Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Notiekot karadarbībai Ukrainā, kas izraisījusi vispārēju humāno krīzi, Sarkanais Krusts Ukrainā un citās valstīs dara visu iespējamo, lai palīdzētu cietušajiem iedzīvotājiem.

Ukrainas Sarkanais Krusts līdz šim ir izdalījuši vairāk nekā 90 000 pārtikas un higiēnas paku, sadarbojoties ar glābšanas dienestiem, piedalījies iedzīvotāju evakuēšanā, nodrošinājuši pirmās palīdzības apmācības. Vismaz 3000 jaunu brīvprātīgo pievienojušies Ukrainas Sarkanajam Krustam.

Polijas Sarkanais Krusts piedāvājis materiālo palīdzību tiem, kas bēg no kara plosītās valsts. Piedāvāta arī izmitināšana un organizēta pazudušo ģimenes locekļu meklēšana. Polijas SK nosūtījis savu medicīnas darbinieku komandu uz Ukrainu. 20 palīdzības vienības sniegušas psihosociālo un medicīnisko palīdzību. Kopā to snieguši 450 apmācīti brīvprātīgie.

Krievijas Sarkanais Krusts izsniedzis vismaz 187 tonnas humānās palīdzības tiem iedzīvotājiem, kuri no Ukrainas austrumu daļām bēguši uz Krieviju. Izniegts apģērbs, higiēnas piederumi, nepieciešamās lietas bērniem.

Ungārijas Sarkanais Krusts tiem, kas bēg no konflikta zonas piedāvātas siltās maltītes, dzērieni, psiholoģiskais atbalsts. Tāpat Ungārijas SK nosūtījis 25 tonnas ar humāno palīdzību.

Moldovas Sarkanais Krusts uzņemšanas centros sniedzis palīdzību bēgļiem. Izdalītas maltītes, dzērieni un citām pamatvajadzībām nepieciešamās lietas.

Rumānijas Sarkanais Krusts bēgļu vidū izplatījis SIM kartes saziņai ar tuviniekiem. Tāpat sniegta humānā palīdzība tiem, kam tā bijusi nepieciešama. Rumānijas SK piedalījies uzņemšanas centru aprīkošanā. 18 kravas automašīnas ar humāno palīdzību tikušas nogādātas uz Ukrainu.

Slovākijas Sarkanais Krusts cietušajiem sniedzis pirmo palīdzību. Tāpat piedāvāta izmitināšana, izsniegta humānā palīdzība pamatvajadzību nodrošināšanai, kā arī veikta COVID-19 testēšana.

Lietuvas Sarkanais Krusts aprīkojis 37 kravas automašīnas un 8 autobusus, kas nogādāja humāno palīdzību uz Ukrainu. Tāpat, sniegta palīdzība bēgļiem, kas ieradušies Lietuvā.