Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Maijā sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmuši 90 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa un alternatīvo statusu

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) jau pusgadu, sākot no 2019.gada 1. decembra, pamatojoties uz 2019. gada 4. novembra iepirkuma līgumu ar SIF par  „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, sniedz atbalstu patvēruma meklētājiem, kas dzīvo Patvēruma meklētāju centrā (PMC), Muceniekos, un personām, kuras ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu un dzīvo ārpus PMC.

Gan maija mēnesī, gan vidēji pusgada laikā pakalpojumu sniedza 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada maijā saņēma 90 klienti,  no kuriem 19 klienti patstāvīgi dzīvo ārpus Patvēruma meklētāju  centra, visi – Rīgā. Vidēji pusgada laikā mēnesī tika apkalpoti 85 klienti.

Klientu vidū maija mēnesī bija 21 sieviete, 36 vīrieši un 33 bērni, no kuriem 22 ir skolēni. Pusgada laikā apkalpoti 32% sieviešu un 68% vīriešu. Proporcionāli  tas ir ļoti līdzīgs sieviešu un vīriešu skaits kā 2018. gadā un 2019. gadā, kad LSK sniedza šo pakalpojumu, gan arī š.g. maija mēnesī.

Šī perioda laikā vidējais klientu vecums (vecuma grupā no 18-60) bija 33 gadi, savukārt kopējais klientu vidējais vecums – 26 gadi, kas arī ir ļoti līdzīgs iepriekšējos gados novērotajam.

Līdzīgi kā iepriekšējos periodos un pēdējā pusgada laikā, tostarp maijā, galvenās klientu izcelsmes valstis bija Azerbaidžāna, Krievija, Gruzija, Afganistāna, Ēģipte, Irāna u.c.

Maijā sociālie darbinieki un sociālie mentori, sadarbībā ar vecākiem un skolām, turpināja palīdzēt skolēniem attālināti mācīties un sekmīgi pabeigt skolu. Maija mēnesī klientu vidū bija 22 skolēni, kas mācās, sākot no 2. līdz 11. klasei.

LSK turpināja sniegt psihoemocionālu, informatīvu un praktisku palīdzību klientiem, kuri cieš no postraumatiskā sindroma, tādejādi mazinot personu trauksmi un palīdzot rast risinājumus sociāli izolētiem, bez sociālā atbalsta esošiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuriem ir grūtības izprast esošo situāciju un atbilstoši reaģēt gan savas atšķirīgās kultūrvēsturiskās izcelsmes, gan izglītības un valodas barjeras dēļ.

Tāpat, LSK maijā turpināja regulāri informēt klientus par noteikto kārtību un izmaiņām valstī saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību, dalīt klientiem informatīvus materiālus par piesardzības veidiem, lai preventīvi novērstu klientu saslimšanu ar šo vīrusu. Neviens klients uz 01.06.2020. nav saslimis ar COVID-19. Turklāt, saistībā ar valdības pieņemto noteikumu par sejas masku izmantošanu, pārvietojoties sabiedriskajā transportā, LSK izdalīja maskas patstāvīgi dzīvojošiem klientiem.

LSK maija mēnesī turpināja sadarboties ar valsts iestādēm, vietējām un ārvalstu nevalstiskajām organizācijām, piemēram, biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, biedrību “Patvērums “Drošā māja””, Tulku koordinācijas centru, Latvijas Cilvēktiesību centru, Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijā pārstāvniecību, ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR), Rīgas mācību iestādēm, kurās mācās klientu bērni. Veiksmīga sadarbība izveidojās ar Ropažu novada vidusskolu, kurā tika uzņemts viens pamatskolas sagatavošanas grupas skolēns, patvēruma meklētājs.

Maija mēnesī PMLP statusu nepiešķīra nevienam klientam, taču lēma par lietas izskatīšanas pagarinājumu diviem klientiem.  PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 4 Krievijas un 2 Pakistānas pilsoņi, savukārt negatīvs Administratīvais tiesas lēmums par statusa piešķiršanu bija 1 Gruzijas un 4 Tadžikistānas pilsoņiem. Uz 31.05.2020. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 23 klienti.

LSK ir sagatavojis informatīvu ziņojumu par pusgadā (no 2019. gada 1. decembra līdz 2020. gada 1. jūnijam) paveikto programmas ietvaros, kas lejupielādējams ŠEIT, kā arī publicēts LSK Facebook lapā www.facebook.com/LatvijasSarkanaisKrusts un Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā www.sif.gov.lv.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Sabiedrības integrācijas fonds

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 67078226

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vienotā ceļā uz kopīgiem mērķiem: LSK Komiteju un programmu līderi tiekas ikgadējā seminārā

22.aprīlī 2024 Komitejas
18. aprīlī Rīgā notika LSK reģionālo Komiteju izpilddirektoru, struktūrvienību un programmu vadītāju sanāksme, vērtējot 2023. gada veikumu un izvirzot uzdevumus turpmākajam. Tika runāts arī par nākotnes vīzijām un realizācijas iespējām ekonomiskās izaugsmes, ārkārtas situāciju pārvaldīšanas, LSK biedru un brīvprātīgo statusa nostiprināšanā un Komiteju aktīvu iesaistīšanos projektu īstenošanā. Ar iedvesmojošu uzrunu pasākuma dalībniekus sveica LSK Prezidente …

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …