Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

„Randiņš ar vasaru” notika!

26.jūlijā 2016 Uncategorized

Ziņa publicēta 26.07.2016. 

No 21.-25.jūlijam Nautrēnu pagasta Rogovkā notika starptautiska nometne „Ŗandiņš ar vasaru”. Nometnē piedalījās jaunieši no Norvēģijas (Oppland apgabals) un LSK Rēzeknes komitejas jaunieši. Nometni organizēja LSK Rēzeknes komiteja.

Nometnes mērķis bija dalīties pieredzē, stiprināt sadraudzību un nodibināt jaunus kontaktus. Katru dienu bija paredzēti dažādi pasākumi.

Viena diena bija veltīta pirmās palīdzības sniegšanā. Tā kā jaunieši jau bija izglītoti palīdzības sniegšanā, tad organizētāji izpēlēja dažādas simulācijas  – negadījums pie ugunskura, sprādziens, amputācija, vēdera trauma, bēgļi, svešķermenis u.c.  Jaunieši varēja iejusties glābēju lomā un sniegt pirmo palīdzību. Situācijas bija sarežģītas, jo negadījumos bija vairāki cietušie, kuriem vienlaicīgi vajadzēja sniegt palīdzību. Nodarbības organizēja un statistu lomās iejutās Alma Egle un Kristīne Kudreņicka. Vakarā jaunieši apmeklēja Rogovkas jauniešu centru, kur gatavoja dziesmām horeogrāfiju un paši vēlāk to varēja improvizēt.

Nākamā diena bija veltīta izdzīvošanai dabā. Nometnē bija uzaicināti 305.Rēzeknes jaunsargu vienības instruktorus Juris Gedušs un 316.Viļānu jaunsargu vienības instruktors Romāns Seilis-Zundāns un 6 jaunsargi. Jaunsargi strādāja ar jauniešiem visu dienu, rādot dažādas situācijas – gan orientēšanās mežā, mezglu siešanu, ugunskura sagatave, mītņu veidošana, ūdens iegūšana, gan ekipējuma demonstrēšana. Tāpat bija izveidota šķēršļu trase, kuru vajadzēja iziet katram jaunietim. Jaunieši bija iesaistīti visās aktivitātēs. Vakarā nometnē bija ieradušies „Valis” jaunieši, lai organizētu T-kreklu apdrukās darbnīcu. Te jaunieši varēja izpausties radoši un paši apgleznot savus T-kreklus.

Noslēguma diena bija vairāk veltīta pagasta apskatei, tāpēc mēs devāmies pie keramiķa Pētera Gailuma . Podnieka darbnīcā jaunieši izpaudās radoši, jo tika piedāvāta iespēja padarboties ar mālu, veidojot māla suvenīrus. Tāpat saimnieks stāstīja par keramiķa darbu un rādīja savu ekspozīciju. Pēdējās dienas vakarā bijā nometnes izvērtējums, apliecinājuma izsniegšana, apmaiņa ar dāvanām.

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.