Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja un SK nacionālās biedrības ir klātesošas, lai palīdzētu

Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK), sadarbībā ar Ukrainas un blakus valstu SK nacionālām biedrībām (NB), turpina nepastarpinātu iespējamās palīdzības sniegšanu karadarbības rezultātā cietušajiem iedzīvotājiem un ievainotajiem karavīriem. SSKK kopā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federāciju (SSKSPF)  veltījusi 250 miljonus CHF palīdzības sniegšanai Ukrainā, līdzekļu piesaiste vēl turpinās. Tai skaitā arī Latvijas iedzīvotāju un juridisko personu ziedojumi, kas caur LSK ziedojumu kontu tiek pārskaitīti SSKK atbalsta kontā.

Šobrīd īstenotās aktivitātes Ukrainā

Notiek dzeramā ūdens piegādes, ūdens ņemšanas iekārtu ierīkošana, ēdiena un humānās palīdzības nodrošināšana cietušajiem iedzīvotājiem. Tiek sniegta palīdzība medicīnas iestādēm, nogādājot medikamentus un aprīkojumu, lai ārstētu ievainotos, papildus uzmanība veltīta ģimeņu saišu atjaunošanai, tai skaitā upuru mirstīgo atlieku iespējami cieņpilnai transportēšanai un apbedīšanai.

Laikā no 7. līdz 13. martam SSKK papildus komandas ieradušās Ukrainā, tostarp medicīnas darbinieki, vides piesārņojuma speciālisti (sapieri) un neatliekamās palīdzības komandas. Uz Ungāriju, Poliju, Moldovu un Rumāniju devušies brīvprātīgie, lai stiprinātu humānās palīdzības sniedzēju kapacitāti.  Arvien aktuāli ir humānās palīdzības koridoru veidošanas procesi, ko karadarbības zonā izveidot ir sarežģīti, reizēm pat neiespējami.

Palīdzības sniegšana primāri vērsta uz mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām dzīves vietās un bēgļu plūsmas palīdzības punktos:

  • nepilngadīgie,
  • vientuļie seniori,
  • sievietes ar bērniem,
  • cilvēki ar invaliditāti.

Ievērojami palielinātas investīcijas SK vienību kapacitātes stiprināšanā Ukrainā un kaimiņvalstīs, lai atbalstītu vietēji organizētu humāno darbu. Piesaistīti vairāki tūkstoši brīvprātīgo un darbinieku. Cietušajiem iedzīvotājiem sniegta pajumte, pamata veselības aprūpe, vajadzības gadījumā – psihosociālais atbalsts, daudzpusīga palīdzība medikamentu, pārtikas un skaidras naudas izteiksmē.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” iesaiste

LSK iesaistījusies Latvijā ieradušos Ukrainas bēgļu atbalsta pasākumu nodrošināšanā: apģērba, apavu un palīglīdzekļu izsniegšana, pirmās nepieciešamības higiēnas preču un PP nodrošināšana, individuālas konsultācijas atsevišķos gadījumos. Sadarbībā ar pašvaldībām, ir izvērtētas iespējas bēgļu izmitināšanai LSK sociālās aprūpes centros. Tuvākā laikā tiks uzsākta pārtikas un higiēnas paku izdale bēgļiem.

LSK izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas nav palikuši vienaldzīgi un iespēju robežās iesaistījušies atbalsta aktivitātēs, tai skaitā ziedojot līdzekļus un laiku. Kopā varam palīdzēt!

Plašāka informācija par to, kā Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja nodrošina nepieciešamo palīdzību, pieejama šeit (angļu valodā).

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.