Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules AIDS diena 2021: Rīgas domes deputāti piedalās HIV eksprestestu veikšanā

02.decembrī 2021 Veselības drošība

1. decembrī, Pasaules AIDS dienā, Rīgas domes deputātiem bija iespējams veikt HIV eksprestestu, ko rātsnama telpās nodrošināja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Šo iespēju izmantoja astoņi deputāti. Testēšanu veica LSK darbiniece Veselības istabas/HIV punkta vadītāja ārsta palīgs Dace Blinde.

Šāda akcija Rīgas domē notika pirmo reizi.

Veikt testu tika aicināti visām frakcijām piederīgie deputāti, lai veicinātu izpratni par HIV izplatību, pievērstu uzmanību augstajiem HIV infekcijas rādītājiem Latvijā un lauztu pastāvošos stereotipus par iespējām inficēties ar HIV. Idejas iniciatore, Rīgas domes deputāte Antoņina Ņenaševa uzsver:

“Politiskā atbildība par sabiedrības veselību izpaužas arī kā sabiedrības informēšana. Rīga iestājas par to, lai visi cilvēki būtu informēti par savu statusu un tādējādi arī pasargāti.”

Kā liecina Pasaules Veselības organizācijas dati, proporcionāli iedzīvotāju skaitam Latvija HIV gadījumu skaita ziņā ieņem pirmo vietu Eiropas Savienībā (ES). HIV izplatība uz 100 000 iedzīvotājiem Latvijā ir trīs reizes augstāka nekā vidēji ES. Šī gada janvārī Latvijā kopā bija 8221 reģistrēts HIV infekcijas gadījums, un katru gadu šī statistika aug par vidēji 300 jauniem infekcijas gadījumiem. Taču tie ir tikai reģistrētie inficēšanās gadījumi – patiesais inficēto skaits varētu būt pat divas reizes lielāks. 

Veikt testu tika aicināti visām frakcijām piederīgie deputāti, lai veicinātu izpratni par HIV izplatību, pievērstu uzmanību augstajiem HIV infekcijas rādītājiem Latvijā un lauztu pastāvošos stereotipus par iespējām inficēties ar HIV. Idejas iniciatore, Rīgas domes deputāte Antoņina Ņenaševa uzsver: “Politiskā atbildība par sabiedrības veselību izpaužas arī kā sabiedrības informēšana. Rīga iestājas par to, lai visi cilvēki būtu informēti par savu statusu un tādējādi arī pasargāti.”

Kā liecina Pasaules Veselības organizācijas dati, proporcionāli iedzīvotāju skaitam Latvija HIV gadījumu skaita ziņā ieņem pirmo vietu Eiropas Savienībā (ES). HIV izplatība uz 100 000 iedzīvotājiem Latvijā ir trīs reizes augstāka nekā vidēji ES. Šī gada janvārī Latvijā kopā bija 8221 reģistrēts HIV infekcijas gadījums, un katru gadu šī statistika aug par vidēji 300 jauniem infekcijas gadījumiem. Taču tie ir tikai reģistrētie inficēšanās gadījumi – patiesais inficēto skaits varētu būt pat divas reizes lielāks. 

Ar HIV profilakses punktiem visā Latvijā, kuros var veikt bezmaksas HIV eksprestestu, var iepazīties ŠEIT

Avots: Rīgas domes komunikācijas pārvaldes raksts “Rīgas domes deputāti Pasaules AIDS dienā pievērš uzmanību HIV izplatībai“. 

Tev varētu arī interēsēt:

Vienotā ceļā uz kopīgiem mērķiem: LSK Komiteju un programmu līderi tiekas ikgadējā seminārā

22.aprīlī 2024 Komitejas
18. aprīlī Rīgā notika LSK reģionālo Komiteju izpilddirektoru, struktūrvienību un programmu vadītāju sanāksme, vērtējot 2023. gada veikumu un izvirzot uzdevumus turpmākajam. Tika runāts arī par nākotnes vīzijām un realizācijas iespējām ekonomiskās izaugsmes, ārkārtas situāciju pārvaldīšanas, LSK biedru un brīvprātīgo statusa nostiprināšanā un Komiteju aktīvu iesaistīšanos projektu īstenošanā. Ar iedvesmojošu uzrunu pasākuma dalībniekus sveica LSK Prezidente …

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …