Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK stāsts par humānās palīdzības sniegšanu Ukrainai: Kopā varam palīdzēt!

14.augustā 2015 Pirmā palīdzība

Pārsteigumi ir mūsu dzīves sastāvdaļa. Bija grūti iedomāties, ka 21. gadsimtā Eiropas centrā pēkšņi varētu sākties karadarbība. Vairāk kā 60 gadu miera periods Latvijas iedzīvotājus bija pieradinājis pie stabilitātes un miera apziņas ikdienā. Taču 2014. gada sākumā, negaidīti sākoties notikumiem Ukrainas teritorijā, Latvijas iedzīvotāji tika pārsteigti, un tomēr bija ļoti atsaucīgi palīdzības sniegšanā nemieros cietušajiem Ukrainā.

Jau pēc pirmās informācijas saņemšanas par karadarbības uzsākšanos Ukrainā, it sevišķi pēc apšaudēm Maidanā, iedzīvotāju aktivitāte bija ļoti liela. Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) saņēma neskaitāmus zvanus un vēstules, kurās ziedojumiem tika piedāvātas gan mantas, gan, atkarībā no iedzīvotāju rocības, tika veikti finansiāli ziedojumi. LSK, koordinējot palīdzības sniegšanu, ļoti cieši sadarbojās ar biedrību „Ukrainas Sarkanais Krusts” (turpmāk – UkrSK), it sevišķi jautājumos par iespējamās palīdzības veidiem, apjomiem, aktuālajām vajadzībām.

2014.gadā Latvijas valdība pieņēma lēmumu sniegt palīdzību Ukrainas nemieros cietušajiem. LSK, veicot koordinatora lomu, sadarbībā ar LR Veselības ministriju, LR Ārlietu ministriju un Diplomātisko dienestu, nosūtīja UkrSK vairākas kravas ar humāno palīdzību. Pāris mēnešus vēlāk, 2014. gada augustā Rīgas dome pieņēma lēmumu piešķirt 110 000 eiro palīdzības sniegšanai Austrumukrainas iedzīvotajiem. Gada laikā nosūtīto kravu sastāvā bija materiāli pirmās palīdzības sniegšanai, medikamenti un medicīnas aprīkojums.

Gan valsts, gan pašvaldību lēmumi atbalsta sniegšanā izraisīja spontānu iedzīvotāju atsaucību. Resursu piesaistes procesā aktīvi iesaistījās gan Latvijas iedzīvotāji, gan iestādes, tajā skaitā Veselības centrs 4 (turpmāk – VC4). VC4, kopā ar LSK, izziņoja akciju pirms aukstā ziemas perioda saziedot un nosūtīt Ukrainas bērniem siltas drēbes, apavus, kā arī rotaļlietas. Papildus tika nosūtītas arī ziedotās medicīnas iekārtas. Kopā ar LSK darbiniekiem un brīvprātīgajiem, no VC4 puses ziedojumu vākšanā un kravu komplektēšanas procesā piedalījās koordinatore Jaroslava Borodina (fotoattēlā) – pēc tautības ukrainiete, kas ikdienā VC4 strādā par medicīniskā tūrisma menedžeri, palīdzot cilvēkiem no citām valstīm atrast atveseļošanās iespējas Latvijā. Par šo pieredzi Jaroslava stāsta: „Esmu ļoti gandarīta, ka šāds nozīmīgs projekts – humānās palīdzības vākšana Ukrainas iedzīvotājiem saistībā ar pašreizējiem notikumiem – jau divreiz ticis realizēts sadarbībā ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts”. Neilgā laika posmā tika savāktas un nosūtītas uz Ukrainu nepieciešamās medicīnas iekārtas, kā arī liels daudzums silta apģērba. Ir ārkārtīgi svarīgi strādāt humānās palīdzības jomā, lai gan tikai ar labu sirdi vien nepietiek. Nepieciešama arī pienācīga sagatavošanās un zināšanas. Paldies Latvijas Sarkanajam Krustam par sniegto atbalstu! Kopā mēs esam paveikuši svarīgu un labu darbu!”

Sūtījumu saņemšanā un izdalīšanā aktīvu līdzdalību ņēmusi UkrSK, sadarbībā ar citām Ukrainas nevalstiskajām organizācijām. Visos gadījumos palīdzības sniegšana tika saskaņota ar UkrSK un Ukrainas ministrijas komisijām. Turklāt, Kijevā vēl joprojām uzturas Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas delegācija vairāk kā 20 cilvēku sastāvā, kas, kopā ar UkrSK, kontrolē humānās palīdzības saņemšanu un izdalīšanu.

Šobrīd palīdzības programma turpinās. Latvijas pašvaldību savienība saņēmusi lūgumu no Ukrainas pašvaldību savienības sniegt palīdzību Čerņigovas hospitālim. Arī šoreiz palīdzības nogādāšanas koordinators būs LSK. Detalizēta informācija par nepieciešamās palīdzības apjomu un saturu būs pieejama 2015. gada augusta beigās.

Šādas situācijas apliecina un vēlreiz atgādina par sadarbības, kā arī ikviena individuālās pieredzes un ieguldījuma nozīmi pēc iespējas produktīvākai palīdzības sniegšanai ārkārtējās situācijās. LSK izsaka vislielāko pateicību ikvienam, kurš palīdzējis – Latvijas valdībai, pašvaldībām, iestādēm un individuālajiem ziedotājiem! Kopā varam palīdzēt!

Informāciju sagatavoja: Agnese Trofimova, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja.

LSK VC4 palidziba Ukrainai 1

LSK VC4 palidziba Ukrainai 3

LSK VC4 palidziba Ukrainai 2

Raksts publicēts arī “Eiropas gads attīstībai”, aicinām lasīt ŠEIT!

Tev varētu arī interēsēt:

Vienotā ceļā uz kopīgiem mērķiem: LSK Komiteju un programmu līderi tiekas ikgadējā seminārā

22.aprīlī 2024 Komitejas
18. aprīlī Rīgā notika LSK reģionālo Komiteju izpilddirektoru, struktūrvienību un programmu vadītāju sanāksme, vērtējot 2023. gada veikumu un izvirzot uzdevumus turpmākajam. Tika runāts arī par nākotnes vīzijām un realizācijas iespējām ekonomiskās izaugsmes, ārkārtas situāciju pārvaldīšanas, LSK biedru un brīvprātīgo statusa nostiprināšanā un Komiteju aktīvu iesaistīšanos projektu īstenošanā. Ar iedvesmojošu uzrunu pasākuma dalībniekus sveica LSK Prezidente …

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …