Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK sniedz iespēju Ukrainas civiliedzīvotājiem apgūt latviešu valodas prasmes

Izvērtējot 2023. gada janvārī notikušās Ziemas valodas dienas Ukraiņu civiliedzīvotāju bērniem un apzinoties valodas prasmju apguves nozīmīgumu integrācijas procesā,  biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2023. gada februārī un martā uzsāka latviešu valodas kursus 120 stundu apjomā A1 valsts valodas līmenī Ukrainas civiliedzīvotājiem Daugavpilī, Rēzeknē, Rēzeknes novadā, Cēsīs, Limbažu novadā un Tukumā.

Šobrīd vairāk kā 100 Ukrainas civiliedzīvotāji apgūst latviešu valodu LSK organizētos valodu kursos. Kursu noslēgumā dalībnieki tiks iedrošināti kārtot valsts valodas prasmju pārbaudes darbu.

Papildus latviešu valodas apguvei, LSK reģionālās komitejas dalībniekiem piedāvās iespēju iesaistīties izglītojošos integrācijas pasākumos, lai bagātinātu izpratni par Latvijas dabu un kultūru.

2023. gada marta mēnesī skolēnu pavasara brīvlaika laikā, LSK organizēja  pavasara valodas dienas Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem Rēzeknes novadā un Daugavpilī. Pavasara valodu dienu laikā, bērniem un jauniešiem caur neformālās izglītības aktivitātēm interaktīvā veidā bija iespējams uzlabot latviešu valodas prasmes, iegūt jaunus draugus un paziņas, kā arī apzināt Latvijas kultūras daudzveidību un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.

Vairāk par LSK sniegto palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem vari lasīt ŠEIT.

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.