Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas

Aizvadītajā vasaras periodā, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Rīgas komiteja organizējusi bērnu ekskursiju uz Pastariņa muzeju, kur dzimis latviešu rakstnieks Ernests Birznieks Upītis (1871-1960).

Muzejs atrodas Tukuma novada Zentes pagasta Dzirciemā- lauku sētā “Bisnieki”, un tas veltīts populāram grāmatu tēlam Pastariņam, kā rakstnieks saukts bērnībā.

Pastariņa muzejs ir muzejs bērniem, kas paši vēlas darīt lauku darbus, apgūt tradicionālās spēles un rotaļas, iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi un izstaigāt Pastariņa taku.

Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām un pastāstīja kā savu bērnību ir vadījis rakstnieks.

Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja apgūt maizes cepšanas un sviesta kulšanas iemaņas īstā lauku sētā, izmēģināt roku miltu malšanā un sijāšanā, kā arī iemācīties atpazīt dažādus labības graudus un zāļu tējas.

Ekskursijas laikā tās vadītājas sniedza informāciju par bērnu ar invaliditāti veselības veicināšnas iespējām Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā.

Sakām lielu paldies muzejam par uzņemšanu un visiem ekskursijas organizēšanā iesaistītajiem!

 

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.