Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēgusies Eiropas Jaunatnes nedēļa “Mūsu nākotne mūsu rokās” 24. – 30.maijs

31.maijā 2021 Jaunieši

No 24. – 30. maijam 27 valstīs, kas piedalās Eiropas Savienības “Erasmus+” programmā, tostarp arī Latvijā, tika atzīmēta “Eiropas Jaunatnes nedēļa” (EJN2021). Daudzveidīgus pasākumus un aktivitātes kā tiešsaistē, tā klātienē jauniešiem piedāvāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk Latvijā, tai skaitā LSK Jaunatne. Šī gada temats “Mūsu nākotne ir mūsu rokās” īpašu uzmanību pievērsa jauniešu aktīvas līdzdalības, iekļaušanas un dažādības, veselības un garīgās veselības, dabas aizsardzības un ilgtspējas jautājumiem.

Vairāk informācija pieejama šeit un starptautiskajā tīmekļa vietnē: https://europa.eu/youth/week_en#eyw-youth-events

Piedāvājam ieskatu 3 LSK Jaunatnes organizētās aktivitātēs

24. maijā atklājot EJN 2021 JSPA organizētā diskusijā piedalījās 3 jaunieši, tai skaitā LSKJ pārstāve Vija Nāzere, kuri dalījās pieredzē un viedokļos par to, kas viņus motivē strādāt ar noteiktiem problēmjautājumiem, kā motivēt citus iesaistīties, un kāds atbalsts ir nepieciešams, lai jaunieši būtu aktīvāki un vēlētos aktīvi iestāties par kādu sabiedrībai aktuālu tematu, piemēram, līdzdalību demokrātiskajā dzīvē, veselību un garīgo veselību, iekļaušanu un dažādību, kā arī klimata izmaiņām un vides ilgtspēju.

Video ar paneļdiskusijas ierakstu pieejams 2 vietnēs:

  1. JSPA Facebook lapā;
  2. Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portālā LSM.LV šeit.

 

Paneļdiskusijas viesi:

  • Vija Nāzere – Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas vadītāja, brīvprātīgā, mentālās veselības projekta “ELP[A]” idejas autore. Veidojusi kampaņas un aktivitātes par jauniešu mentālo un fizisko veselību, kā arī veselīgu dzīvesveidu. 2. kursa medicīnas studente RSU.
  • Natālija Knipše – jauniešu pilsoniskās un politiskās iesaistes aktīviste kopš 2015. gada, patlaban – ANO Latvijas Jauniešu delegāte un maģistrantūras studente LU Juridiskajā fakultātē.
  • Diāna Ponaskova – invaliditātes aktīviste, sabiedrisko attiecību speciāliste, dziedātāja un aktīva četrriteņa braucēja, kas darbojas kultūras, NVO un sociālās uzņēmējdarbības jomās, mērķtiecīgi pārvarot barjeras starp sabiedrību un cilvēkiem ar invaliditāti.

Diskusiju vadīja improvizators Vilhelms Karlsons.

27. maijā norisinājās 2 tematiski pasākumi:

  1. Vebinārs jauniešiem par mentālo veselību “Kā “nepanikot” izvēļu priekšā?” kopā ar psihoterapeiti Katrīnu Žaltkovsku. Ņemot vērā to, ka šī gada EJN2021 vadmotīvs bija “Mūsu nākotne ir mūsu rokās”, vebināra mērķis bija veicināt jauniešu prasmi izprast, kur rodas trauksme un panika, kā to atpazīt, kā arī, kā strādāt ar sevi dažādās stresa situācijās un panikas lēkmēs, tuvojoties eksāmeniem, sesijām un studiju vai citu tālāko gaitu izvēles procesam.
  2. “Dzīvā bibliotēka” jeb stāstu vakars ar 4 viesiem no LGBTQ+ kopienas Latvijā. Pasākuma mērķis bija sekmēt iecietību, sapratni. Jaunieši ar dažādu seksuālo orientāciju dalījās savā pieredzē, kā runāt ar ģimeni, tuvākajiem draugiem un kā reaģēt uz apkārtējās sabiedrības atšķirīgajiem viedokļiem un reakcijām.

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem vietējā un starptautiskā līmenī turpinās

Aktuālās palīdzības programmas, ko LSK piedāvā bēgļiem no Ukrainas

Atzīmējot 10 gadu jubileju, LSK Vidzemes komitejas Lādezera nodaļa “atver durvis” interesentiem

18.maijā 2022 Projekti
Lādezera nodaļa ar 10 biedriem tika nodibināta 2012. gada 20. maijā.

LSK Daugavpilī projekta ietvaros šūšanā tiks apmācītas 10 sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes

17.maijā 2022 Projekti
Piesaistīto diplomēto sūšanas pasniedzēju vadībā 10 sievietes 150h garumā mācīsies šūt.

LSK Komiteju izpilddirektori, struktūrvienību un programmu vadītāji tiekas sanāksmē Bauskas novadā

10.maijā 2022 Komitejas
Tās laikā visi kopā atskatījās uz 2021. gadā paveikto un 2022. gadā īstenojamajām aktivitātēm