informāciju par holokausta un nacistu tirānijas upuriem – personām, kuras tika ieslodzītas koncentrācijas nometnēs, geto, piespiedu darbu nometnēs un Gestapo cietumos no 1933. līdz 1945. gadam. Šis arhīvs glabā 30 miljonus oriģināldokumentu par 17,5 miljoniem nacistu upuru likteņiem.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Meklēšanas dienests aicina iedzīvotājus apskatīt Arolsen Archives datubāzi, kurā norādīti konkrēti cilvēki, tai skaitā apmēram 25 latvieši, kuru piederošās mantas atrodas arhīva glabātuvē. 


 

Zemāk aicinām iepazīties ar citiem Meklēšanas dienesta labajiem pieredzes stāstiem.


Meita atrod tēvu pēc 24 gadiem: pozitīvs Latvijas un Uzbekistānas meklēšanas dienestu darba rezultāts

Ziņa publicēta 08.10.2018.

 

Sirsnīgi brīnumi tiešām notiek! Latvijas Sarkanā Krusta Meklēšanas dienests š.g. septembra beigās saņēma meklēšanas pieprasījumu no Uzbekistānas Sarkanā Pusmēness biedrības ar lūgumu palīdzēt kādai Uzbekistānas iedzīvotājai atrast viņas tēvu, kurš dzīvojot Latvijā un ar kuru saziņa pārtrūkusi 1994. gadā.

Nepilnu trīs nedēļu laikā ir izdevies sievietes tēvu atrast. Meklētais vīrietis pats personīgi ieradās pie LSK MD koordinatores, pastāstīja, ka joprojām dzīvo Latvijā un bija ļoti priecīgs dzirdēt, ka meita viņu meklējusi. Pirms vairākiem gadiem viņš pats centies meitu meklēt un atradis informāciju par viņas iespējamo adresi Uzbekistānā, taču, sūtot vēstules uz konkrēto adresi, tās nākušas atpakaļ, jo adrese neesot bijusi pareiza. Sadarbībā ar Uzbekistānas Sarkanā Pusmēness biedrības Meklēšanas dienesta pārstāvi, abiem ģimenes locekļiem tika nodota vienam otra kontaktinformācija.

Esam priecīgi par operatīvu un pozitīvu rezultātu un ceram, ka pēc ilgiem gadiem abi atkal varēs satikties! Kopā varam palīdzēt!

2018.10.08 LSK Uzbekistanas SP Atrasta gimene  

 

 

 

 

 

 


Amerikas un Latvijas Sarkanais Krusts palīdz satikties II Pasaules Kara laikā šķirtajiem ģimenes locekļiem

Ziņa publicēta 28.08.2014.

Amerikas Sarkanais Krusts un Latvijas Sarkanais Krusts savstarpējā sadarbībā ir palīdzējuši satikties ģimenes locekļiem, kas tika šķirti II Pasaules Kara laikā.

Šonedēļ Džonijs Herzbergs (Johnny Herzberg) viesojas Latvijā, lai satiktu savu jaunatgūto ģimeni. Apciemojot LSK, Herzberga kungs pateicās par veiksmīgo sadarbību abu Sarkano Krustu starpā un brīnumu, kas mainījis viņa dzīvi.

Džonijs, vēl būdams pavisam mazs bērns, ar vecākiem pēc II Pasaules Kara emigrēja no Eiropas uz Ameriku. Tagad, jau pensijas vecumā, atceroties par vēstuli, kuru pirms 40 gadiem rakstījusi pirmās pakāpes māsīca no Rīgas, kungs vērsās pie Amerikas Sarkanā Krusta Meklēšanas dienesta komandas Los Andželosā. Sadarbībā ar LSK Meklēšanas dienestu, ir izdevies atrast un sazināties ar radiniekiem, kas vēl joprojām dzīvo Rīgā.