Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSKJ Rīgas nodaļas brīvprātīgie iegūst jauniešu iniciatīvu projekta finansējumu

25.augustā 2023 Jaunieši

Par godu Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) simtgadei, Rīgas nodaļas jaunieši šī gada pavasarī nāca klajā ar ideju rīkot vairākus pārgājienus, kur kopā tiktu mēroti 100 kilometri. Jūnijā tika uzsākta projekta “100 km pārgājiens LSKJ simtgadei” īstenošana.  Šobrīd ir aizvadīti četri no sešiem pārgājieniem. Katrs pārgājiens veltīts kādai no LSKJ darbības jomai. 

Maijā LSKJ brīvprātīgo komanda piedalījās Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotajā jauniešu iniciatīvu konkursā, kā rezultātā ieguva 300 EUR, lai finansiāli atbalstītu trīs no sešiem pārgājieniem.

Iniciatīvu projekta mērķis bija sekmēt un veicināt jauniešu iesaisti fiziskajās aktivitātēs, organizējot pārgājienus. Raisīt diskusijas par tēmām, kā veselības veicināšanu un atbildību par ilgtspējīgu vidi, sociālās iekļaušanas veicināšanu, diskrimināciju un vardarbības mazināšanu. Iekļaut augsta riska jauniešu grupas jēgpilnās un izglītojošās aktivitātēs.

20. jūnijā norisinājās ”Sociālās iekļaušanas 10 km pārgājiens” kopā ar dienas centra ”Stropiņš” bērniem un jauniešiem. Mūsu brīvprātīgie bija sagatavojuši fotoorientēšanās, apzinātības, elpošanas, muzicēšanas un zīmēšanas aktivitātes Anniņmuižas parkā, Rīgā. Finišā visus gaidīja gardas picas. 29. jūlijā jaunieši devās ”Diskriminācijas un vardarbības atpazīšanas 15 km pārgājienā”, baudot sauli un jūru Vecāķu pludmalē. Šis pārgājiens tika organizēts sadarbībā ar centru ”Marta”, kuri nodrošināja izdales materiālus, kas tika izmantoti pārgājiena laikā.

Savukārt, 12. augustā tika rīkots ”Veselības veicināšanas un ilgstspējīgas vides 20 km pārgājiens”, kur maršruts veda cauri Rīgas skaistajiem parkiem. Aktivitātes bija par apzinātu ēšanu, jogu un zaļo dzīvesveidu. Kā viens no materiāliem tika izmantots LSKJ veidots materiāls ”Tavs zaļais sākums”. Īpašs paldies Mairitai Lūsei, vides aktīvistei, kura novadīja interaktīvu nodarbību par atkritumu šķirošanu Grīziņkalna parkā.

Visi trīs pārgājieni tika organizēti projekta „100 km pārgājiens LSKJ simtgadei” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.