Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness diena 2021: kopā mēs esam neapturami

8. maijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness diena. Šī diena ir veltīta visiem brīvprātīgajiem un darbiniekiem, kas ar savu darbu, ieguldīto enerģiju, rūpēm un gādību ikdienā sniedz atbalstu tiem iedzīvotājiem, kurus vissmagāk ietekmējusi COVID-19 pandēmija un citas humanitārās krīzes.

Latvijā COVID-19 pandēmijas laikā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) brīvprātīgie un darbinieki nerimstoši snieguši palīdzību vismazāk aizsargātākajām iedzīvotāju grupām.

LSK Prezidents Viktors Jaksons:

COVID-19 pandēmija kā sarkans pavediens caurvija visas pasaules notikumus un cilvēku dzīves, sākot ar ierasto ikdienu un beidzot ar daudzu valstu prezidentu vēlēšanām, pieprasot aktīvu, atbildīgu rīcību, kur atbildība un solidaritāte kļuva par atslēgas vārdiem. Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SKSP) federācija un LSK ņēma aktīvu līdzdalību pandēmijas ierobežošanas un seku novēršanas pasākumos, sākot no plašu informatīvo materiālu publicēšanas, gan sniedzot praktisku palīdzību iedzīvotājiem, gan atbildīgi veicot savu ikdienas darbu sociālajos centros, patversmēs, mājas aprūpē u.c.

Šobrīd SKSP kustībā darbojas 192 nacionālās biedrības ar 160 000 reģionālajām komitejām un aptuveni 14 miljoniem brīvprātīgo visā pasaulē. Kustībā aktīvi līdzdarbojas Starptautiskā SK komiteja un Starptautiskā SKSP nacionālo biedrību federācija.

Statistika liecina ka viens cilvēks no katriem 636 cilvēkiem pasaulē ir Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness brīvprātīgais. Kopā SKSP nacionālās biedrības:

  • ar savām veselības un higiēnas veicināšanas aktivitātēm sasniegušas 650 miljonus cilvēkus,
  • 106 miljoniem cilvēku sniegušas palīdzību saistībā ar pieejamību ūdenim un sanitāro darbu;
  • 79 miljonus cilvēku nodrošinājušas ar pārtiku;
  • vairāk nekā 1 miljonam cilvēku palīdzējušas sazināties ar tuviniekiem ar zvanu, video zvanu un vēstuļu starpniecību.

Frančesko Roka, SKSP federācijas Prezidents sacījis šādi:

Šodien mums ir jāsaskaras ar daudziem ļoti nopietniem, globāliem izaicinājumiem, piemēram, COVID-19 pandēmiju, klimata krīzi un bēgļu krīzes saasināšanos. Neskatoties uz to, šodien mums ir 14 miljoni iemeslu svētkiem: tie ir SKSP neapturamie brīvprātīgie. Katram atsevišķam laipnības un atbalsta darbam ir nozīme – neatkarīgi no tā, cik mazs tas var šķist. Katrai nesavtīgai un humānai rīcībai ikdienā ir neatsverama, globāla nozīme.

Pēteris Mauers, Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas Prezidents:

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness darbinieki un brīvprātīgie atrodas katras krīzes pirmajās līnijās, dažkārt riskējot ar savu drošību. Viņi strādā nesavtīgi, lai novērstu un mazinātu cilvēku ciešanas krīzes situācijās, bruņotos konfliktos, dabas katastrofās un citās humanitārajās krīzēs. Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness diena ir mūsu iespēja izrādīt viņiem cieņu, viņi katru dienu maina pasauli, nodrošinot to, ka neviens netiek atstāts.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …