Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sirsnīgā ceremonijā godinās donorus, kuri asinis ziedojuši vairāk nekā 70 reizes

Latvijā ik gadu vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku nesavtīgi ziedo asinis, lai ārsti varētu palīdzēt daudziem pacientiem – katra asins lāse glābj dzīvību, donorus padarot par īstiem varoņiem.

Turklāt ievērojams skaits donoru šo sirds darbu veic vairākas reizes gadā – daži pat vairāk nekā 70 reižu savas dzīves laikā. Valsts asinsdonoru centrs (VADC), biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), Tet un 360TV īpašā ceremonijā aicina teikt skaļu paldies un godināt donorus, kuri glābuši tik daudzas dzīvības.

Sirsnīgā “Paldies ceremonijā Pasaki to skaļi” kanālā 360TV būs skatāma trešdien, 16. jūnijā, plkst. 21:05, ļaujot ikvienam iepazīt cilvēkus, kuru nesavtīgā rīcība palīdzējusi citiem.  

Sirsnīgas tikšanās papildinās Latvijas labāko mūziķu – Olgas Rajeckas, Aminatas, grupas “bet bet”, Jāņa Stībeļa, Andra Ērgļa un citu – priekšnesumi, kā arī iedvesmojoši paldies vārdi. Paldies ceremoniju “Pasaki to skaļi”  vadīs mūziķis Lauris Reiniks un šarmantā TV personība Elīna Fīrmane.

“Sakot “paldies”, mēs atdodam devējam daļu spēka, kas mums kādā brīdī bijis neaizvietojams atbalsts. Un kas gan var skanēt patiesāk kā “paldies”, kam ir dzīvības cena? Šie paldies ir nenovērtējami! Tāpēc aicinu arī skatītājus otrpus ekrāniem pateikt skaļu paldies un sveikt mūsu varoņus – asins donorus, kuri līdz ar citiem ik gadu glābj vairākus tūkstošus dzīvību!” saka Lauris Reiniks.

Ceremonijas skatītājiem būs iespēja ne tikai baudīt mūziķu priekšnesumus, bet arī ieklausīties Goda donoru stāstos, just līdzi viņu dzīves notikumiem un izzināt motivāciju ziedot asinis. Lai arī tik dažādi pēc profesijas, interesēm un atšķirīgu motīvu vadīti – Goda donoru balvu saņems gan ziedotāji, kuri asinis ziedo, jo tās savulaik bijušas vajadzīgas pašiem vai tuviniekiem, gan tādi, kuriem iesaistīšanās donoru kustībā ir ģimenes tradīcija – tomēr viņus visus vieno nesavtīga vēlme palīdzēt citiem.

“Ar šo jau ikgadējo Donoru Pateicības koncertu, mēs gribam teikt neizmērāmu PALDIES ikvienam donoram, kurš ziedo daļu sevis un glābj cilvēku dzīvības. Donoru kustība un donoru aktivitāte  arī šajā sarežģītajā gadā parādīja, ka spējam palīdzēt, atbalstīt un glābt viens otru. Tas ir vissvarīgākais! Vēl arvien ir daudzas smagas situācijas kad ārsti un vissarežģītākās medicīnas ierīces būtu bezspēcīgas, ja nebūtu donora ziedotās asins lāses,” uzsver Egita Pole, Valsts asinsdonoru centra direktore.

“Paldies ceremonijā Pasaki to skaļi” pateicību Goda donoriem par dāvātu otro iespēju dzīvei paudīs arī personas, kuriem asins pārliešana dāvājusi iespēju dzīvot un būt kopā ar mīļajiem – viņu vidū ir gan bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Zolitūdes traģēdijā cietušais Mārtiņš Plāsis, gan rakstniece Guna Roze un citas personības. Donorus ar paldies vārdiem sveiks arī Valsts prezidents Egils Levits, Veselības ministrs Daniels Pavļuts, VADC vadītāja Egita Pole, LSK Prezidents Viktors Jaksons un uzņēmums Tet, pie kura regulāri viesos dodas Valsts asinsdonoru centra izbraukuma autobuss un kura darbinieku pēdējo sešu gadu laikā, ziedojot asinis, palīdzējuši izglābt vairāk nekā 1000 dzīvību.

“Vismaz reizi gadā pie Tet biroja viesojas Valsts asinsdonoru centra izbraukuma autobuss, un uzņēmuma kolektīvā ir gan regulāri asinsdonori, gan katru reizi kāds pirmreizējais ziedotājs. Sešu gadu laikā Tet kolektīvs vien palīdzējis izglābt vairāk nekā 1000 dzīvību, kļūstot par asinsdonoriem, tādēļ priecājamies par šo iespēju pateikt īpašu paldies tiem cilvēkiem, kuri asinsdonoru kustību padarījuši par savu misiju!” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

“Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) vārdā sakām vissirsnīgāko paldies ikvienam asinsdonoram visā Latvijā! Katrs jūsu ziedojums simbolizē sirsnību, pašaizliedzību un rūpes par līdzcilvēkiem – tās Latvijas veselības sistēmā ir nenovērtējamas! Ik gadu LSK aktīvi iesaistās asins ziedošanas popularizēšanā, pēdējo 3 gadu laikā LSK reģionālās komitejas donoru dienās piesaistījušas gandrīz 26 000 asinsdonorus, no kuriem 2894 cilvēki asinis ziedojuši pirmo reizi. Šie rezultāti iedvesmo un vēlreiz sniedz iespēju pārliecināties, ka mums līdzās dzīvo varonīgi un nesavtīgi cilvēki. Kopā varam palīdzēt!” norāda Viktors Jaksons, LSK Prezidents.

Iedvesmojoši cilvēkstāsti, sirsnīgi paldies vārdi, muzikāli priekšnesumi un pāri visam – nesavtīga rīcība, kas spēcina un dāvā otru iespēju dzīvei  – “Paldies ceremonijā Pasaki to skaļi“ savējo trešdienā,” 16. jūnijā, plkst. 21:05 kanālā 360TV. Ceremoniju, kā arī donoru stāstus, ikviens varēs noskatīties arī jaunajā izklaides video portālā 1188 Play.


Iepazīsti Goda donorus

Dace Laipa (Babītes novads) ziedojusi asinis jau 97 reizes. Kad viņa bija maziņa, tad mammai bija nepieciešama operācija un asins pārliešana. Tādēļ, līdz ko viņai palika 18 gadi, Dace iesaistījās donoru kustībā. Vienmēr atsaucas, ja nepieciešama viņas asinsgrupa. Īpašs brīdis Daces donora dzīvē bija mirklis, kad viņa uzzināja, ka augsta hemoglobīna līmeņa dēļ, viņas asinis bieži izmanto priekšlaikus dzimušiem bērniņiem. Daces krustdēls viņu ievilinājis hokeja pasaulē, kas aizņem lielāko daļu viņas brīvā laikā. Savukārt spēku viņa uzkrāj īpašā vietā pie Lielupes, kur ir iespēja apstāties. Ikdienā viņa strādā Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā, kur aicina pievienoties donoru kustībai arī kolēģus, radus, draugus un paziņas.

Artūrs Trūba (Koknese) ziedojis asinis 88 reizes. Cilvēks ar labu sirdi, kas vienmēr palīdz citiem. Viņa dzīves aicinājums ir mūzika un Artūrs spēlē vairākus mūzikas instrumentus, atpūšas makšķerējot. Artūra mammai bija nepieciešama smaga operācija, kuras laikā vajadzēja pārliet asinis. Pēc šī dzīves pavērsiena, mamma piesaistīja donoru kustībai arī Artūru, lai varētu palīdzēt citiem. Iespēja palīdzēt citiem cilvēkiem rada gandarījumu un prieku.

Adriāns Boršteins (Rīga) ziedojis asinis 83 reizes. Adriāns ikdienā nodarbojas ar zivju tirdzniecību, viņš ir sportisks un aktīvs cilvēks, kas ar savu pozitīvo enerģiju aplipina visus apkārtējos. Veselīgs dzīves veids un izteikta vēlme darīt labu ir divi dzinuļi, kas caurvij Adriāna ikdienu. Asins ziedošana ir rituāls bez kura viņš vairs nevar savu dzīvi iedomāties. Reiz drauga pierunāts, viņš ziedo asinis regulāri un uzskata to par savu pienākumu. Pēc asins ziedošanas viņš jūtas ļoti labi un vienmēr sociālajos tīklos aicina arī citus pievienoties donoru kustībai.

Ieva Mūrmane (Smiltene) ziedojusi asinis jau 78 reizes. Ieva ir nebeidzamas enerģijas avots, viņa strādā Valsts policijā un darbs viņai sagādā patiesu prieku. Neskatoties uz savu tiešumu, Ieva ir ļoti sirsnīga un atsaucīga, vienmēr izdara apsolīto. Asins ziedošana ir Ievas ģimenes tradīcija, arī viņas vecāki un vecvecāki ir bijuši donori. Viņa donoru kustībā iesaista ar vien jaunus cilvēkus un cer, ka nākotnē arī viņas dēls turpinās dzimtas tradīciju. Dzīvo ar devīzi – ir forši palīdzēt citiem un vairot labi!

Inguna Skutele (Valgundes pagasts) ziedojusi asinis jau 74 reizes. Strādā par labiekārtošanas speciālisti un aizraujas ar rokdarbiem, īpaši aušanu. Ingunai patīk apgūt jaunas lietas un palīdzēt citiem. Draugi un kolēģi īpaši izceļ Ingunas labsirdību. Viņa labprāt ceļo un apmeklē teātri. Svarīga viņas dzīve ir asins ziedošana, viņa ir viena no aktīvākajām Jelgavas rajona donorēm. “Guļot slimnīcā un redzot, ka blakus kādam tiek pārlietas asinis, ir laba sajūta, ka palīdz arī manējās,” tā par savu lēmumu ziedot asinis, lai glābtu dzīvības citiem, saka Inguna. Asins ziedošana ir Ingunas dzimtas tradīcija, arī viņas krusttēvs ir Goda donors, tāpat ziedo viņas tētis un meita.

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …