Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona

E-pasts: meklesana@redcross.lv

Informācija pa tel. +371 26143344

P.-C. 9:00 – 17:00, Pk. 9:00 – 16:00)

Klientu pieņemšana darba dienās, iepriekš vienojoties, tel. +371 26143344

Adrese: Gaiziņa iela 7, Rīga, SC “Gaiziņš”

Meklēšanas dienesta koordinatore: Alīna Kaņepa

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) un Sarkano Krustu / Sarkano Pusmēness biedrības visā pasaulē sadarbojas, lai palīdzētu atrast pazudušus ģimenes locekļus, lai atjaunotu kontaktus starp radiniekiem un atkalapvienotu izšķirtas ģimenes. Šis pakalpojums pasaulē zināms kā Restoring Family links (Ģimenes saišu atjaunošana).

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Meklēšanas dienests ir daļa no Restoring family links tīkla un darbojas, ievērojot Restoring family links principus un darba metodes. Vairāk par Restoring Family Links var lasīt šeit: https://familylinks.icrc.org/en/Pages/home.aspx

LSK Meklēšanas dienesta pakalpojumus var izmantot visi, kuri vēlas:

  • sameklēt kara laikā vai dabas stihijās pazudušus tuviniekus;
  • sameklēt kara laikā kritušo tuvinieku kapa vietas;
  • sameklēt radiniekus, kuri dzīvo ārzemēs un ar kuriem pēkšņi ir zuduši kontakti (vairs neatbild uz vēstulēm u.tml.);
  • nosūtīt īsas vēstulītes tiem tuviniekiem, kuri atrodas kara darbības zonā.

Meklēšanas pieprasījumi no Latvijas iedzīvotājiem tiek pieņemti tikai gadījumos, ja informācija jāmeklē ārpus Latvijas.

Lai varētu uzsākt meklēšanu, Jums ir jāaizpilda meklēšanas pieprasījuma anketa, kurā jāsniedz pēc iespējas plašāka un detalizētāka informācija par meklējamo personu.

Anketa pieejama PDF formātā. Aizpildīta anketa jānosūta elektroniski uz e-pastu meklesana@redcross.lv vai pa pastu uz adresi:

LSK Meklēšanas dienestam

SC “Gaiziņš”

Gaiziņa iela 7

Rīga, LV-1050

Lejuplādēt anketu PDF formātā

Meklēšanas dienesta koordinators izvērtēs, vai Jūsu sniegtā informācija ir pietiekama, lai uzsāktu meklēšanu, un vai iesniegtais meklēšanas pieteikums atbilst Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas noteiktajiem meklēšanas kritērijiem.

LSK Meklēšanas dienesta pakalpojumi ir konfidenciāli un bez maksas. Anketā norādītie dati tiks izmantoti tikai meklēšanas procesa nolūkos.