Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti

Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija

  • sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”,
  • popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību.

Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas nodaļas brīvprātīgo komanda organizēja 10 izglītojošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem, kuras ikdienā uzturas ĪUM  “Burtnieks”. Projekta laikā tā dalībnieki vairāk iepazina Latvijas dabu, izzināja tās daudzveidību Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas 100-gades laikā dalībnieki mācījās par mākslu. Tāpat, projekta laikā tika apmeklēti sporta svētki piedzīvojumu parkā “Tarzāns” (Jūrmalā), kur dalībnieki varēja pieņemt dažādus sportiskus izaicinājumus. Savukārt, Adventa laikā ikvienam bija iespēja apmeklēt kino un izstādi “Trušu māja”.

Radošajās darbnīcās LSKJ jaunieši kopā ar bērniem veidoja gan apsveikumus, gan dekorācijas un cepa gardumus organizēto pasākumu “Zelta rudens”, “Ziemas prieki” un “Valentīna diena” ietvaros.

Bērni un jaunieši piedalījās nodarbībā par to, kā atpazīt un izvairīties no vardarbības. Sociālās distancēšanās laikā darbnīcas notika citādākā formātā – bērni un jaunieši saņēma materiālus, inventāru un instrukcijas, kā radoši un sportiski izpausties.

Projekta laikā jaunieši kopā ar video entuziastu Emīlu Smiļģi izveidoja informatīvu video par brīvprātīgo darbu LSKJ un iespējām tajā iesaistīties.

Video par LSKJ ŠEIT

LSKJ brīvprātīgajiem no dažādām vietām Latvijā bija iespēja apgūt afišu veidošanas pamatus kopā ar pasniedzēju Māru Zīliņu.  

Projekta rezultāti un gūtā pieredze tika prezentēta arī citām LSKJ nodaļām LSKJ konferencē 2019. gada rudenī un nodaļu pārstāvju apmācībās 2020. gada pavasarī. Minētajos pasākumos tika sniegta informācija arī par Eiropas Solidaritātes Korpusa (ESK) iespējām, jauniešu ideju īstenošanā. Vairāk informācijas par ESK lasi ŠEIT!

Rezultāti

Projektā iesaistījās 45 bērni, 21 vecāks. Aktivitāšu organizēšanā kopā ar projekta komandu iesaistījās 21 brīvprātīgais no Rīgas. Katra no mērķa grupām guva gan pozitīvas emocijas, gan jaunas zināšanas un pieredzi. Lai veicinātu sociālo integrāciju, diskriminācijas un vardarbības mazināšanu sabiedrībā, arī turpmāk LSKJ Rīgas nodaļa organizēs aktivitātes ĪUM “Burtnieks” esošajām ģimenēm.

Ja vēlies iesaistīties brīvprātīgajā darbā un pievienoties LSKJ Rīgas nodaļas komandai raksti mums LSKJ Facebook lapā vai aizpildi elektronisko brīvprātīgā pieteikumu ŠEIT vai zvani, raksti un nāc ciemos. 

LSKJ kontakti ŠEIT

Projekts “Rosība Burtniekā” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinām jauniešus piedalīties vebinārā “Domu un emociju spēks. Ieradumi, kas maina dzīvi.”

11.jūnijā 2021 Projekti
17. jūnijā notiks vebinārs "Domu un emociju spēks. Ieradumi, kas maina dzīvi.", kuru vadīs Dr.psych. Tatjana Uzole.

LSK Latgales komiteja uzsāk projekta “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana” īstenošana

11.jūnijā 2021 Komitejas
LSK Latgales komiteja jūnija sākumā parakstīja sadarbības līgumu ar Aktīvo Iedzīvotāju fondu (AIF), lai īstenotu projektu “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana”.

ANO Bēgļu aģentūra veikusi pētījumu: starptautiskās aizsardzības saņēmēji optimistiski vērtē savu nākotni Baltijas valstīs

Vairāk kā 20 izcelsmes valstu starptautiskās aizsardzības saņēmēju viedokļi par piedzīvoto integrācijas pieredzi.

LSK Latgales komitejas pasākums “Bērniem droša vasara”

11.jūnijā 2021 Komitejas
LSK Latgales komitejā no 25. maija līdz 3. jūnijam norisinājās pasākums "Bērniem droša vasara".

Sācies Jūnijs mentālajai veselībai: aicinām piedalīties vērtīgos vebināros

07.jūnijā 2021 Uncategorized
Aicinām uz 3 vebināriem angļu valodā “Jūnijs – garīgajai veselībai” jeb “June for Mental Health”

Starptautiskā brīvprātīgo kustība: biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” un Vācijas Sarkanais Krusts paraksta jaunu Saprašanās memorandu

04.jūnijā 2021 Starptautiskā sadarbība
2021. gada maijā LSK un Vācijas Sarkanais Krusts (VSK) parakstījuši Saprašanās memorandu, lai veicinātu sadarbības stiprināšanu starptautiskās brīvprātīgo kustības jomā.