Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sarkanā Krusta kustības aicinājums: nepieciešams aizliegt kodolieročus

08.maijā 2017 Citi

Publicēts: 08.05.2017.

Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību pārstāvju tikšanās Nagasaki 2017. gada 26. aprīļa kopējs aicinājums

Nekad vairs: Nagasaki jābūt pēdējai vietai, kur notikusi bombardēšana, izmantojot kodolieročus!

Mēs, Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību pārstāvji, kas piedalījāmies konferencē Nagasaki, Japanā par aizliegumu ieviešanu un atbrīvošanos no kodolieročiem, sveicam 132 pasaules valstis, kas līdz šim ir piedalījušās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sarunās par kodolieroču aizliegšanu. Mēs aicinām arī visas citas valstis iesaistīties nākošajā sarunu posmā, kas norisināsies 2017. gada jūnijā-jūlijā. Visām valstīm kopā ir jāuzņemas atbildība pret saviem iedzīvotājiem un nākamajām paaudzēm, izmantosim kopā šo iespēju, lai veidotu un ietekmētu pasaules vēstures gaitu.

Mēs esam pieredzējuši kodolsprādzienu postošo un iznīcinošo ietekmi, esam redzējuši un dzirdējuši daudzu tūkstošu izdzīvojošo cilvēku aizvien esošās fiziskās un psiholoģiskās ciešanas 72 gadu garumā.

Mēs zinām, ka destruktīvā kodolieroču arsenāla kapacitāte mūsdienās ir daudzas reizes lielāka, nekā tās atombumbas, kas tika izmantotas Hirošimā un Nagasaki, Japānā 1945. gada augustā. Risks, ka kodolieroči atkal tiks izmantoti ar nodomu, nejaušības vai nelaimes gadījumā, ir augstāks, nekā vairums cilvēku to apzinās, un tas arvien pieaug. Draudi cilvilizācijas pastāvēšanai ir reāli un ārpus iztēles robežām. Mēs paužam nožēlu, ka milzīgi finanšu un cilvēkresursi joprojām tiek ieguldīti kodolieroču modernizācijā un uzturēšanā, resursi, kurus būtu jāvelta dzīvību saglabāšanai.

Tāpēc mēs aicinām visas valstis izmantot nebijušās iespējas un veikt izšķirošu soli, lai pasaulē izskaustu kodolieročus. Mēs stāvam uz sliekšņa, kas var būt pagrieziena punkts centienos izbeigt kodolieroču ēru. Apspriežot un akceptējot līgumu, kas ņem vērā kodolieroču lietošanas katastrofālās humanitāras sekas un nosaka skaidru un nepārprotamu to aizliegumu, valstīm ir iespēja nodrošināt, ka Nagasaki ir pēdējā vieta civilizācijas vēsturē, kur cilvēki cietuši kodolieroču pielietojuma rezultātā. Aizliedzot kodolieročus, tiks stiprināti pašreizējie atbruņošanas un kodolieroču neizplatīšanas centieni.

Sasniegt situāciju, ka pasaule ir brīva no kodolieročiem, ir mūsu pienākums pret nākamajām paaudzēm un obligāts priekšnosacījums, lai saglabātu mūsu civilizāciju. Ieročus, kas draud radīt katastrofālas humanitāras sekas, nav iespējams uzskatīt par iedzīvotāju drošības nodrošinātājiem. Cilvēces aizsargāšana prasa drosmi, apņēmību un saskaņotu rīcību: ir pienācis laiks cilvēci izvirzīt kā prioritāti, aizliedzot un pilnīgi novēršot kodolieroču izmantošanu.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretāra Ulda Līkopa skaidrojumu par šo aicinājumu 8. maija LNT raidījumā “900 sekundes” aicinām skatīties ŠEIT.

hiroshima-nagasaki-icrc

Foto: Starptautisā Sarkanā Krusta Komiteja (ICRC)

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā ĢIMENES ASISTENTUS uz nenoteiktu laiku

22.martā 2023 Sociālais atbalsts
Darbs Rīgā. Aicinām interesentus iesniegt motivācijas vēstuli un CV līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Asins donoru dienas Cēsīs

21.martā 2023 Komitejas
14. martā Cēsīs uz donoru dienu ieradās 129 cilvēki.

LSK Budapeštā tiekās ar starptautiskā projekta “EU4Health” partneriem

Februāra izskaņā LSK pārstāvji Budapeštā, Ungārijā piedalījās starptautiskā projekta “EU4Health – kvalitatīvas un savlaicīgas psiholoģiskās pirmās palīdzības sniegšana cilvēkiem, kurus skārusi Ukrainas krīze Ukrainā un ietekmētajās valstīs” atklāšanas pasākumā, kurā tikās ar projekta partneriem no citu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām, Starptautiskās SKSP federācijas (SKSPF) un SKSPF Psihosociālā atbalsta centra pārstāvjiem.  Vairāku dienu garumā notika …

Bezmaksas šūšanas nodarbības Jūrmalā

15.martā 2023 Komitejas
Nodarbības tiek apmaksātas no Jūrmalas pašvaldības budžeta.