Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness diena 2021: kopā mēs esam neapturami

8. maijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness diena. Šī diena ir veltīta visiem brīvprātīgajiem un darbiniekiem, kas ar savu darbu, ieguldīto enerģiju, rūpēm un gādību ikdienā sniedz atbalstu tiem iedzīvotājiem, kurus vissmagāk ietekmējusi COVID-19 pandēmija un citas humanitārās krīzes.

Latvijā COVID-19 pandēmijas laikā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) brīvprātīgie un darbinieki nerimstoši snieguši palīdzību vismazāk aizsargātākajām iedzīvotāju grupām.

LSK Prezidents Viktors Jaksons:

COVID-19 pandēmija kā sarkans pavediens caurvija visas pasaules notikumus un cilvēku dzīves, sākot ar ierasto ikdienu un beidzot ar daudzu valstu prezidentu vēlēšanām, pieprasot aktīvu, atbildīgu rīcību, kur atbildība un solidaritāte kļuva par atslēgas vārdiem. Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SKSP) federācija un LSK ņēma aktīvu līdzdalību pandēmijas ierobežošanas un seku novēršanas pasākumos, sākot no plašu informatīvo materiālu publicēšanas, gan sniedzot praktisku palīdzību iedzīvotājiem, gan atbildīgi veicot savu ikdienas darbu sociālajos centros, patversmēs, mājas aprūpē u.c.

Šobrīd SKSP kustībā darbojas 192 nacionālās biedrības ar 160 000 reģionālajām komitejām un aptuveni 14 miljoniem brīvprātīgo visā pasaulē. Kustībā aktīvi līdzdarbojas Starptautiskā SK komiteja un Starptautiskā SKSP nacionālo biedrību federācija.

Statistika liecina ka viens cilvēks no katriem 636 cilvēkiem pasaulē ir Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness brīvprātīgais. Kopā SKSP nacionālās biedrības:

  • ar savām veselības un higiēnas veicināšanas aktivitātēm sasniegušas 650 miljonus cilvēkus,
  • 106 miljoniem cilvēku sniegušas palīdzību saistībā ar pieejamību ūdenim un sanitāro darbu;
  • 79 miljonus cilvēku nodrošinājušas ar pārtiku;
  • vairāk nekā 1 miljonam cilvēku palīdzējušas sazināties ar tuviniekiem ar zvanu, video zvanu un vēstuļu starpniecību.

Frančesko Roka, SKSP federācijas Prezidents sacījis šādi:

Šodien mums ir jāsaskaras ar daudziem ļoti nopietniem, globāliem izaicinājumiem, piemēram, COVID-19 pandēmiju, klimata krīzi un bēgļu krīzes saasināšanos. Neskatoties uz to, šodien mums ir 14 miljoni iemeslu svētkiem: tie ir SKSP neapturamie brīvprātīgie. Katram atsevišķam laipnības un atbalsta darbam ir nozīme – neatkarīgi no tā, cik mazs tas var šķist. Katrai nesavtīgai un humānai rīcībai ikdienā ir neatsverama, globāla nozīme.

Pēteris Mauers, Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas Prezidents:

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness darbinieki un brīvprātīgie atrodas katras krīzes pirmajās līnijās, dažkārt riskējot ar savu drošību. Viņi strādā nesavtīgi, lai novērstu un mazinātu cilvēku ciešanas krīzes situācijās, bruņotos konfliktos, dabas katastrofās un citās humanitārajās krīzēs. Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness diena ir mūsu iespēja izrādīt viņiem cieņu, viņi katru dienu maina pasauli, nodrošinot to, ka neviens netiek atstāts.

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.