Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu 2021. gada martā saņēmuši 90 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2021. gada martā saņēma 90 klienti, no tiem 19 sievietes, 49 vīrieši un 22 bērni. Deviņi klienti dzīvoja ārpus Patvēruma meklētāju centra (PMC) Muceniekos.

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 8 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Muceniekos un ārpus centra dzīvojošiem patvēruma meklētājiem LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo palīdzību un primāro vajadzību nodrošināšanu – ziemas apģērba un apavu sagādāšanu no LSK un privātpersonu resursiem, kā arī palīdzību dažādu formalitāšu kārtošanā valsts un pašvaldības institūcijās, mājokļa atrašanu u.c.
Martā LSK, sadarbībā ar SIF, aktualizēja jautājumu par patvēruma meklētāju vakcināciju pret COVID-19, kā arī informēja jau statusu saņēmušos klientus par iespēju reģistrēties, lai saņemtu vakcīnu rindas kārtībā, reģistrējoties portālā www.manavakcina.lv. Šobrīd patvēruma meklētājiem nav iespējas reģistrēties šajā portālā, jo viņiem nav piešķirts personas kods. Jāmin arī fakts, ka Patvēruma meklētāju vidū ir klienti ar hroniskām saslimšanām un cilvēki, kas ir vecuma grupā virs 50 gadiem.
Lai uzlabotu patvēruma meklētāju bērnu sekmes mācībās, LSK ir radis iespēju nodrošināt papildu atbalstu. LSK projekta “Droši būt, droši mācīties” ietvaros no marta patvēruma meklētāju skolas vecuma bērniem ir iespēja attālināti, individuāli mācīties pieredzējuša pedagoga pavadībā. Pedagogs palīdz gan skolēniem, nereti arī viņu vecākiem, orientēties attālinātā mācību procesā un labāk apgūt latviešu valodu.
LSK marta mēnesī turpināja sadarboties ar dažādiem partneriem, piemēram, LR Ārlietu ministriju saistībā ar Baltkrievijas patvēruma meklētāju un jau statusu saņēmušo klientu stāvokli, vajadzībām un izaicinājumiem, ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP)  Patvēruma meklētāju lietu nodaļas ekspertiem, kas stāstīja sociāliem darbiniekiem un sociālajiem mentoriem par patvēruma meklētāju statusa piešķiršanas procedūru. Tāpat sociālie mentori un sociālie darbinieki piedalījās “Dialoga Platformas” (“Patvērums “Drošā māja””) organizētājā diskusijā par likumprojektu “Imigrācijas likums”, kurā paredzētas vairākas izmaiņas attiecībā uz patvēruma meklētājiem un alternatīvo vai bēgļa statusu saņēmušajiem klientiem.
Martā PMLP bēgļa statusu piešķīra vienam Afganistānas pilsonim, savukārt atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 2 klienti no Bangladešas, 2 no Krievijas, 4 no Azerbaidžānas, 3 no Pakistānas un 2 no Afganistānas.

Negatīvs Administratīvais tiesas lēmums par statusa piešķiršanu martā bija vienam klientam no Krievijas un vienam no Bangladešas. Uz 31.03.2021. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 8 klienti.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.