Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Siltums no Arābijas pussalas ienāk Eiropas ziemeļos

23.februārī 2022 Sociālais atbalsts

Papildināts: 24.02.2022.

No 23. līdz 25. februārim biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), viesojas kolēģi no Emirātu Sarkanā Pusmēness (ESP) un pārstāvji no Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Rīgā, kas ESP īstenotās kampaņas “Siltā apģērba izplatīšana Latvijā 2022. gadā” ietvaros iecerējuši sasildīt  sociālo aprūpes centru iemītniekus dažādos Latvijas reģionos.

Trešdienas rītā viesi ieradās LSK sekretariātā, lai iepazītos ar LSK darbības jomām un galvenajām sociālā atbalsta programmām, tālāk LSK un vēstniecības pārstāvji kopā ar Emirātu kolēģiem devās uz LSK Vidzemes Komitejas sociālajiem aprūpes centriem “Valka” un “Seda”, lai to klientiem nogādātu apģērbu, segas un gultas veļas komplektus. Viesus sirsnīgi sveica arī Vents Armands Krauklis, Valkas novada mērs. 

24. februāri viesi devās uz sociālās aprūpes centriem LSK Kurzemes Komitejā, kur iepazinās ar SAC “Stūrīši”, multifunkcionālo centru “Laidze” un jaunizveidoto Kurzemes komitejas pakalpojumu “GrīnKlīn”. Ciemiņus uzrunāja arī Andis Astrātovs, Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks izglītības, sociālajos un veselības jautājumos. 

25. februārī notika vizīte Latvijas Republikas Labklājības Ministrijā. Tikšanās notika ļoti draudzīgā gaisotnē, klātesošie apmainījās ar pateicības vārdiem. Ministrs Gatis Eglītis uzsvēra, ka ar projektu īstenošanu saredz, kā tiek pievienots arī sociālais un cilvēciskais elements tām attiecībām, kas jau izveidojušās starp Latviju un AAE – diplomātiskajām, ekonomiskajām un kultūras. Pārrunāts arī tas, ka Ukrainas kara kontekstā abas humanitārās organizācijas noteikti iesaistīsies palīdzības sniegšanā kara bēgļiem un cietušajiem. 

Pēc Labklājības ministrijas apmeklējuma tālāk ESP un vēstniecības pārstāvji viesosies LSK Zemgales Komitejas sociālajā centrā Derpele, Bauskas novadā, kur, līdzīgi kā abās iepriekšējās dienās, pasniedza sociālajam centram “Derpele” ziedojumu, kā arī apskatīja centra telpas, kurās drīzumā.

ESP īstenotās kampaņas “Siltā apģērba izplatīšana Latvijā 2022. gadā” ietvaros LSK saņēma ievērojamu finansiālu ziedojumu EUR 46 000 apmērā. Pateicoties šim atbalstam, tika iepirktas siltās segas, gultas veļas komplekti, apģērbs, čības un siltie apavi, kas aukstajos ziemas mēnešos sildīs sociālo aprūpes centru klientus. 17 LSK sociālās aprūpes centros visā Latvijā tiek aprūpēti vairāk kā 700 klienti, kam dažādu iemeslu dēļ nepieciešama palīdzība.

H.E. Hanan Al Aleeli, Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā komentē: 

“Esmu patiesi priecīga, ka Ziemas Projekts ir kļuvis par ikgadēju tradīciju Latvijā un esmu pagodināta, ka šogad mums ir pievienojusies komanda no Emirātu Sarkanā Pusmēness. Es ticu, ka kopā varam izdarīt daudz laba. Paldies Latvijas Labklājības ministrijai un Latvijas Sarkanajam Krustam par palīdzību projekta īstenošanā un ceru, ka Emirātu siltums sasildīs latviešu sirdis.”
 

 

Viktors Jaksons, LSK Prezidents:

 “LSK izsaka pateicību Emirātu Sarkanā Pusmēness nacionālajai biedrībai un Apvienoto Arābu Emirātu vestniecībai Rīgā par sirdssiltumu! Novērtējam, ka veiksmīgās sadarbības rezultātā LSK sociālās aprūpes centros kļuvis mājīgāk un siltāk. Paldies par sniegto atbalstu, kas ļāvis iepriecināt mazāk aizsargātākos Latvijas iedzīvotājus, kuriem palīdzība un līdzcilvēku rūpes nepieciešamas visvairāk!”

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Adamovā notikušas sporta spēles Ukrainas bēgļu ģimenēm

Pasākums veltīts Pasaules bēgļu dienai, ko atzīmē 20. jūnijā.

Pasaules bēgļu diena: katram stāstam ir nozīme

Katra bēgļa stāstam ir nozīme, jo tas atspoguļo tūkstošiem citu cilvēku pieredzi.

EAFVP LSK izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

20.jūnijā 2022 Sociālais atbalsts
Izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība
Frančesko Roku ievēlēja 192 SKSP nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.