Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Maijā sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmuši 90 patvēruma meklētāji, personas ar bēgļa un alternatīvo statusu

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) jau pusgadu, sākot no 2019.gada 1. decembra, pamatojoties uz 2019. gada 4. novembra iepirkuma līgumu ar SIF par  „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, sniedz atbalstu patvēruma meklētājiem, kas dzīvo Patvēruma meklētāju centrā (PMC), Muceniekos, un personām, kuras ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu un dzīvo ārpus PMC.

Gan maija mēnesī, gan vidēji pusgada laikā pakalpojumu sniedza 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada maijā saņēma 90 klienti,  no kuriem 19 klienti patstāvīgi dzīvo ārpus Patvēruma meklētāju  centra, visi – Rīgā. Vidēji pusgada laikā mēnesī tika apkalpoti 85 klienti.

Klientu vidū maija mēnesī bija 21 sieviete, 36 vīrieši un 33 bērni, no kuriem 22 ir skolēni. Pusgada laikā apkalpoti 32% sieviešu un 68% vīriešu. Proporcionāli  tas ir ļoti līdzīgs sieviešu un vīriešu skaits kā 2018. gadā un 2019. gadā, kad LSK sniedza šo pakalpojumu, gan arī š.g. maija mēnesī.

Šī perioda laikā vidējais klientu vecums (vecuma grupā no 18-60) bija 33 gadi, savukārt kopējais klientu vidējais vecums – 26 gadi, kas arī ir ļoti līdzīgs iepriekšējos gados novērotajam.

Līdzīgi kā iepriekšējos periodos un pēdējā pusgada laikā, tostarp maijā, galvenās klientu izcelsmes valstis bija Azerbaidžāna, Krievija, Gruzija, Afganistāna, Ēģipte, Irāna u.c.

Maijā sociālie darbinieki un sociālie mentori, sadarbībā ar vecākiem un skolām, turpināja palīdzēt skolēniem attālināti mācīties un sekmīgi pabeigt skolu. Maija mēnesī klientu vidū bija 22 skolēni, kas mācās, sākot no 2. līdz 11. klasei.

LSK turpināja sniegt psihoemocionālu, informatīvu un praktisku palīdzību klientiem, kuri cieš no postraumatiskā sindroma, tādejādi mazinot personu trauksmi un palīdzot rast risinājumus sociāli izolētiem, bez sociālā atbalsta esošiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuriem ir grūtības izprast esošo situāciju un atbilstoši reaģēt gan savas atšķirīgās kultūrvēsturiskās izcelsmes, gan izglītības un valodas barjeras dēļ.

Tāpat, LSK maijā turpināja regulāri informēt klientus par noteikto kārtību un izmaiņām valstī saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību, dalīt klientiem informatīvus materiālus par piesardzības veidiem, lai preventīvi novērstu klientu saslimšanu ar šo vīrusu. Neviens klients uz 01.06.2020. nav saslimis ar COVID-19. Turklāt, saistībā ar valdības pieņemto noteikumu par sejas masku izmantošanu, pārvietojoties sabiedriskajā transportā, LSK izdalīja maskas patstāvīgi dzīvojošiem klientiem.

LSK maija mēnesī turpināja sadarboties ar valsts iestādēm, vietējām un ārvalstu nevalstiskajām organizācijām, piemēram, biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, biedrību “Patvērums “Drošā māja””, Tulku koordinācijas centru, Latvijas Cilvēktiesību centru, Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijā pārstāvniecību, ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR), Rīgas mācību iestādēm, kurās mācās klientu bērni. Veiksmīga sadarbība izveidojās ar Ropažu novada vidusskolu, kurā tika uzņemts viens pamatskolas sagatavošanas grupas skolēns, patvēruma meklētājs.

Maija mēnesī PMLP statusu nepiešķīra nevienam klientam, taču lēma par lietas izskatīšanas pagarinājumu diviem klientiem.  PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 4 Krievijas un 2 Pakistānas pilsoņi, savukārt negatīvs Administratīvais tiesas lēmums par statusa piešķiršanu bija 1 Gruzijas un 4 Tadžikistānas pilsoņiem. Uz 31.05.2020. Administratīvo tiesu pēc PMLP pārsūdzētā lēmuma gaida 23 klienti.

LSK ir sagatavojis informatīvu ziņojumu par pusgadā (no 2019. gada 1. decembra līdz 2020. gada 1. jūnijam) paveikto programmas ietvaros, kas lejupielādējams ŠEIT, kā arī publicēts LSK Facebook lapā www.facebook.com/LatvijasSarkanaisKrusts un Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā www.sif.gov.lv.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Sabiedrības integrācijas fonds

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 67078226

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā latviešu valodas pasniedzēju integrācijas kursiem Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem.

28.maijā 2024 Darba iespējas
LSK uz noteiktu laiku aicina darbā latviešu valodas pasniedzēju integrācijas kursiem Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem. Latviešu valodas pasniedzēja pakalpojumi būs nepieciešami trīs integrācijas kursu ietvaros, katrs kurss ilgst 5 dienas, 4 stundas dienā. Kursu norises datumi: 17.-21. jūnijs, 9:00-13:00 (6-9 gadus veca grupa) 8.-12. jūlijs, 9:00-13:00 (10-12 gadus veca grupa) 12.-16. augusts, 9:00-13:00 (6-9 gadus veca …

Ungārijas un Lietuvas SK kolēģi apciemo Latviju un iepazīstas ar sociālā atbalsta programmām

24.maijā 2024 Starptautiskā sadarbība
LSK turpina aktīvi stiprināt savu sadarbību ar citu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām. 22. un 23. maijā kolēģi no Ungārijas SK, Lietuvas SK un Starptautiskās SKSP federācijas viesojās Latvijā, lai vairāk iepazītos ar LSK sociālā atbalsta pakalpojumiem. Pirmajā dienā tika apciemota LSK Kurzemes komiteja. Tur kolēģi tuvāk iepazina komitejas darbu, sociālos centrus “Stūrīši” un “Laidze”, …

Stiprini sevi, lai palīdzētu citiem: apgūsti pirmo psiholoģisko palīdzību kopā ar LSK

Paātrināti sirdspuksti, sapinušās domas, trīcošas rokas un vispārēja neziņa, ko darīt, kā rīkoties. Vai esi kādreiz piedzīvojis/usi šādas sajūtas? Varbūt Tavi draugi vai tuvinieki tās ir izjutuši? Kā Tu reaģēji šādās situācijās? Vai biji pārliecināts/a par savu rīcību? Ir tik daudz jautājumu, bet patiesība ir tā, ka mēs dzīvojam laikā, kad katru dienu mūs pavada …

HIV profilakses punkti Latvijā piedalās Eiropas pavasara testēšanas nedēļas akcijā

No 20. līdz 27. maijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Eiropas pavasara testēšanas nedēļa. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina  iedzīvotājus izmantot iespēju  veikt testu uz HIV, B un C hepatītu bez maksas un anonīmi. Katru gadu HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni …

Sarkanais Krusts un neitralitāte: pamatprincips ikdienā un globālo krīžu laikā

20.maijā 2024 Pirmā palīdzība
2024. gada 8. jūnijā Latvijā notiks 10. Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Atgādinām, ka saskaņā ar Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības pamatprincipiem, tostarp neitralitāti, LSK neslēdz vienošanās ar politiskām partijām vai to apvienībām par atbalstu atsevišķam politiskajam spēkam. Tomēr LSK vienmēr ir aicinājusi partijas savās programmās ietvert:       sociālās līdztiesības un labklājības veicināšanu;       sabiedrības …

Aicinām darbā Veselības veicināšanas programmas vadītāju

LSK aicina savai komandai pievienoties VESELĪBAS VEICINĀŠANAS PROGRAMMAS VADĪTĀJU Darba vieta: LSK sekretariāts, Šarlotes ielā 1D, Rīgā, LV-1001, pilna klātienes darba režīmā. Galvenie pienākumi: Uzturēt un attīstīt LSK veselības veicināšanas programmas pasākumus sadarbībā ar valsts un pašvaldības iestādēm , citām nevalstiskām organizācijām; Plānot, koordinēt, īstenot un novērtēt veselības veicināšanas pasākumus (projektus); Sniegt un sagatavot nepieciešamo …