Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK turpina nodrošināt nepieciešamo atbalstu Ukrainas bēgļiem

Foto redzamās personas sniegušas atļauju foto publicēšanai. 

LSK sadarbībā ar valsts un pašvaldību iestādēm, citām nevalstiskajām organizācijām turpina sniegt nepieciešamo atbalstu Ukrainas bēgļiem. Notiek darbs pie viņu uzņemšanas, izmitināšanas, primāro vajadzību nodrošināšanas un integrācijas. Pateicoties fizisku un juridisku personu ziedojumiem, līdz šim izdevies bēgļiem nodrošināt humāno palīdzību (HP), tai skaitā apģērbu un apavus bērniem, higiēnas preces, tehniskos palīglīdzekļus un citu nepieciešamo atbalstu.  LSK komitejas iesaistījušās bēgļu izmitināšanā un integrācijā.

Laika posmā līdz 31. martam:

  • LSK humānās palīdzības (HP) punktos Rīgā atbalstu saņēmušas vismaz 170 ģimenes (vairāk kā 500 personas). Ukrainas bēgļi atbalstu var saņemt HP punktos visā Latvijā;
  • Atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Rīgā, Kaļu ielā 1) LSK vairāk kā 1200 ģimenēm izsniegusi vairāk kā 5500 pārtikas pakas un vairāk kā 3000 higiēnas pakas ES atbalsta programmas ietvaros;
  • Atbalsta centrā izveidotajā LSK pirmās palīdzības postenī sniegta palīdzība un konsultācijas veselības jautājumos vairāk kā 1000 personām.
  • Atbalsta centrā turpina līdzdarboties LSK brīvprātīgie;
  • No 21. līdz 23. martam LSK pārstāve kopā ar kolēģiem no Starptautiskās SKSP nacionālo biedrību federācijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Polijas, Francijas, un citu valstu SK viesojās Polijā. Tur pārstāvji iepazinās ar esošo situāciju Polijā – kā noris palīdzības sniegšana ukraiņiem, apciemots HP loģistikas centrs. Medikamentu citu nepieciešamo lietu piegāde Ukrainai un psihosociālā atbalsta sniegšana Ukrainas bēgļiem identificēta kā svarīgs SK darbības virziens nākotnē, cīnoties ar kara izraisīto humāno krīzi un tās sekām. LSK koordinēs palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem ar Polijas un Ukrainas SK nacionālām biedrībām.
  • LSK Latgales Komiteja, sadarbībā ar pašvaldību Rēzeknes novadā izmitinājusi 47 bēgļus;
  • LSK Daugavpils Komiteja sniegusi atbalstu 42 ģimenēm ar bērniem, kurām izsniegts apģērbs,   higiēnas preces, zīdaiņu pārtika. Komiteja, saņemot iedzīvotāju ziedojumus, bēgļiem palīdzējusi iegādāties apavus. Ziedojumu saņemšana turpinās. Bēgļi aktīvi apmeklējuši EAFVP izdales punktu un komitejas veselības istabu, kur saņemtas konsultācijas par veselības pakalpojumiem pilsētā, tiek sniegtas konsultācijas par sociālo pakalpojumu iespējām pilsētā. Šobrīd Daugavpilī atrodas vairāk kā 300 bēgļi. LSK aktīvi līdzdarbojas pašvaldības izveidotā atbalsta centra darbībā. Komitejas jaunieši īsteno integrācijas aktivitātes, iepazīstinot ar pilsētu un tās daudzveidību.

Sniegtās palīdzības apjomi turpina strauji pieaugt un LSK izmanto visas iespējas, lai sniegtu palīdzību, kas ļoti nepieciešama Ukrainas bēgļiem Rīgā un citur Latvijā.

Pateicoties sabiedrības izrādītajai neizmērojamajai līdzdalībai, praktiskai palīdzībai un finansiāliem ziedojumiem, ir iespēja tik lielā apjomā sniegt visvairāk nepieciešamo atbalstu karadarbībā cietušajiem cilvēkiem un viņu ģimenēm!

Paldies! Kopā varam palīdzēt!

SARKANAIS KRUSTS PALĪDZ UKRAINAI

Tev varētu arī interēsēt:

Adamovā notikušas sporta spēles Ukrainas bēgļu ģimenēm

Pasākums veltīts Pasaules bēgļu dienai, ko atzīmē 20. jūnijā.

Pasaules bēgļu diena: katram stāstam ir nozīme

Katra bēgļa stāstam ir nozīme, jo tas atspoguļo tūkstošiem citu cilvēku pieredzi.

EAFVP LSK izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

20.jūnijā 2022 Sociālais atbalsts
Izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība
Frančesko Roku ievēlēja 192 SKSP nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.