Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja un SK nacionālās biedrības ir klātesošas, lai palīdzētu

Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK), sadarbībā ar Ukrainas un blakus valstu SK nacionālām biedrībām (NB), turpina nepastarpinātu iespējamās palīdzības sniegšanu karadarbības rezultātā cietušajiem iedzīvotājiem un ievainotajiem karavīriem. SSKK kopā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federāciju (SSKSPF)  veltījusi 250 miljonus CHF palīdzības sniegšanai Ukrainā, līdzekļu piesaiste vēl turpinās. Tai skaitā arī Latvijas iedzīvotāju un juridisko personu ziedojumi, kas caur LSK ziedojumu kontu tiek pārskaitīti SSKK atbalsta kontā.

Šobrīd īstenotās aktivitātes Ukrainā

Notiek dzeramā ūdens piegādes, ūdens ņemšanas iekārtu ierīkošana, ēdiena un humānās palīdzības nodrošināšana cietušajiem iedzīvotājiem. Tiek sniegta palīdzība medicīnas iestādēm, nogādājot medikamentus un aprīkojumu, lai ārstētu ievainotos, papildus uzmanība veltīta ģimeņu saišu atjaunošanai, tai skaitā upuru mirstīgo atlieku iespējami cieņpilnai transportēšanai un apbedīšanai.

Laikā no 7. līdz 13. martam SSKK papildus komandas ieradušās Ukrainā, tostarp medicīnas darbinieki, vides piesārņojuma speciālisti (sapieri) un neatliekamās palīdzības komandas. Uz Ungāriju, Poliju, Moldovu un Rumāniju devušies brīvprātīgie, lai stiprinātu humānās palīdzības sniedzēju kapacitāti.  Arvien aktuāli ir humānās palīdzības koridoru veidošanas procesi, ko karadarbības zonā izveidot ir sarežģīti, reizēm pat neiespējami.

Palīdzības sniegšana primāri vērsta uz mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām dzīves vietās un bēgļu plūsmas palīdzības punktos:

  • nepilngadīgie,
  • vientuļie seniori,
  • sievietes ar bērniem,
  • cilvēki ar invaliditāti.

Ievērojami palielinātas investīcijas SK vienību kapacitātes stiprināšanā Ukrainā un kaimiņvalstīs, lai atbalstītu vietēji organizētu humāno darbu. Piesaistīti vairāki tūkstoši brīvprātīgo un darbinieku. Cietušajiem iedzīvotājiem sniegta pajumte, pamata veselības aprūpe, vajadzības gadījumā – psihosociālais atbalsts, daudzpusīga palīdzība medikamentu, pārtikas un skaidras naudas izteiksmē.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” iesaiste

LSK iesaistījusies Latvijā ieradušos Ukrainas bēgļu atbalsta pasākumu nodrošināšanā: apģērba, apavu un palīglīdzekļu izsniegšana, pirmās nepieciešamības higiēnas preču un PP nodrošināšana, individuālas konsultācijas atsevišķos gadījumos. Sadarbībā ar pašvaldībām, ir izvērtētas iespējas bēgļu izmitināšanai LSK sociālās aprūpes centros. Tuvākā laikā tiks uzsākta pārtikas un higiēnas paku izdale bēgļiem.

LSK izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas nav palikuši vienaldzīgi un iespēju robežās iesaistījušies atbalsta aktivitātēs, tai skaitā ziedojot līdzekļus un laiku. Kopā varam palīdzēt!

Plašāka informācija par to, kā Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja nodrošina nepieciešamo palīdzību, pieejama šeit (angļu valodā).

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.