Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Planēta: sarkana! Sarkanā Krusta starptautiskā kustība aicina rīkoties klimata pārmaiņu seku mazināšanai

22.oktobrī 2021 Klimata pārmaiņas

12.-14. oktobrī norisinājās Sarkanā Krusta kustības samits “Planēta: sarkana. Daudzu kopīgais spēks” (“Planet: red. The power of many”), kura mērķis bija iezīmēt klimata krīzes pieaugošo ietekmi un apspriest, cik svarīgi ir palielināt katastrofu riska samazināšanu, pielāgošanos klimata pārmaiņām un videi draudzīgu atjaunošanos pēc COVID-19 pandēmijas.

Tajā piedalījās Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas pārstāvji, Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas pārstāvji, nacionālo biedrību, tostarp biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”, darbinieki, brīvprātīgie un biedri, kā arī citu organizāciju kā, piemēram, Apvienoto Nāciju organizācijas, pārstāvji  un privātpersonas, piemēram, pasaulē atzinību guvusī zviedru skolniece Grēta Tūnberga.

Cilvēces izdzīvošana ir atkarīga no darbībām, kuras mēs veicam šodien, lai mazinātu klimata pārmaiņas un pielāgotos tās ietekmei. Vēl nav par vēlu rīkoties, un pasaules līderiem, kas šoruden pulcēsies samitā COP26, ir jābūt gataviem pieņemt izaicinājumu rīkoties.

Sarkanā Krusta kustības samita laikā definēti 5 priekšlikumi pasaules līderiem klimata pārmaiņu seku likvidēšanai:

  1. Nodrošināt koncentrēšanos uz visneaizsargātākajiem cilvēkiem. Mums ir jāpiešķir prioritāte visvairāk nepieciešamajām vajadzībām mazāk aizsargātām personām, tostarp atstumtām grupām, krīzes situācijās nonākušiem cilvēkiem un tiem, kas ir pārvietotas personas (bēgļi un patvēruma meklētāji). Mums ir jāsaprot viņu riskus, ievainojamību un resursus, lai nodrošinātu lielākas krīzes pārvarēšanas spējas un jānodrošina, tāpat jānodrošina viņu informētību par pasaules, valsts un vietējā mēroga lēmumiem un plāniem. Iekļaujoša lēmumu pieņemšana visos līmeņos ir būtiska.

  2. Palielināt finansējumu adaptācijai visneaizsargātākajām valstīm un kopienām. Nepieciešamiem būtiskiem klimata pārmaiņu mazināšanas centieniem ir jāpievieno spēcīgs atbalsts pielāgošanai klimatam, kas joprojām ir nepietiekami finansēts un nav prioritārs.

  3. Ieguldīt sagatavotībā, veicināt preventīvāku un agrāku rīcību. Mēs jau saskaramies ar cilvēku un resursu zaudējumiem nestabilo klimata apstākļu dēļ. Un tomēr, arī ar ātru reaģēšanu notikuma brīdī šāda mēroga krīzē nepietiks. Mums jāiegulda resursus sagatavotības veicināšanā dažādās nozarēs un riska analīzē, lai labāk paredzētu agrīnu rīcību iespējamo klimatu katastrofu brīžos.

  4. Globālās saistības pārvērst vietējā rīcībā. Globālie un nacionālie klimata rīcības plāni bieži vien pilnībā nedod iespēju riskam pakļautajiem cilvēkiem efektīvi rīkoties vietējā mērogā. Ir būtiski atbalstīt vietējās iestādes un organizācijas, piemēram, Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības, ieguldot institucionālajās spējās un piekļūstot pielāgošanās finansējumam un lēmumu pieņemšanas procesiem.
  5. Aizsargāt vidi, tostarp ievērojot starptautiskās humanitārās tiesības (SHT). Vides degradācija pastiprina ievainojamību. SHT aizsargā dabisko vidi un ierobežo vides degradāciju. Cieņa pret SHT novērš savstarpēji saistītu civilo kaitējumu, kas saistīts ar vides zaudējumiem bruņotu konfliktu laikā.

Klimata krīze ir šeit, šodien; nākotnē tā diemžēl tikai pasliktināsies. Pasaulei ir jāsper soļus jau tagad, lai mazinātu tās smagumu un ietekmi uz pasaules visneaizsargātākajiem cilvēkiem.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …