Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Trešdaļa no patvēruma meklētājiem ir politiskie bēgļi no Baltkrievijas

Sabiedrības integrācijas fonda sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” sniegto sociālās iekļaušanās un integrācijas atbalstu februārī saņēma 90 starptautiskās aizsardzības saņēmēji. Aptuveni trešdaļa no “Muceniekos” mītošajiem šobrīd ir politiskie bēgļi no Baltkrievijas. Ar sasniegtajiem rezultātiem un aktuālajiem izaicinājumiem Baltkrievijas pilsoņu integrācijā vairāk stāsta beidrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālā darbinieka un sociālā mentora programmas vadītāja Gundega Rupenheite.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālie darbinieki un sociālie mentori februāra mēnesī sniedza palīdzību dažādu problēmu risināšanā 37 Baltkrievijas pilsoņiem, no kuriem 24 klients bija patvēruma meklētājs, savukārt 13 klienti ar alternatīvo statusu. Februārī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde alternatīvo statusu piešķīra 4 klientiem no Baltkrievijas.

“Statusu saņēmušie klienti regulāri tiek informēti par iespējām pieteikties COVID-19 vakcīnai, ko vairāki cilvēki ar sociālā mentora palīdzību ir veikuši un gaida savu kārtu. Redzam, ka starp patvēruma meklētājiem ir liela interese par vakcinēšanos, taču šāda iespēja pagaidām nav pieejama, tā kā šai klientu daļai nav personas kods vai internetbanka. Tāpat, lai mazinātu COVID-19 izplatīšanās risku, visi LSK sociālie mentori un sociālais darbinieks februāra sākumā ir veikuši vakcināciju, atbilstoši vakcinācijas plānam sociālo pakalpojumu sniedzējiem,”

stāsta Gundega Rupenheite, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāve.

Sociālie darbinieki un sociālie mentori februārī turpināja sniegt psihoemocionālu atbalstu visiem klientiem, tostarp Baltkrievijas politiskajiem patvēruma meklētājiem un statusu ieguvušajiem cilvēkiem. Kā stāsta biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāve, Baltkrievijas pilsoņiem visvairāk nepieciešams psiholoģiskais atbalsts un psihoterapeita konsultācijas, kā arī rehabilitācijas kursi pēc smagiem savainojumiem. Piemēram, februāra mēnesī kādai Baltkrievijas pilsonei, kas cietusi no vardarbības, sadarbojoties ar resursu centru sievietēm “Marta”, ir rasta iespēja saņemt psihologa un jurista konsultācijas, kas specializējas jautājumos saistībā ar vardarbību pret sievietēm.

Kādai baltkrievu patvēruma meklētāju ģimenei sociālais mentors šobrīd palīdz nokārtot vienreizēju finansiālu atbalstu bērnam, ko piešķir pašvaldība saistībā ar COVID-19 izraisīto krīzi. “Lai gan oficiāli ģimenei nepienākas nedz valsts, nedz pašvaldības pabalsts, šobrīd meklējam risinājumu kopā ar pašvaldību, lai esošajos apstākļos Baltkrievu ģimenes saņemtu maksimālu atbalstu,” skaidro Gundega Rupenheite.

Latviešu valoda un kvalitatīva izglītība ir svarīgs saliedētas sabiedrības priekšnosacījums, tāpēc īpaša sociālo darbinieku un sociālo mentoru uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem, kuri Covid-19 pandēmijas laikā mācās attālināti. Marta sākumā 2 baltkrievu bērni uzsāks savas gaitas Pierīgas pirmsskolas iestādē, bet viens turpina savas gaitas Rīgas pirmsskolas iestādē, viens skolnieks mācās vidusskolā. Pašlaik biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” speciālisti meklē risinājumus, lai piesaistītu papildu pedagogu, kas patvēruma meklētāju un bēgļu bērniem varētu palīdzēt izprast attālināto mācību procesa organizāciju, izskaidrot mācību priekšmetu uzdevumus un palīdzēt apgūt mācību vielu.

Šobrīd kā aktuālāko un prioritāri risināmo izaicinājumu var minēt bankas kontu atvēršanu personām ar alternatīvo statusu, kas kavē patstāvīgas dzīves uzsākšanu un iekļaušanos darba tirgū. Ar vairākkārtēju sociālo mentoru iesaisti dažiem klientiem, tostarp arī Baltkrievijas pilsoņiem, ir izdevies atvērt bankas kontus, izpildot bankas prasību iesniegt darba līgumu vai izziņu par ienākumiem. “Bankas konta atvēršana apgrūtina klientu nodarbinātības uzsākšanu, ja personai vēl nav attiecīgā juridiskā statusa. Redzam, ka nereti samaksa par konta atvēršanu var izmaksāt līdz pat 150 eiro. Diemžēl vairrākkārt mūsu pieredze ir bijusi tāda, ka ir arī bankas, kas vispār atsaka atvērt kontus,” skaidro Gundega Rupenheite.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …