Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Albānijā notikušajā zemestrīcē cietušajiem palīdzību sniedz Sarkanais Krusts

27.novembrī 2019 Starptautiskā sadarbība

Albānijā 2019. gada 26. novembrī plkst. 3:54 pēc vietējā laika notikusi 6,4 balles stipra zemestrīce. Tās epicentrs atradās 30 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas aptuveni 20 kilometru dziļumā. Visvairāk skartie apgabali ir piekrastes pilsētas Duresa un Tumane. Tumanes pilsētā sabrukušas četras ēkas, savukārt Duresā divas daudzdzīvokļu ēkas un divas viesnīcas. Vismaz 14 cilvēki gājuši bojā un aptuveni 600 cilvēki tikuši ievainoti, jo iedzīvotāji bija ieslodzīti zem sabrukušo ēku gruvešiem.

Albānijas Sarkanais Krusts reaģējis uz notikušo, mobilizējot 160 darbinieku un brīvprātīgo palīdzību notikumu vietā. Ārsti un pirmās palīdzības brīvprātīgie sniedz medicīnisko un psihosociālo atbalstu (PSS) ievainotajiem un pārvietotajiem cilvēkiem. Tumane pilsētā Sarkanā Krusta komandas nodrošina ūdeni un pārtiku, kā arī PSS. Savukārt, Duresas Sarkanā Krusta komiteja ir atvērta visu diennakti, un tajā tiek pasniegta karsta tēja, kafija, ūdens un karstie ēdieni cietušajiem cilvēkiem. Palīdzība – segas un higiēnas komplekti – tiek nodrošināta arī vietējā futbola stadionā, kur valdība izveidojusi telšu nometni cietušajiem iedzīvotājiem.

Foto: Albānijas Sarkanais Krusts

Tev varētu arī interēsēt:

Austrālijas Sarkanajam Krustam pārskaitīti finansiālie ziedojumi no Latvijas

21.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Saistībā ar nepieciešamo palīdzību cietušajiem uguns postījumos Austrālijā, esam pārskaitījuši Austrālijas Sarkanajam Krustam finansiālo palīdzību. Tā sastāv no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ziedojumu kontā saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem, LR Ārlietu ministrijas izdalītiem un LSK līdzekļiem.

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.