Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

VARAM kopā ar NVO stiprinās iedzīvotāju digitālās prasmes

11.oktobrī 2021 Kampaņas

Piektdien, 8. oktobrī, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) parakstīja Sadarbības memorandu ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par Latvijas iedzīvotāju digitālo prasmju veicināšanu. Kopā ar mums memorandu parakstīja vēl 13 nevalstiskās organizācijas.

Foto: VARAM
Foto: VARAM
Foto: VARAM

Saskaņā ar Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) 2020. gada datiem tikai 43% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir vismaz digitālās pamatprasmes (Eiropas Savienības vidējais rādītājs – 58%), un tikai 24% ir augstas digitālās prasmes (Eiropas Savienības vidējais rādītājs – 33%), kas Latviju ierindo zem citu Baltijas valstu un Eiropas Savienības valstu vidējā vērtējuma. Mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ļauj valsts un pašvaldību iestādēm kļūt modernākām, bet to pakalpojumiem – ērtākiem un pieejamākiem ikvienam iedzīvotājam ne vien klātienē, bet arī attālināti.

Memorands ir daļa no VARAM programmas “Dari digitāli”, kā ietvaros tiks nodrošināts mācību un komunikācijas atbalsts, lai Latvijas iedzīvotāju, tajā skaitā nevalstisko organizāciju biedru, darbinieku un brīvprātīgo vidū veicinātu valsts un pašvaldību e-risinājumu lietošanu.

Programma “Dari digitāli” tiek īstenota ar ERAF finansējumu.

“Būtisks faktors ilgtspējīgai Latvijas attīstībai ir izglītotas un digitāli prasmīgas sabiedrības veidošana, kas ir arī Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas pamatā. Digitālo prasmju paaugstināšana tieši sekmē dažādas sabiedrībai vēlamas pārmaiņas: gan sabiedrības iesaisti valsts pārvaldes procesos, gan augstāku konkurētspēju un uzņēmēju iespējas izstrādāt veiksmīgākus pakalpojumus un risinājumus,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!).

 

“Mūsdienu straujajā un plašās informācijas pieejamības laikā īpaši svarīgas ir digitālās prasmes – tās ļauj daudz vairāk un plašāk izzināt pasauli, dažādus vietējos un globālos procesus. Digitālās prasmes ir spēcīgs instruments informācijas atlasīšanā un kritiskā izvērtēšanā. Tāpat, tas ir veids, kā daudz aktīvāk līdzdaboties aktivitātēs, kuras šī brīža pandēmijas situācijā lielākoties notiek digitāli – lekcijas, praktiskas nodarbības, apmācības un cita saziņa, kas ir svarīga ikdienā: ne tikai darba vidē, bet arī sadzīvē”, atzīst Agnese Trofimova, LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja. 

Vairāk par programmu “Dari digitāli” var lasīt ŠEIT.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Rozā oktobris: aicinām uz vebināru “Kā man sevi pasargāt jau tagad?”

26.oktobrī 2021 Kampaņas
Tas notiks 29. oktobrī, Zoom platformā ar iespēju tiešraidi skatīties LSK facebook.com lapā.

LSK Jaunatne uzsākusi projektu par jauniešu mentālo veselību

26.oktobrī 2021 Projekti
"ELP[A] 3 - elpo, lai priecātos" mērķis: sekmēt 180 Latvijā dzīvojošu jauniešu mentālo veselību.

Planēta: sarkana! Sarkanā Krusta starptautiskā kustība aicina rīkoties klimata pārmaiņu seku mazināšanai

22.oktobrī 2021 Klimata pārmaiņas
Sarkanā Krusta kustības samita laikā definēti 5 priekšlikumi tūlītējai rīcībai klimata pārmaiņu seku likvidēšanai.

Uzmanību: pirmās palīdzības apmācības uz ārkārtējās situācijas laiku atceltas

21.oktobrī 2021 Pirmā palīdzība
Tāpat, par apmācību norisi aicinām sazināties pēc 2021. gada 15. novembra.

Steidzami aicinām darbā sociālo mentoru

Pievienojies LSK komandai un kļūsti par sociālo mentoru bēgļiem un patvēruma meklētājiem!