Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sarkanais Krusts Ukrainai: 100 kara dienas

07.jūnijā 2022 Palīdzība citām valstīm

Ir pagājušas 100 dienas, kopš Ukrainā sākās nežēlīgs karš, izraisot liela mēroga humāno krīzi gan valsts iekšienē, gan visā reģionā.

Sarkanā Krusta brīvprātīgie un darbinieki nerimstoši strādājuši un snieguši palīdzību cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Ukrainas Sarkanais Krusts ar Starptautiskās SKSP Federācijas, Starptautiskās SK komitejas un citu valstu SK nacionālo biedrību līdzdalību sniedzis palīdzību vismaz 2,4 miljoniem civiliedzīvotāju. Atbalstu nodrošinājuši 500 Ukrainas SK darbinieku, 8000 brīvprātīgo 24 reģionālajās komitejās un 200 nodaļās.

Ukrainas SK kopumā no smagi skartajiem reģioniem evakuējis vairāk kā 219 tūkstošus iedzīvotāju no Harkivas, Doņeckas, Mikolajevas, Mariupoles un citām pilsētām.

Ukrainas SK Neatliekamās reaģēšanas brīvprātīgie evakuēja 8 smagi slimus pacientus no Slavanskas un Kramatorskas

 

Ukrainas iedzīvotājiem sniegta dažāda veida nepieciešamā palīdzība, piemēram, pirmā medicīniskā palīdzība, psiholoģiskais atbalsts, izdalītas pārtikas, higiēnas pakas, nodrošināta pajumte, saziņa ar tuviniekiem. Uz dažādiem Ukrainas reģioniem kopš 24. februāra nosūtītas vairāk nekā 16 275 tonnas humāno kravu.

Ukrainas SK kopš kara sākuma iemācījis sniegt pirmo palīdzību 52 750 cilvēkiem, to skaitā arī bērni.  Informāciju par pirmās palīdzības sniegšanu tiešsaistē saņēmuši vairāk nekā 534 310 cilvēki.

PP apmācība bērniem Mirnogradas pilsētā

 

Ukrainas SK aktīvi darbojas mobilās medicīnas komandas, kas veic medicīnisko diagnostisko aprūpi bruņotos konfliktos cietušajiem iedzīvotājiem un strādā vietās, kur ir ierobežota piekļuve ārstniecības iestādēm.

Ukrainas SK Ternopiļas komitejā jau vairāk nekā mēnesi strādā 5 mobilās mediķu komandas

 

Brīvprātīgie no ātrās reaģēšanas komandām piegādā humāno palīdzību senioriem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Tāpat visu karadarbības laiku notikusi iedzīvotāju evakuācija no cietušajiem reģioniem.

Marijinkā, Krasnogorivkā, Gostrogo un citās vietās, kur notiek pastāvīga apšaudes, Ukrainas SK brīvprātīgie nogādā humāno palīdzību
Ukrainas SK ātrās reaģēšanas komanda nogādājusi HP 49 pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti Slavjanskā

 

Regulāru, uzticamu un daudzpusīgu informāciju par Sarkanā Krusta darbu Ukrainā var lasīt šeit:

Roberts Mardini, Starptautiskās SK Komitejas ģenerāldirektors:

“Būtu grūti pārspīlēt tās ciešanas, ko starptautiskais bruņotais konflikts ir izraisījis Ukrainā pēdējo 100 dienu laikā. Pilsētu iznīcināšanas mērogs ir pretrunā ar saprātu. Mājas, skolas un slimnīcas ir iznīcinātas, un civiliedzīvotāji ir cietuši no šausmām. Zaudētas dzīvības un sašķeltas ģimenes.

Tūkstošiem cilvēku pārdzīvo ciešanas, nezinot, kas noticis ar viņu tuviniekiem, tostarp karagūstekņu radiniekiem. Konfliktā iesaistītajām pusēm saskaņā ar Trešo Ženēvas konvenciju ir jāļauj Starptautiskajai SK Komitejai apmeklēt visus karagūstekņus neatkarīgi no viņu atrašanās vietas. Lai gan mēs esam varējuši apmeklēt dažus karagūstekņus, pusēm ir jāļauj SSKK piekļūt visiem.

Ir arī svarīgi atcerēties, ka daži reģioni ir cietuši nevis 100 dienas bruņotu konfliktu, bet gan astoņus gadus, un daudzi cilvēki ir pārcietuši vairākas traģēdijas. Daudzi iedzīvotāji vairāk nekā vienu reizi ir bijuši spiesti pamest savas mājas, katru reizi atjaunojot savu dzīvi no nulles.”


Kopš karadarbības sākuma LSK sniegusi atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainā un tiem, kas, bēgot no savas valsts, ieradušies Latvijā.

Vairāk par LSK iesaisti palīdzības sniegšanā Ukrainai šeit

Sakām paldies katram ziedotājam un atbalstītājam par izrādīto solidaritāti, sniedzot finansiālu un praktisku atbalstu! Līdzcietības un labestības stiprināšana Latvijas un pasaules sabiedrībā šajos humānās krīzes apstākļos ir nenovērtējama. Paldies, ka palīdzat mums palīdzēt cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem!

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.