Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēgušās LSK Jaunatnes vasaras apmācībās “Cik maksā izglābt pasauli?”

05.septembrī 2022 Jaunieši

No 22. līdz 25. augustam Abragciemā, Talsu novadā, norisinājās Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) vasaras apmācības 2022 “Cik maksā izglābt pasauli?”. Apmācības, kuras tiek organizētas vairākas reizes gadā, ir iespēja pulcināt jaunus un pieredzējušus LSKJ biedrus un brīvprātīgos, lai dalītos pieredzē, gūtu iespaidus un iedvesmu no LSKJ nodaļām visā Latvijā.

Apmācībās piedalījās 29 dalībnieki no 7 Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) komitejām, iekļaujot 9 LSKJ nodaļas.

Apmācību galvenie mērķi bija veicināt jauniešu: 

  1. kompetences par NVO finansiālo neatkarību;
  2. kompetences projektu pieteikumu izveidē;
  3. kompetences par sociālās uzņēmējdarbības pamatprincipiem;
  4. zināšanas par LSK darbību un sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem, gūt pieredzi no citām LSKJ nodaļām iniciatīvu projektu realizēšanā.

 

Dienas tika pavadītas darbīgā noskaņā, bet, neskatoties uz to, dalībniekiem bija iespēja izbaudīt tuvumā esošās jūras noskaņas un pēdējā vakarā tika gatavots atvadu ugunskurs, kur dalībnieki no sirds varēja izpausties spēlējot ģitāru un dziedot kopā. 

Dažas dalībnieku atziņas no apmācībām:

“Ieguvu jaunus kontaktus ar cilvēkiem no visas Latvijas, motivāciju rīkoties tālāk, izpalīdzēt citiem.”

“Ieguvu jaunas emocijas. Izbaudīju atmosfēru. Guvu tik ļoti vajadzīgo motivāciju darīt vēl vairāk un iesaistīties pasākumos.”

“Roku rokā, iesim kopā! Dzīvē nekad nekas nenotiek kā plānots.”

“Es uzzināju daudz par NVO un sociālajiem uzņēmējiem, kā arī veidoju priekštatu par projektu rakstīšanu. Un atradu daudz draugu no visas Latvijas.”

 

Kā daļa no apmācību programmas, norisinājās LSKJ nodaļu pieredzes nodošana, kur nodaļas tika aicinātas prezentēt savu darbību iepriekšējā gada laikā un stāstīt par projektiem, kurus tās īsteno. Tās nodaļas, kuru pārstāvji nevarēja ierasties, tika aicinātas atsūtīt video prezentācijas. Iepazīties ar nodaļu prezentācijām un video iespējams ŠEIT!

Izsakām lielu pateicību visām komitejām, kuras atbalstīja savus jauniešus!

 

Apmācības “Cik maksā izglābt pasauli?” tiek finansētas projekta “LSKJ kapacitātes un ilgtspējas celšana nacionālā līmenī” projekta Nr. AIF/2021/IK/172 ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Apmācību ietvaros notika projektu “ELPA[3]”, “Viena dzīvība-četras pilsētas” un “Es izvēlos dzīvi!” pieredzes nodošanas lekcijas. Projekti “Elpo, lai priecātos 3”, “Viena dzīvība-četras pilsētas” un “Es izvēlos dzīvi!” tiek finansēti ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.