Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Planēta: sarkana! Sarkanā Krusta starptautiskā kustība aicina rīkoties klimata pārmaiņu seku mazināšanai

22.oktobrī 2021 Klimata pārmaiņas

12.-14. oktobrī norisinājās Sarkanā Krusta kustības samits “Planēta: sarkana. Daudzu kopīgais spēks” (“Planet: red. The power of many”), kura mērķis bija iezīmēt klimata krīzes pieaugošo ietekmi un apspriest, cik svarīgi ir palielināt katastrofu riska samazināšanu, pielāgošanos klimata pārmaiņām un videi draudzīgu atjaunošanos pēc COVID-19 pandēmijas.

Tajā piedalījās Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas pārstāvji, Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas pārstāvji, nacionālo biedrību, tostarp biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”, darbinieki, brīvprātīgie un biedri, kā arī citu organizāciju kā, piemēram, Apvienoto Nāciju organizācijas, pārstāvji  un privātpersonas, piemēram, pasaulē atzinību guvusī zviedru skolniece Grēta Tūnberga.

Cilvēces izdzīvošana ir atkarīga no darbībām, kuras mēs veicam šodien, lai mazinātu klimata pārmaiņas un pielāgotos tās ietekmei. Vēl nav par vēlu rīkoties, un pasaules līderiem, kas šoruden pulcēsies samitā COP26, ir jābūt gataviem pieņemt izaicinājumu rīkoties.

Sarkanā Krusta kustības samita laikā definēti 5 priekšlikumi pasaules līderiem klimata pārmaiņu seku likvidēšanai:

  1. Nodrošināt koncentrēšanos uz visneaizsargātākajiem cilvēkiem. Mums ir jāpiešķir prioritāte visvairāk nepieciešamajām vajadzībām mazāk aizsargātām personām, tostarp atstumtām grupām, krīzes situācijās nonākušiem cilvēkiem un tiem, kas ir pārvietotas personas (bēgļi un patvēruma meklētāji). Mums ir jāsaprot viņu riskus, ievainojamību un resursus, lai nodrošinātu lielākas krīzes pārvarēšanas spējas un jānodrošina, tāpat jānodrošina viņu informētību par pasaules, valsts un vietējā mēroga lēmumiem un plāniem. Iekļaujoša lēmumu pieņemšana visos līmeņos ir būtiska.

  2. Palielināt finansējumu adaptācijai visneaizsargātākajām valstīm un kopienām. Nepieciešamiem būtiskiem klimata pārmaiņu mazināšanas centieniem ir jāpievieno spēcīgs atbalsts pielāgošanai klimatam, kas joprojām ir nepietiekami finansēts un nav prioritārs.

  3. Ieguldīt sagatavotībā, veicināt preventīvāku un agrāku rīcību. Mēs jau saskaramies ar cilvēku un resursu zaudējumiem nestabilo klimata apstākļu dēļ. Un tomēr, arī ar ātru reaģēšanu notikuma brīdī šāda mēroga krīzē nepietiks. Mums jāiegulda resursus sagatavotības veicināšanā dažādās nozarēs un riska analīzē, lai labāk paredzētu agrīnu rīcību iespējamo klimatu katastrofu brīžos.

  4. Globālās saistības pārvērst vietējā rīcībā. Globālie un nacionālie klimata rīcības plāni bieži vien pilnībā nedod iespēju riskam pakļautajiem cilvēkiem efektīvi rīkoties vietējā mērogā. Ir būtiski atbalstīt vietējās iestādes un organizācijas, piemēram, Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības, ieguldot institucionālajās spējās un piekļūstot pielāgošanās finansējumam un lēmumu pieņemšanas procesiem.
  5. Aizsargāt vidi, tostarp ievērojot starptautiskās humanitārās tiesības (SHT). Vides degradācija pastiprina ievainojamību. SHT aizsargā dabisko vidi un ierobežo vides degradāciju. Cieņa pret SHT novērš savstarpēji saistītu civilo kaitējumu, kas saistīts ar vides zaudējumiem bruņotu konfliktu laikā.

Klimata krīze ir šeit, šodien; nākotnē tā diemžēl tikai pasliktināsies. Pasaulei ir jāsper soļus jau tagad, lai mazinātu tās smagumu un ietekmi uz pasaules visneaizsargātākajiem cilvēkiem.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.