Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

VARAM kopā ar NVO stiprinās iedzīvotāju digitālās prasmes

11.oktobrī 2021 Kampaņas

Piektdien, 8. oktobrī, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) parakstīja Sadarbības memorandu ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par Latvijas iedzīvotāju digitālo prasmju veicināšanu. Kopā ar mums memorandu parakstīja vēl 13 nevalstiskās organizācijas.

Foto: VARAM
Foto: VARAM
Foto: VARAM

Saskaņā ar Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) 2020. gada datiem tikai 43% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir vismaz digitālās pamatprasmes (Eiropas Savienības vidējais rādītājs – 58%), un tikai 24% ir augstas digitālās prasmes (Eiropas Savienības vidējais rādītājs – 33%), kas Latviju ierindo zem citu Baltijas valstu un Eiropas Savienības valstu vidējā vērtējuma. Mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ļauj valsts un pašvaldību iestādēm kļūt modernākām, bet to pakalpojumiem – ērtākiem un pieejamākiem ikvienam iedzīvotājam ne vien klātienē, bet arī attālināti.

Memorands ir daļa no VARAM programmas “Dari digitāli”, kā ietvaros tiks nodrošināts mācību un komunikācijas atbalsts, lai Latvijas iedzīvotāju, tajā skaitā nevalstisko organizāciju biedru, darbinieku un brīvprātīgo vidū veicinātu valsts un pašvaldību e-risinājumu lietošanu.

Programma “Dari digitāli” tiek īstenota ar ERAF finansējumu.

“Būtisks faktors ilgtspējīgai Latvijas attīstībai ir izglītotas un digitāli prasmīgas sabiedrības veidošana, kas ir arī Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas pamatā. Digitālo prasmju paaugstināšana tieši sekmē dažādas sabiedrībai vēlamas pārmaiņas: gan sabiedrības iesaisti valsts pārvaldes procesos, gan augstāku konkurētspēju un uzņēmēju iespējas izstrādāt veiksmīgākus pakalpojumus un risinājumus,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!).

 

“Mūsdienu straujajā un plašās informācijas pieejamības laikā īpaši svarīgas ir digitālās prasmes – tās ļauj daudz vairāk un plašāk izzināt pasauli, dažādus vietējos un globālos procesus. Digitālās prasmes ir spēcīgs instruments informācijas atlasīšanā un kritiskā izvērtēšanā. Tāpat, tas ir veids, kā daudz aktīvāk līdzdaboties aktivitātēs, kuras šī brīža pandēmijas situācijā lielākoties notiek digitāli – lekcijas, praktiskas nodarbības, apmācības un cita saziņa, kas ir svarīga ikdienā: ne tikai darba vidē, bet arī sadzīvē”, atzīst Agnese Trofimova, LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja. 

Vairāk par programmu “Dari digitāli” var lasīt ŠEIT.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.