Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Trešdaļa no patvēruma meklētājiem ir politiskie bēgļi no Baltkrievijas

Sabiedrības integrācijas fonda sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” sniegto sociālās iekļaušanās un integrācijas atbalstu februārī saņēma 90 starptautiskās aizsardzības saņēmēji. Aptuveni trešdaļa no “Muceniekos” mītošajiem šobrīd ir politiskie bēgļi no Baltkrievijas. Ar sasniegtajiem rezultātiem un aktuālajiem izaicinājumiem Baltkrievijas pilsoņu integrācijā vairāk stāsta beidrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālā darbinieka un sociālā mentora programmas vadītāja Gundega Rupenheite.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālie darbinieki un sociālie mentori februāra mēnesī sniedza palīdzību dažādu problēmu risināšanā 37 Baltkrievijas pilsoņiem, no kuriem 24 klients bija patvēruma meklētājs, savukārt 13 klienti ar alternatīvo statusu. Februārī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde alternatīvo statusu piešķīra 4 klientiem no Baltkrievijas.

“Statusu saņēmušie klienti regulāri tiek informēti par iespējām pieteikties COVID-19 vakcīnai, ko vairāki cilvēki ar sociālā mentora palīdzību ir veikuši un gaida savu kārtu. Redzam, ka starp patvēruma meklētājiem ir liela interese par vakcinēšanos, taču šāda iespēja pagaidām nav pieejama, tā kā šai klientu daļai nav personas kods vai internetbanka. Tāpat, lai mazinātu COVID-19 izplatīšanās risku, visi LSK sociālie mentori un sociālais darbinieks februāra sākumā ir veikuši vakcināciju, atbilstoši vakcinācijas plānam sociālo pakalpojumu sniedzējiem,”

stāsta Gundega Rupenheite, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāve.

Sociālie darbinieki un sociālie mentori februārī turpināja sniegt psihoemocionālu atbalstu visiem klientiem, tostarp Baltkrievijas politiskajiem patvēruma meklētājiem un statusu ieguvušajiem cilvēkiem. Kā stāsta biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāve, Baltkrievijas pilsoņiem visvairāk nepieciešams psiholoģiskais atbalsts un psihoterapeita konsultācijas, kā arī rehabilitācijas kursi pēc smagiem savainojumiem. Piemēram, februāra mēnesī kādai Baltkrievijas pilsonei, kas cietusi no vardarbības, sadarbojoties ar resursu centru sievietēm “Marta”, ir rasta iespēja saņemt psihologa un jurista konsultācijas, kas specializējas jautājumos saistībā ar vardarbību pret sievietēm.

Kādai baltkrievu patvēruma meklētāju ģimenei sociālais mentors šobrīd palīdz nokārtot vienreizēju finansiālu atbalstu bērnam, ko piešķir pašvaldība saistībā ar COVID-19 izraisīto krīzi. “Lai gan oficiāli ģimenei nepienākas nedz valsts, nedz pašvaldības pabalsts, šobrīd meklējam risinājumu kopā ar pašvaldību, lai esošajos apstākļos Baltkrievu ģimenes saņemtu maksimālu atbalstu,” skaidro Gundega Rupenheite.

Latviešu valoda un kvalitatīva izglītība ir svarīgs saliedētas sabiedrības priekšnosacījums, tāpēc īpaša sociālo darbinieku un sociālo mentoru uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem, kuri Covid-19 pandēmijas laikā mācās attālināti. Marta sākumā 2 baltkrievu bērni uzsāks savas gaitas Pierīgas pirmsskolas iestādē, bet viens turpina savas gaitas Rīgas pirmsskolas iestādē, viens skolnieks mācās vidusskolā. Pašlaik biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” speciālisti meklē risinājumus, lai piesaistītu papildu pedagogu, kas patvēruma meklētāju un bēgļu bērniem varētu palīdzēt izprast attālināto mācību procesa organizāciju, izskaidrot mācību priekšmetu uzdevumus un palīdzēt apgūt mācību vielu.

Šobrīd kā aktuālāko un prioritāri risināmo izaicinājumu var minēt bankas kontu atvēršanu personām ar alternatīvo statusu, kas kavē patstāvīgas dzīves uzsākšanu un iekļaušanos darba tirgū. Ar vairākkārtēju sociālo mentoru iesaisti dažiem klientiem, tostarp arī Baltkrievijas pilsoņiem, ir izdevies atvērt bankas kontus, izpildot bankas prasību iesniegt darba līgumu vai izziņu par ienākumiem. “Bankas konta atvēršana apgrūtina klientu nodarbinātības uzsākšanu, ja personai vēl nav attiecīgā juridiskā statusa. Redzam, ka nereti samaksa par konta atvēršanu var izmaksāt līdz pat 150 eiro. Diemžēl vairrākkārt mūsu pieredze ir bijusi tāda, ka ir arī bankas, kas vispār atsaka atvērt kontus,” skaidro Gundega Rupenheite.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …