Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Albānijā notikušajā zemestrīcē cietušajiem palīdzību sniedz Sarkanais Krusts

27.novembrī 2019 Starptautiskā sadarbība

Albānijā 2019. gada 26. novembrī plkst. 3:54 pēc vietējā laika notikusi 6,4 balles stipra zemestrīce. Tās epicentrs atradās 30 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas aptuveni 20 kilometru dziļumā. Visvairāk skartie apgabali ir piekrastes pilsētas Duresa un Tumane. Tumanes pilsētā sabrukušas četras ēkas, savukārt Duresā divas daudzdzīvokļu ēkas un divas viesnīcas. Vismaz 14 cilvēki gājuši bojā un aptuveni 600 cilvēki tikuši ievainoti, jo iedzīvotāji bija ieslodzīti zem sabrukušo ēku gruvešiem.

Albānijas Sarkanais Krusts reaģējis uz notikušo, mobilizējot 160 darbinieku un brīvprātīgo palīdzību notikumu vietā. Ārsti un pirmās palīdzības brīvprātīgie sniedz medicīnisko un psihosociālo atbalstu (PSS) ievainotajiem un pārvietotajiem cilvēkiem. Tumane pilsētā Sarkanā Krusta komandas nodrošina ūdeni un pārtiku, kā arī PSS. Savukārt, Duresas Sarkanā Krusta komiteja ir atvērta visu diennakti, un tajā tiek pasniegta karsta tēja, kafija, ūdens un karstie ēdieni cietušajiem cilvēkiem. Palīdzība – segas un higiēnas komplekti – tiek nodrošināta arī vietējā futbola stadionā, kur valdība izveidojusi telšu nometni cietušajiem iedzīvotājiem.

Foto: Albānijas Sarkanais Krusts

Tev varētu arī interēsēt:

Norisinājusies jaunā projekta “Pabūsim kopā” pirmā sieviešu atbalsta grupas tikšanās

Sieviešu atbalsta grupa Latvijas iedzīvotājām ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, Trešo valstu valstspiederīgajām.

Veiksmīgi norisinājusies kampaņa “Zaļais jūlijs”

07.augustā 2020 Jaunieši
Diskutēts par dažādām tēmām saistībā ar vidi - ikdienas paradumiem, uzturu, pārvietošanos un iepirkšanos.

Rēzeknē aktīvi noris nometne bērniem “Varavīksnes tilts”

05.augustā 2020 Komitejas
3. augustā Rēzeknē tika atklāta vasaras nometne bērniem "Varavīksnes tilts"

Libānas Sarkanais Krusts sniedz palīdzību Beirutas sprādzienu cietušajiem

4. augustā, Libānas galvaspilsētas Beirutas ostā notikuši 2 sprādzieni ar bojāgājušajiem un tūkstošiem ievainoto.

LSK jaunieši piedalās mentālās veselības minifestā “Ogle”

04.augustā 2020 Jaunieši
Minifestivāls “Ogle” veltīts mentālās veselības tēmai, lai sabiedrība taptu izglītotāka un pieņemošāka šajos jautājumos.