Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzas sieviešu atbalsta grupas projektā “Pabūsim kopā”

5. novembrī Šarlotes ielā 1B, Rīgā, norisinājās pēdējās divas Sieviešu atbalsta grupas nodarbības, kas tika organizētas Latvijas iedzīvotājām ar bēgļu vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgajām projekta “Pabūsim kopā” (Līg.nr. DIKS-20-472-lī) ietvaros.

Projekta laikā kopā notika astoņas sieviešu atbalsta grupas nodarbības:

  1. Iepazīšanās, dažādas “ledus laušanas aktivitātes”, diskusijas par turpmākajām tēmām, kuru vadīja psiholoģe un personīgās izaugsmes trenere Nataļja Gudakovska;
  2. Sievietes loma Latvijā un pasaulē, kuru vadīja psiholoģe un personīgās izaugsmes trenere Nataļja Gudakovska;
  3. Mazā uzņēmējdarbība un tikšanās ar veiksmīgu uzņēmēju no Taizemes Natrada Rienthong. Nodarbību vadīja dažādu jomu speciāliste un mācību vadītāja Inese Šubevica;
  4. Pirmā palīdzība, ko dalībniecēm pasniedza vecākā sociālā darbiniece, pirmās palīdzības apmācības stažiere, pirmās palīdzības sniedzēja Inese Vintiša;
  5. Bērnu audzināšana digitālajā laikmetā vadīja Rīgas Stradiņa universitātes studente, Pediatrijas pulciņa biedre Anete Šperberga;
  6. Rokdarbu darbnīca – stikla šķīvju gatavošana – stikla meistare Anna Varnase;
  7. Sociālā aprūpe; 
  8. Sociālā aizsardzība bēgļiem un patvēruma meklētājiem Latvijā, vadīja sociālā darbiniece un mentore Santa Krūmiņa.

Sieviešu atbalsta grupās kopā piedalījās 26 personas, tai skaitā, sievietes ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgās un 3 tulki, kas tika piesaistīti sadarbībā ar biedrību “Patvērums “Drošā māja””.

Projekta ietvaros sākotnēji bija plānots organizēt 7 nodarbības, kurās iesaistīsies aptuveni 10 sievietes ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgās, taču atsaucība bija lielāka, kā paredzēts.

Pēdējās nodarbības laikā ar dalībniecēm tika pasniegtas gardas pārsteiguma pateicības dāvanas un pārrunātas notikušās nodarbības. Tika secināts, ka visnoderīgākā nodarbība bija par mazo uzņēmējdarbību, kā arī dzirdēt pieredzes stāstu no jaunās uzņēmējas, kūku cepējas, kūku dizaineres un konditorejas “Kapok?” dibinātājas Natrada Rienthong no Taizemes. Tāpat noderīga esot bijusi tikšanās par bērnu audzināšanu un, protams, par sociālo aprūpi un pieejamajiem sociālajiem pakalpojumiem.

Jautājot, ko dāmas vēl gribētu apmeklēt, kad tiks rīkots nākamais šāda veida projekts, tika secināts, ka tas, kas šobrīd pietrūkst ir sarunu klubi, kur praktizēt latviešu sarunvalodu, kā arī pietrūkst apkopotas informācijas par to, kur meklēt padomus, kas saistīti ar dažādiem normatīvajiem aktiem un likumdošanu.

Sieviešu atbalsta grupas dalībnieces ir priecīgas un pateicīgas par iespēju iesaistīties projektā.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.