Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēgusies LSKJ Rīgas nodaļas akcija “Vēstuļu draugi”

08.jūlijā 2021 Jaunieši

Veiksmīgi norisinājusies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas brīvprātīgo organizētā akcija “Vēstuļu draugi”. No Lieldienām līdz Līgo brīvprātīgie jaunieši sūtīja svētku apsveikumus aprūpes centru senioriem, savukārt, starp svētkiem jauniešiem un senioriem bija iespēja sarakstīties, izmantojot vēstules par dažādām tēmām ar mērķi sniegt pozitīvas emocijas, palielināt komunikācijas iespējas pandēmijas laikā.

Projektā piedalījās 61 seniors no 3 aprūpes centriem un 41 jaunietis.

Gan seniori, gan jaunieši atzīst, ka vēstuļu sūtīšana ir kļuvusi par ar vien retāku tradīciju. Saņemot papīra vēstuli, tā šķiet daudz personīgāka un sirsnīgāka par telefonu ziņapmaiņu. Arī neklātienē pandēmijas laikā šī bija laba iespēja vienam otru iepriecināt ar mazu pārsteigumu – vēstuli.

Ko saka brīvprātīgie jaunieši?

“Šis projekts man palīdzēja uzdrošināties – līdz šim vēl nebiju piedalījies nevienā brīvprātīgo projektā. Tā būtu laba iespēja arī citiem, kuri grib iesaistīties, bet nav sanācis vai nepietiek drosmes.”

“Vēstuļu rakstīšana senioriem man pašam izraisīja ļoti labas emocijas – prieku, sirsnību, sirds siltumu. Klausoties citu brīvprātīgo pieredzē, es sapratu, ka arī nākamreiz atstātu vēstulē savu mobilā telefona numuru, lai seniori, kuriem grūti rakstīt, varētu piezvanīt.”

Liels paldies #LSK sociālās aprūpes centriem “Seda” Strenču novadā un “Ruba” Saldus novadā, kā arī ilggadējam sadarbības partnerim, Rīgas pašvaldības pansionātam  “Stella maris” par dalību un senioru atbalstu!

Liels paldies visiem brīvprātīgajiem, kuri atsaucās un iesaistījās! Īpašs paldies akcijas koordinatorei LSK brīvprātīgajai Ievai Siksalietei!

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem vietējā un starptautiskā līmenī turpinās

Aktuālās palīdzības programmas, ko LSK piedāvā bēgļiem no Ukrainas

Atzīmējot 10 gadu jubileju, LSK Vidzemes komitejas Lādezera nodaļa “atver durvis” interesentiem

18.maijā 2022 Projekti
Lādezera nodaļa ar 10 biedriem tika nodibināta 2012. gada 20. maijā.

LSK Daugavpilī projekta ietvaros šūšanā tiks apmācītas 10 sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes

17.maijā 2022 Projekti
Piesaistīto diplomēto sūšanas pasniedzēju vadībā 10 sievietes 150h garumā mācīsies šūt.

LSK Komiteju izpilddirektori, struktūrvienību un programmu vadītāji tiekas sanāksmē Bauskas novadā

10.maijā 2022 Komitejas
Tās laikā visi kopā atskatījās uz 2021. gadā paveikto un 2022. gadā īstenojamajām aktivitātēm