Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sešos mēnešos 105 starptautiskās palīdzības saņēmējiem sniegts nodarbinātības un sociālās iekļaušanas atbalsts

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” informē, ka 2021. gada pirmajā pusgadā sociālā darbinieka un sociālā mentora palīdzību saņēmuši 105 patvēruma meklētāji un personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu, sniedzot atbalstu sadzīvisku problēmu risināšanā un integrācijā jaunā vidē.

Kopumā patvēruma meklētāji nākuši no 23 valstīm, visvairāk no Baltkrievijas (44), Krievijas (8), Kolumbijas (6), Azerbaidžānas (5), kā arī no tādām valstīm kā Bangladeša, Turcija, Maroka u.c. Salīdzinoši ar iepriekšējo periodu, šajā periodā visvairāk klientu ir nākuši no Baltkrievijas, bet samazinājies skaits no Azerbaidžānas un vairākām Āfrikas un Āzijas valstīm.

Klientu skaita palielināšanās no Baltkrievijas ir skaidrojama ar tur valdošo nestabilo politisko situāciju. “Baltkrievijas pilsoņiem, salīdzinājumā ar citu valstu pilsoņiem, bija vieglāk atrast mitekli, vieglāk iekārtoties darbā, jo Rīgā ir liela un spēcīga baltkrievu kopiena, kas šajā periodā deva jūtamu atbalstu saviem tautiešiem,” atzīmē Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce. Visi Baltkrievijas pilsoņi, kas lūdza starptautisko aizsardzību, ieguva alternatīvo vai bēgļa statusu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde izdevusi 38 negatīvus lēmumus par patvēruma meklētāju statusu, pārsvarā no Krievijas, Azerbaidžānas, Bangladešas, Kolumbijas.

Vairumā gadījumos šie cilvēki ierodas no valstīm, kurās notiek konflikti vai karadarbība. “Daudzi no viņiem ir bijuši liecinieki vardarbībai vai cietuši no vardarbības un spīdzināšanas, ir zaudējuši tuviniekus un sociālā atbalsta tīklu, pieredzējuši psiholoģiski sarežģītu un traumatisku migrācijas procesu. Kad statuss ir saņemts, šīs personas bieži saskaras ar sociālo un ekonomisko nevienlīdzību, sociālo atstumtību. Ir jāņem vērā, ka šī nav viendabīga cilvēku grupa, tajā pastāv liela kultūru un iepriekšējās pieredzes daudzveidība, dažādi izglītības līmeņi, tostarp augstākā izglītība, bet nereti arī analfabētisms, darba pieredzes un angļu vai krievu valodas zināšanu trūkums, kas sarežģī sociāli ekonomisko iekļaušanos,” atzīmē Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Aicinām iepazīties ar LSK starpposmu ziņojumu par pakalpojuma sniegšanu 01.12.2020.-31.05.2021.!

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Projekta vadītāja
Tālr. 28379100
e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv
Karīna Dzene
Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore
Tālr. 29249232
e-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībās

28.jūlijā 2021 Komitejas
LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībām.

LSK Latgales komiteja organizējusi komandas saliedēšanas pasākumu

28.jūlijā 2021 Komitejas
No 23. līdz 25. jūlijam trīs dienas Adamovas muižā, Rēzeknes novadā notika LSK Latgales komitejas saliedēšanas pasākums.

Aicinām piedalīties cenu aptaujā par pētījuma veikšanu

27.jūlijā 2021 Projekti
Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta "LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana" ietvaros LSK  izsludina cenu aptauju pētījuma izstrādei.

Noslēgušās HIV tālākizglītotāju apmācības projektā “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”

27.jūlijā 2021 Komitejas
No 16. -18. jūlijam Adamovas muižā LSK brīvprātīgie tālākizglītotāji piedalījās apmācībās par HIV un AIDS.

LSK aicina piedalīties seminārā par bēgļu integrāciju

26.jūlijā 2021 Projekti
LSK aicina ikvienu uz tiešsaistes sarunu vakaru "Kā es varu palīdzēt?", kur diskutēs par bēgļu integrāciju.

Hepatīta testēšanas nedēļa: pārbaudi savu veselību arī tu

28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai. No 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabās, HIV profilakses punktos Rīgā un Daugavpilī visiem interesentiem būs …