Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules AIDS diena 2021: video, HIV eksprestesti un tiešsaistes lekcija

01.decembrī 2021 Veselības drošība

Katru gadu 1. decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena. Ņemot vērā augsto HIV izplatību Latvijā* pievienojamies Slimību profilakses un kontroles centra aicinājumam ievērot HIV profilakses pasākumus un reizi gadā veikt HIV testu, lai pārliecinātos par savu HIV statusu.

🔴 Pasaules AIDS dienas ietvaros biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) aicina uz tiešsaistes lekciju “Cilvēku paradumi un to ietekme uz veselību”! 

Norise: Zoom platformā, 7. decembrī, plkst. 10:00. 

Hipersaite uz lekciju pieejama ŠEIT!

🔴 Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabā Rīgā, Šarlotes 1B bez maksas un anonīmi iespējams veikt HIV eksprestestu. 

Darba laiks: pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 9:00 līdz 17:00; otrdienās, ceturtdienās no plkst. 11:00 līdz 19:00 (tālrunis saziņai 26680448). Dodoties veikt testu, lūdzam ievērot epidemioloģiskās drošības prasībās. 

2020. gadā LSK Jaunatnes brīvprātīgie izveidoja interaktīvus video, kuros tiek parādīts, kā dažādās vietās Latvijā, LSK veselības istabās norit HIV eksprestestu veikšana. Aicinām iepazīties ar tiem un pārliecināties, ka šāda testa veikšana neprasa ilgu laiku, tie ir droši, nesāpīgi un rezultātu saņemšana iespējama jau pēc aptuveni 20 minūtēm. 

Aicinām noskatīties Slimību profilakses un kontroles centra video, lai uzzinātu vairāk par HIV/AIDS un profilaksi!

*Latvijā 2020.gadā tika diagnosticēti 257 jauni HIV infekcijas gadījumi.[1] Pēc 2020. gada datiem Latvija ieņēma otro vietu starp ES/EEZ valstīm jauno HIV gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. Latvijā šis rādītājs bija 13,5, kas ir četras reizes augstāks nekā ES/EEZ vidējais rādītājs.[2]

1. Slimību profilakses un kontroles centra dati

2. European Centre for Disease Prevention and Control/WHO Regional Office for Europe. HIV/AIDS surveillance in Europe 2021 – 2020 data. Stockholm: ECDC; 2021.

Uzzini vairāk par HIV/AIDS!

Atrodi sev tuvāko HIV profilakses punktu!

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.