Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

#StolenMemory – palīdzēsim atgriezt nacistu nozagtās atmiņas!

21.aprīlī 2018 Pirmā palīdzība

Ziņa publicēta 21.04.2018.

 

Starptautiskais Meklēšanas dienests Vācijā (The International Tracing Service – ITS) ir arhīvs, kurš glabā informāciju par holokausta un nacistu tirānijas upuriem – personām, kuras tika ieslodzītas koncentrācijas nometnēs, geto, piespiedu darbu nometnēs un Gestapo cietumos no 1933.līdz 1945.gadam. Šis arhīvs glabā 30 miljonus oriģināldokumentu par 17,5 miljoniem nacistu upuru likteņiem.

Inside ITS in Bad Arolsen, Germany. (Richard Ehrlich/USHMM)

 

ITS ir uzsācis kampaņu #StolenMemory

Kampaņas mērķis ir atdot nacistu upuriem piederošās mantas, kas saglabātas ITS arhīvā no laika, ko viņi pavadīja koncentrācijas nometnēs un cietumos. Arhīvs glabā gandrīz 3000 visdažādāko lietu – rokas pulksteņus, kabatas pulksteņus, gredzenus, ģimenes fotogrāfijas, ikdienas priekšmetus, kā arī dokumentus – personu dzimšanas, laulību apliecības, rakstītās un saņemtās vēstules. Bieži vien šīs bija vienīgās personīgās mantas, ko nacistu upuri spēja noslēpt un saglabāt, atrodoties koncentrācijas nometnē.

ITS seeks to return Holocaust victim Istvan Zusz's watch and wedding ring to his family through its #StolenMemory campaign. (Cornelis Gollhardt/ITS)

Kampaņa tika uzsākta 2016. gadā Starptautiskajā Holokausta piemiņas dienā. ITS izveidoja izstādi “#StolenMemory – Returning Memories Stolen from Nazi Victims” un izvietoja liela formāta plakātus ap UNESCO galvenās mītnes Parīzē ārējo perimetru. Katrā plakātā ir attēlota kāda personīgā manta, piemēram, pulkstenis, laulību gredzens, pildspalva vai ķemme, kā arī informācija, ko ITS izdevies noskaidrot par šīs mantas īpašnieku un viņa likteni. Plakāti izvietoti, cerot, ka garāmgājēji atpazīs un tiks mudināti palīdzēt ITS atrast attēloto objektu īpašnieku. Šos plakātus plānots tulkot vairākās valodās, lai izstādi varētu izvietot dažādās valstīs.

No 3000 mantām, ko glabā ITS, 1551 mantām īpašnieki nav identificēti. Tomēr starp identificētajām mantām atrodas arī 16 latviešiem piederošas mantas, kuras ITS, sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”, gribētu atgriezt to īpašniekam vai īpašnieka tuvākajam radiniekam.

Latvijas Sarkanais Krusts aicina apskatīt ITS publiski pieejamo datu bāzi ar nacistu upuriem piederošajām mantām saitē https://www.its-arolsen.org/en/exhibits/stolenmemory/ ,sadaļā “Names and photos”.

Ja atpazīstat kādu no datu bāzē publicētajiem mantu īpašniekiem, sazinieties ar LSK Meklēšanas dienestu pa tel.+371 26143344 vai rakstot uz e-pastu meklesana@redcross.lv

Kopā mēs varam palīdzēt atrast latviešus, kuru mantas saglabātas, un atdot viņiem “nozagtās” atmiņas!

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …