Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēgušās LSK Rēzeknes komitejas piedāvātās 6 apmācību programmas jauniešiem

15.decembrī 2015 Uncategorized

15 pagastu jaunieši pabeidza apmācību ciklu LSK Rēzeknes komitejas piedāvātās 6 apmācību programmās

 2015.gada 12.decembrī notika pēdējā no sešām tēmām jauniešu apmācībās projektā „Jauniešu izglītošana”, ko organizēja LSK Rēzeknes komiteja ar Rēzeknes novada pašvaldības piešķirto finansējumu.

IMG_8777Pirmā nodarbība „Veselīgs dzīvesveids” notika šā gada aprīlī, kur jaunieši tika izglītoti teorētiski, kā arī notika praktiskas nodarbības veselīga uztura, ēdiena izzināšanā un aktīvās sporta nodarbības. Nodarbības vadīja Rēzeknes Augstskolas lektori Nellija Kivkucāne un Aivars Kaupužs.

Pēc vasaras brīvdienām jaunieši tika pulcināti atkārtoti, lai uzsāktu lielo apmācību ciklu tēmās Sarkanā Krusta un Latvijas Sarkanā Krusta vēsture, pamatprincipi, pirmā palīdzība – lektore Gunta Krukovska. Jaunieši varēja piedalīties praktiskās nodarbībās, un paši sniegt pirmo palīdzību nelaimē nonākošam cilvēkam. Tāpat, visi jaunieši tika aizvesti ekskursijā uz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rēzeknes brigādes biroju. Te mediķis Ināra Tirole labprāt izstāstīja dienesta funkcijas, iepazīstināja ar darbinieku darba pienākumiem, izrādīja operatīvās vienības mašīnu.

Nākamo nodarbību tēmas – nevardarbīgā komunikācija, cilvēcība un diskriminācija. Lai veicinātu jauniešos līdzcietību un mazinātu vienaldzību lektore Dina Skrebinska strādāja ar jauniešiem praktiski, liekot pašiem iedziļināties šo problēmu risināšanā.IMG_8763

Noslēguma tēmā „Seksuālā veselība” bija ieradušies lektori no organizācijas Papardes zieds – Gatis Pavārs un Rita Kubuliņa, lai jauniešus iepazīstinātu ar vienu no vairākiem darbības virzieniem – jauniešu apmācībām. Jaunieši atzīst, ka jaunu cilvēku tiesības un vajadzības ir cieši saistītas ar visiem seksuālās un reproduktīvās veselības (SRV) jomas jautājumiem un ka jauniešu reproduktīvajai veselībai nepieciešama īpaša pieeja.

Lektori iepazīstināja jauniešus, ka Jauniešu veselības un izglītības centrs nodrošina veselības profilakses un izglītības pakalpojumus jauniešiem. Lekciju gaitā jauniešus iepazīstināja ar vienaudžu izglītības programmu, pastāstīja, ka pastāv konsultācijas neklātienē (karstais pasts) un dalīja informatīvos izdevumus. Lekcijas laikā tika apskatītas jauniešu interesējošas tēmas kā Kontracepcija, Vai es esmu Tam gatavs/a, Atkarības u.c interesējošie jautājumi.

IMG_8874IMG_885912.decembrī notika noslēguma pasākums, kad jauniešiem tika pasniegts apliecinājums par piedalīšanos jauniešu apmācībās un dažādas veicināšanas

dāvanas – LSK kalendārs, T-krekliņi ar SK simboliku, pildspalvas, atstarotāji un nozīmītes.

Projektā piedalījās 15 jaunieši no  7 pagastiem – Audriņu, Sakstagala, Kaunatas, Čornajas, Maltas, Ozolaines, Griškānu.

Noslēgumā notika jauniešu anonīma anketēšana. Jaunieši novērtēja piedāvātas apmācības ar 5 ballēm (no 1-5 skalā). Visinteresantākās tēmas, kuras atzīmēja jaunieši ar visaugstāko vērtējumu  bija seksuālā veselība, pirmā palīdzība, nevardarbīgā komunikācija. Visu pagastu jaunieši ir gatavi uzņemt LSK
Jaunatnes Rēzeknes nodaļas jauniešus savās skolās vai jauniešu centros, lai turpinātu sadarbību. Daudzi ir gatavi dibināt savos pagastos LSK Jauniešu nodaļas, lai izglītotu arī savus vienaudžus par interesējošām tēmām.

Tāpat, jaunieši izteica vēlmi padziļināt zināšanas tādās tēmās, kā pirmā palīdzība, SK un LSK vēsture, nevardarbīgā komunikācija un seksuālā veselība. Jaunieši šajā apmācību ciklā ieguva jaunas zināšanas, pieredzi, informāciju, kas noderēs praktiskās dzīves situācijās, jaunus draugus, jautru kompāniju, un visi novērtēja, ka šo laiku pavadīja lietderīgi.

Ziņa publicēta 15.12.2015.

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.